Results 1 to 4 of 4

Thread: pestele killi

  1. #1
    High member Vasile's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Vatra Dornei
    Posts
    840
    Post (Dis)Likes

    pestele killi

    sal, acum vreo 4-5 luni, mi-a adus cineva un peste killi, ( am inteles ca sunt destul de greu de gasit si sunt cam scumpisori la pret , ( din cate am citit pe net) - acuma problema mea este ca am doar unul, nu stiu ce sex are, are vreo 4-5 cm cred ca este rapitor ca mi-a papat pui de gupy si de moly, ( asta e ) -au fost fatati in acvariu comun, si l-am urmarit atent si-i ingramadea la colturi pana ai prindea)pacat , in fine , unde as putea sa mai gasesc 1-2 in Cluj poate nimeresc sa fac o pereche, ca-mi plac tare mult - sunt foarte interesanti ca aspect si multe altele.mersi

  2. #2
    Base member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Jud. Buzau
    Posts
    314
    Post (Dis)Likes
    daca le poti asigura conditiile din acest articol http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=3751 poti sa mai cauti pestisori. daca nu mai bine il donezi si continui cu viviparii. ar fi pacat sa aduci mai multi si dupa sa moare pe capete.
    numai bine

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    290
    Post (Dis)Likes
    Draga coleg de forum Vasile , killie sunt un gen de pesti cu foarte multe specii raspindite geografic prin toata lumea . Unii sunt rapitori vorace, altii se afla in segmentul hrana. Cred ca killie-ul tau este un Aplocheilus lineatus ori Epiplatys .Si in cazul acesta puii de vivipari sunt hrana vie .
    Trebuie să ştii să perseverezi pentru a ajunge la echilibru. Trebuie să fii echilibrat pentru a avea posibilitatea să examinezi cu calm şi limpezime. Trebuie să examinezi cu calm şi vedere clară pentru a ajunge la linişte, la încredere.Trebuie să fi obţinut liniştirea, încrederea, pentru a putea discerne esenţialul lucrurilor. Când se discerne esenţialul lucrurilor, se poate atinge scopul.

  4. #4
    High member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    iasi
    Posts
    514
    Post (Dis)Likes
    daca ii faci o poza iti putem da toate detaliile de care ai nevoie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •