Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 71

Thread: Feedback magazine acvaristica

  1. #21
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Acord si eu un 10+ pentru petmania
    super prompti,livrare garantata la data stabilita si de fiecare data cand nu au avut produsul comandat in forma/cantitatea dorita mereu au inlocuit cu acelasi produs ambalat in cantitate mai mare la aceeasi bani,ei sustin ca e vina lor ca nu au pe stoc produsul cerut,exemplu:
    Am comandat verde malachit pt ca doar la ei am gasit si am zis sa iau si mancare de pisici ca sa sar de 70ron si sa fie transportul gratis.Am comandat un sac de biomill de 7KG si pentru ca nu au avut mi-au adus 4x2KG la aceeasi bani,deci am castigat eu 20ron.
    Si nu a fost singura data...cert e ca mereu am iesit eu in castig,deci 10+

    Am comandat acum ceva de la happypets si sint deocamdata multumit pt ca am fost contactat sa mi se comunice data de livrare.

    L.E: a venit si marfa asa cum a fost stabilit si in bune conditii deci le acord un 10 pt comanda asta.

  2. #22
    Senior Member bobiciupe's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Gherla/cj
    Posts
    1,959
    Post (Dis)Likes
    ca sa le iau pe rind.
    1. petonline.ro- am comandat online la ei, la inceputurile mele in acvaristica un tetratec e 700. le-am lasat si un telefon de contact si am asteptat o saptamina. dupa 1 saptamina ii sun eu. pai nu avem pe stoc si nici nu gasim. pai bine oameni, de ce nu mi-ati spus? v-am sunat dar aveati telefonu inchis. pe ce numar? pe asta:.... si imi zice un numar gresit cu 2 cifre fata de al meu. deci un mare ------ pentru ei. eu altadata nu mai merg la ei

    2. nevertebrate.ro- clujenii, vecinii mei, in ultima vreme cam rau stau cu stocul de produse. o fi criza de vina. adica ultimele mele comenzi au fost aquabasis si un neon juwel pe care nu le aveau pe stoc. am primit mail ca le aduc in citeva zile. dupa 3 saptamini ma anunta, tot pe mail, ca au primit produsele si ma pot duce dupa ele. acum 3 saptamini e cam mult pentru mine

    3. happypets.ro- pina acum, pentru mine cea mai buna colaborare. am comandat, daca nu aveau pe stoc m-au sunat si mi-au spus cind pot aduce, daca sunt de acord. promti, cei mai corecti, pina acum

  3. #23
    High member
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti, tineretului
    Posts
    976
    Post (Dis)Likes
    Au pozitiv de la mine cei de la reef, au produse de calitate si cand ai nevoie te ajuta si cu o reducere.....plus ca ai ce viziona.
    Am vazut multe produse interesante care nu le au pe site promovate.




    Mai acord un plus magazinului de la piata muncii vizivi de metrou.Cred ca ii zice magazinul oprea.

    Doamna foarte grijulie cu pestii.
    S a interesat unde ii tin, cat timp fac pana acasa, mi a dat sfaturi...... stia toate denumirile si conditiile de la toti pestii de acvaristica nu numai cei din magazin, m a atentionat de mai multe ori sa am grija in timpul transportului de pesti , acasa sa am curatenie in acvariu si sa fac schimburi de apa saptamanal etc...


    A ambalat vietuitoarele foarte bine a pus in apa o solutie anti stres si o pastila de oxigen.
    Asta doar pentru o pereche de guppy....ma intreb cum ar fii procedat la un peste mult mai sensibil///
    The peoples say to me Grow up! And my reply is What for?

  4. #24
    Member adyd_discovery94's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    tulcea
    Posts
    214
    Post (Dis)Likes
    Eu am luat cele necesare iluminarii unui acvariu de la Marbo Trade. Constatari: cele mai ieftine produse la ei (+), ambalare ireprosabila(+), factura pusa frumos intr'un plic alb (+), doamna de la receptie a fot amabila si mi'a explicat ce si cum(+), trimit doar prin curier care este un pic prea scump (-).

  5. #25
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Acvamax - feedback negativ total - Legat de jbl manado, am facut comanda de un sac de 25 de litrii, sambata(19.06) prin telefon si luni dimineata la prima ora pe site, ca as am convenit sa tina omuletul minte, si m-a asigurat ca miercuri am pietrisul. Miercuri l-am sunat de 5 ori in intervale orare diferite si nu a vrut sa raspunda la telefon. Intr-un tarziu ma suna si spune ca nu a venit curierul si ca vine joi. Dar tonalitatea vocii unui vanzator cu clientul, total lasa de dorit, in loc sa isi ceara scuze ca s-a produs o intarziere si ca va reveni cu informatiii despre comanda in cel mai scurt timp, el cu tupeu "Pai ce sunt eu vinovat ca nu a venit curierul, samd ..."
    Joi aceeasi poveste ca s-a produs nu stiu ce intarziere si vine vineri.
    Vineri ca vine sambata. Zic ok, sambata vine si refac setupul am timp..toptul bine. Ma trezesc vineri seara cu un email ca, comanda vine marti!!!!!! - neserios total ce sa mai zic. Am zis nu il mai sun, nu nimic, ca daca fac comanda in alta parte tot marti vine.
    Azi ma intalnesc cu individul in piata, ca din foame de bani a iesit si si-a expus produsele pe taraba si il intreb cat se poate de frumos "Domnule x-ulescu, vine comanda marti, as vrea sa stiu sigur ca m-ati incurcat o saptamana si de zile,"raspund: " pai sa vedem ce pot face comanda , daca adun suficiente produse , daca nu, mai astept .....", i-am spus in fata si in public ca e neserios total si ca putea sa ma anunte ca nu poate aduce in timp util si gata, imi faceam comanda in alta parte si totul era ok"raspuns: "ca ce , fa comanda in alta parte...#$#%#$"
    Concluzie: total neserios, nesimtit, servire 0, limbaj impertinent si cu lipsa de respect fata de clienti. Petshop online de evitat

    in primele pagini ale acestui topic, mai sunt cateva feedback-uri negative cu referire la Acvamax si din pacate nu le-am vazut. Stiam eu ca e neserios dar nici char asa.
    P.S. ar trebui facut "lipicios" acest topic,caci e de ajutor!

  6. #26
    Aquarium expert
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,025
    Post (Dis)Likes
    Si eu am comandat ceva odata de la ei si tot ca intarzie pachetul, iar dupa vre-o 3 saptamani le-am spus ca nu il mai iau, iar foarte ciudat, ziceau ca in acea zi l-au pus la posta, iar daca nu il iau, ma baga in ceva baza de date si nu mai pot comanda de la nici un magazin online de acvaristica.
    Am asteptat o saptamana si i-am sunat din nou, au zis ca poate s-a pierdut la posta...

    Oricum, nu mai cumpar de la ei nimic...

  7. #27
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by bogdan94 View Post
    , ma baga in ceva baza de date si nu mai pot comanda de la nici un magazin online de acvaristica.
    Am asteptat o saptamana si i-am sunat din nou, au zis ca poate s-a pierdut la posta...

    Oricum, nu mai cumpar de la ei nimic...
    ) hai sa fim seriosi,ce baza de date. Ca doar nu sunt petshopurile banci sa aiba baze de date comune cu clientii rau platnici. Intre petshopurile online e concurenta datorita segmentului de piata si nu cred asa ceva sa aiba baze de date si sa ofere informatii despre clientela unu altuia.

  8. #28
    Junior Member catalin_D's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti - Pantelimon
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    happypets - feedback negativ
    Cu o lampa Aquatic Nature Solar Duo Boy 13W de la happypets am avut si eu aceasi problema ca bogdan.filip am primit-o tot fara factura si garantie ba mai mult a avut si becul spart si lipsea si o piesa de prindere.Am rezolvat singur cu george de la reef stiind ca aquatic nature sunt aduse de ei altfel mai asteptam inca o saptamana daca o trimiteam prin happypet.Asta e m-am uitat la cei 10 lei cat era mai ieftin la ei.Pe viitor voi evita happypets.

  9. #29
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    pascani
    Posts
    12
    Post (Dis)Likes

    Thumbs down

    Da ce sa zic ,eu am auzit ca domnul de la acvamax este un mare neserios si un comerciant si nimic mai mult
    deci pe viitor trebuie evitat
    pai daca si in plina criza face asa nu mai are ce cauta pe piata
    am fost si eu o data la el la magazin in Iasi, si mi-a zis ca eu is taran si nu ma pricep
    Na eu ce sa zic ,ca nu prea le am cu astea
    dar este el un mai mare taran ca mine

  10. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    mures
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    experienta mea negativa cu acvamax.am comandat la ei citeva produse printre care si 4 termometre jbl.vine coletul la posta,gasesc produsele comandate dar surpriza:in loc de 4 termometre au trimis numai unul cu toate ca eu am platit integral produsele.sun la ei si imi spun ca s-au incurcat,ca isi cer scuze dar ca nu merita sa puna prin posta restul de 3 termometre si sa mai comad ceva ca sa fie un colet mai substantial sau sa le las la ei pina la o viitoare comanda si le vor trimite atunci.nu am acceptat si le-am spus ca eu de ce am avut nevoie am comandat si sa trimita si restul produsele platita.cu multa acreala in voce au acceptat si am primit intr-un tirziu restul comenzi dar prima impresie conteaza.in concluzie, atentie acvamax.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •