Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 51 to 60 of 71

Thread: Feedback magazine acvaristica

  1. #51
    User banat
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Fieni,Dambovita
    Posts
    107
    Post (Dis)Likes
    nevertebrate= cel mai ok, doar un incident minor la care m-au contactat la nici 10 minute si sa rezolvat

    reef=sa isi rezolve problema cu site-ul neaparat,e jalnic sa incepi sa cauti ceva in o categorie si dai de alte chestii pe acolo + ca nu lucreaza prin posta,fan curier nu este ok cand vrei sa comanzi ceva de are 10-15 kg si cand esti la 20km distanta de sediu.
    Last edited by beez; 22-04-2011 at 18:05.

  2. #52
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Ieri am fost la reef sa cumpar una bucata moor root wood.
    Intr-un final am plecat de acolo cu bratele pline (magazinul e foarte dotat fata de alte petshop-uri). Baietii m-au ajutat cu informatii - sunt foarte bine pregatiti si au avut rabdare cu mine (sunt cam pisalog de fel).
    La nota de plata mi-au facut si un discount substantial, desi n-am batut nici un apropo referitor la asta. Nota maxima pentru reef, si-au castigat un nou client fidel.

  3. #53
    Maestru Aquascape valyy_dvd's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Buzau
    Posts
    429
    Post (Dis)Likes
    Si eu pot sa dau un 10+ pentru nevertebrate.ro si un alt 10+ pentru reef.ro ,la ambele magazine se poate apela cu incredere deoarece au personal calificat care este in stare sa raspunda promnt si fara balbaiala ,cum se obisnuieste la noi in magazine si nu numai.
    Du-te la Zoomania sau Animax si cere un difuzor ceramic , ca nici nu stiu ce este ala ,nu mai spun butelie co2 ,reductor ...fertilizare,lumina..etc
    La aceste doua magazine ,am intrebat ,am avut un raspuns corect de profesionisti si am cumparat cu incredere.
    Multumesc REFF (in special lui GEORGE) si multumesc celor de la NEVERTEBRATE.

  4. #54
    Maestru Biotop Colours of Africa's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Ploieşti
    Posts
    1,947
    Post (Dis)Likes
    Nevertebrate.ro - desi am mai comandat de la ei in trecut si am fost multumit, ultima data au fost cam ametiti. Am comandat de la ei niste produse, solicitand si reducerea de 5% pentru membru AAR si utilizarea punctelor acumulate din comenzi anterioare in valoare de 20 de lei. Au zis ca e totul ok, iar cand a venit coletul, pretul era fara nicio reducere. I-am sunat si pana la urma am achizitionat produsele la pret normal, dar mi-au trecut in cont cei 20 de lei pentru o comanda urmatoare.

  5. #55
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    128
    Post (Dis)Likes
    Marbo Trade - nota 10. pentru ca desi comenzile au fost facute telefonic, am primit exact ce am cerut, iar daca au zis ca ma suna peste 2 zile, m-au sunat. amabilitate, rabdare si sfaturi au din belsug. Multumesc
    acvariu .... in constructie....

  6. #56
    Member domsa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sibiu-Copsa Mica -0730584316
    Posts
    126
    Post (Dis)Likes
    si din partea mea ptr Marbo Trade nota 10 cu o mica retinere-nu lucreaza cu posta romana
    "Cine nu are loc de mine... nu mă interesează... să se inghesuieşte!"-Marian Vanghelie

  7. #57
    Junior Member MariusBistriteanul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Bistrita
    Posts
    78
    Post (Dis)Likes
    Nevertebrate.ro
    Singurul si primul magazin de acvaristica(pana luna asta ) de la care am cumparat online: NOTA 10+
    Imi traiesc visul, traiesc in Romania.
    I am a Mahachai betta.





  8. #58
    Base member FlorinI's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bucureşti S1
    Posts
    499
    Post (Dis)Likes
    Am comandat în trecut de la nevertebrate.ro, au livrat cu întârziere, produse de nota 7-8, dar au livrat.

    Ultima comandă a fost însă diferită:
    - 13 noiembrie 2011: comandă plasată
    - 14 noiembrie 2011: mesaj din partea lor "Din cauza temperaturilor scazute, in momentul de fata nu va putem expedia comanda. Asteptam peste aproximativ 3 saptamani primirea unor heatpack-uri care ne vor permite expedierea vietatilor in siguranta"
    - 14 noiembrie 2011: am confirmat că e ok, aștept 3 săptămâni
    - 10 decembrie 2011: fără nicio reacție din partea lor, le-am scris să întreb dacă au primit heatpacks
    - 15 decembrie 2011: fără să primesc vreun răspuns la mailul anterior, am scris din nou să întreb ce-i cu comanda
    - 16 decembrie 2011: email de la ei: "Saptamana viitoare vom afla sigur daca primim acele heatpack-uri si tot atunci va vom putea spune cert cand se va putea expedia comanda dvs."
    - "Săptămâna viitoare" a venit și a trecut, tăcere totală, până azi nu m-au mai contactat.

    Au reușit să piardă un client (pe mine) nu deoarece n-au avut heatpacks, ci datorită neseriozității totale cu care tratează comunicarea cu mine. "Ești un client dintr-o mie, cu tine sau fără tine tot aia e, nu-mi pasă de tine nici cât să-mi notez într-un calendar că am promis să-ți răspund peste X vreme".

  9. #59
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Nici mie nu mi-au plăcut la ultima comandă, la care aveau pe stoc 2 produse din 7 și-a trebuit să sun eu să aflu de ce n-a plecat comanda. Stocul e de înțeles în economia asta, dar de obicei dădeam comanda dimineața, pleca la prânz, ajungea a doua zi... Acum că e prima dată când n-au avut produse pe stoc mă așteptam să mă sune.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

  10. #60
    Aquarium expert victor z's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,264
    Post (Dis)Likes
    La fel si din partea mea,nevertebrate.ro m-au pierdut de client,in ultimele trei luni tot ce am comandat de la ei ba am primit fara reducere(pana la urma reducerea ere total neglijabila) ,ba mi-au spus ca nu au pe stoc ce am cerut si ma suna ei si nu au mai sunat,iar ultima data acum o saptamana cand i-am sunat tot eu sa-i intreb despre plantele care ma interesau si pe care urmau sa le primeasca la inceputul anului,la fel mi-au spus ca nu au,ca nu au primit,ba ca furnizorii sunt de vina,deci din partea mea le spun ADIO.
    Cu Reef in schimb nu pot spune asta,George cand a zis ca-mi opreste ceva,s-a tinut de cuvant,ba mai mult intr-o zi m-a sunat sa ma duc pana la el si cand am ajuns,mi-a dat o planta pe care culmea,nu o aveam,este vorba despre Nymphoides aquatica (Banana Plant).
    La fel Coralis 10 +,m-au sunat printr-un coleg de forum ca mi-au adus o planta pe care o cautam si mi-au oprit-o,asteapta sa ma duc sa o i-au.
    Mai nou, din partea mea pentru ****** nota 10+,comanda luata cu seriozitate,livrata acasa ft repede,si in plus telefon din partea lor ca sa ma intrebe daca am cumva nelamuriri cu privire la produs si eventual sa ma ajute sa ma dumiresc,deci inca odata 10+ ******.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •