Results 1 to 5 of 5

Thread: 2x45 T5 + 2x39 T5

  1. #1
    Base member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    436
    Post (Dis)Likes

    2x45 T5 + 2x39 T5

    Am incercat sa postez la DIY, dar se pare ca nu am acces, asa ca am sa postez aici.Momentan am 'pe acvariu' o lampa juwel 2x45 t5 de care vreau sa mai 'agat' inca 2 neoane.mi-am cumparat un droser 24-39wx2 osram si 2 neoane aquamedic (1 reef blue si 1 reef white).Idee e ca nu am habar cum e treaba cu firele si curentul electric si ca sa nu stric ceva apelez la voi sa ma ajutati sa fac instalatia.Momentan vreau sa cumpar cele necesare pentru bricolaj si sa leg firele cu droserul ,intrerupatorul, etc.Pe saptamana viitoare sper sa fac rost si de niste socluri si atunci am sa fac pasul final.Are vreun cunoscator timp in weekend sa ma ajute sa fac cumparaturile necesare si bricolajul respectiv?Multumesc.
    Fish Only Tank

  2. #2
    Very high member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,260
    Post (Dis)Likes
    Pot sa te intreb ce faci cu reef blue in acvariu ? .. Banuiesc ca vrei sa cresti plante ... caz in care reef blue nu are ce cauta acolo.

    Cat despre conectica, iti trebuie socluri T5 (greu de gasit) si mai trebuie sa citesti ce scrie pe drosser (ai conectivitatea acolo, de altfel si la osram pe site).
    Juwel Trigon 190 (evolutie)

  3. #3
    Base member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    436
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Liviu
    Pot sa te intreb ce faci cu reef blue in acvariu ? .. Banuiesc ca vrei sa cresti plante ... caz in care reef blue nu are ce cauta acolo.

    Cat despre conectica, iti trebuie socluri T5 (greu de gasit) si mai trebuie sa citesti ce scrie pe drosser (ai conectivitatea acolo, de altfel si la osram pe site).
    Am acvariu marin......vreau sa fac totul pana la socluri.SOclurile am sa le primesc saptamana viitoare.
    Fish Only Tank

  4. #4
    Very high member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,260
    Post (Dis)Likes
    Scuze, nu aveam de unde sa stiu ca e vorba de marin (nu am urmarit chiar toate discutiile de pe forum ). Mea culpa.

    Nu prea ai ce sa faci "pana la socluri" .. se face totul deodata .

    Cand primesti soclurile da-mi un semn pe PM si vorbim. Te ajut eu in limita timpului disponibil.
    Juwel Trigon 190 (evolutie)

  5. #5
    Base member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    436
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Liviu
    Scuze, nu aveam de unde sa stiu ca e vorba de marin (nu am urmarit chiar toate discutiile de pe forum ). Mea culpa.

    Nu prea ai ce sa faci "pana la socluri" .. se face totul deodata .

    Cand primesti soclurile da-mi un semn pe PM si vorbim. Te ajut eu in limita timpului disponibil.
    Ok. multumesc.
    Fish Only Tank

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •