Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 156

Thread: Magazine de acvaristica on line

  1. #21
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    ce plante ai comandat? sau e secret? cumva cinerum? in ce stare e?
    intreb deoarece as mai risca o data pta avea planta in acvariu .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  2. #22
    Very high member cibserg's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,465
    Post (Dis)Likes
    Am comandat muschi de vreo 5 feluri, Staurogyne, Bolbitis, E.Parvula.
    Plantele nu au fost numai pentru mine.
    La Cinereum nu m-am bagat, desi mi-l doresc, pentru ca am vazut ce s-a intamplat cu comanda voastra. Si chiar nu ma asteptam sa ajunga asa repede.

  3. #23
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    multumesc. pai mie mi-au ajuns in 6 zile ... tie in 5 .... ce ti se pare asa rapid, ca nu ma prind?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  4. #24
    Very high member cibserg's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,465
    Post (Dis)Likes
    Majoritatea coletelor trimise intern cu Posta romana ajung in 3-5 zile. Asta a venit din Germania. De aici si uimirea mea.

  5. #25
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    am inteles acum ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. #26
    Very high member cibserg's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,465
    Post (Dis)Likes
    Am mai facut, cu doi amici, o comanda de plante pe aquamoos.de
    Plantele au ajuns in timp record. Marti au plecat si vineri le-am ridicat de la posta. Sanatoase si bine ambalate termoizolant.
    Uite si un mic exemplar: Nymphoides Aquatica

  7. #27
    Base member Ov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Bucuresti - Crangasi
    Posts
    383
    Post (Dis)Likes
    facusem topic separat, dar se pare ca se mai discuta si pe aici, asa ca:

    am dat o comanda de ~400 eur pe data de 4 februarie, platita instant prin paypal. Din lista de produse, nu aveau pe stoc solutiile de calibrare ph, despre care spuneau ca ajung in maxim 6 zile lucratoare, si sonda de ph pinpoint, cu un timp de 4 zile lucratoare.

    Dupa vre-o 3 zile de la comanda, solutiile mi-au figurat in order ca fiind pe stoc, ramanand sonda de ph.

    Pe 12 februarie primesc mail de la magazin, in care-si exprima regretele ca inca nu au primit sonda de ph si ca va mai dura. Le raspund mailului intrebandu-i cat mai dureaza?

    Ieri (15 feb) le dau un alt mail si-i intreb daca pot sa mai adaug ceva la comanda. Facandu-se ora 1pm si neprimind niciun raspuns nici la mailul de vineri nici la cel din ziua curenta, ii sun. Nemtalaul imi spune ca a primit mailul de vineri (nu stiu de ce nu a raspuns) si ca o sa mai dureze inca 2 saptamani pana vine sonda, si daca nu vreau sa ma orientez catre altceva. Imi spune ca nu a primit mailul din ziua respectiva cu ce as vrea sa-mi suplimenteze comanda, si sa retrimit mailul.

    Ii retrimit mailul de pe 2 adrese diferite (yahoo + adresa de la munca), mail in care ii spun ca as vrea sa-mi trimita pachetul fara sonda de ph, si s-o trimita pe aceea (pe cheltuiala lor, dar asta ramane de discutat daca se poate) cand vine pe stoc. Ii aduc la cunostinta ca in momentul in care am dat comanda si am platit (pe loc), ma asteptam la o durata de maxim 6 zile pana sa plece de la ei pachetul, si acum aceste 6 zile s-au transformat in 3 saptamani.

    Evident, pana la ora aceasta, n-am primit niciun raspuns, ce ma face sa cred ca nemtii ori nu mai sunt ce-au fost odata, ori nu mai sunt nemti.

    Cu siguranta ca a fost prima si ULTIMA oara cand am cumparat de la magazinul lor.
    Intr-o balta mare patru ochi luceste,
    Ce sa fie oare? Cred ca e doi peste.

  8. #28
    Very high member Liviu M's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Germania
    Posts
    1,156
    Post (Dis)Likes
    Daca e vorba de aquaristic.net si eu am avut ceva de asteptat (~10 zile) pana mi-a venit marfa, desi o aveau in stoc cand am comandat. Ori se lauda si nu au chiar totul pe stoc (durand si propria aprovizionare ceva), ori sunt de-a dreptul neseriosi (de fapt neseriosi sunt oricum).
    Cat despre plata transportului de catre ei... slabe sanse (poate daca-i ameninti ca stornezi comanda). In AGB-ul lor (un fel de conditii generale) scrie ca daca vrei produsele in transporturi diferite platesti 2 transporturi.
    Poti solicita cei 5% (parca) reducere ca nu si-au respectat termenele de livrare (sunt trecute pe pagina cu detaliile despre produs).
    Die Lieferzeit setzt sich wie folgt zusammen:

    * Lieferzeit der Produkte: Die Regellieferzeit ist bei Produktbeschreibungen angegeben. Wir können die Lieferzeit durch unvorhergesehene Ereignisse ( z.B. Datenfehler, technischer Systemausfall, Zuliefererprobleme, etc.) nicht 100% garantieren., wenn wir die Versandzeit jedoch nicht einhalten, so können Sie über den Kundenservice einen Rabatt von 5% anfordern. Ausgenommen sind Produkte die der Preisbindung unterliegen (z.B. Bücher), sowie Produkte die überhaupt nicht mehr lieferbar sind.
    Die Versanddauer bezieht sich vom Tag der Bestellung bis zum Shipout der Bestellung.
    LE Au si in engleza:
    Delivery time of the producst. You see the lead time for the products at the product detail page. We cannot guarantee the shipping out time of the goods in the given time to 100% due sometimes unforseen occurences ( technical problems, supplier problems, etc.) happens. When we cannot fulfill our ship out time promise, you can request a price reduction at the customer service. Except products wich have fix prices like books and items wich are not longer produced.
    Acvariul copilului: Introducere, Jurnal.

  9. #29
    Base member Ov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Bucuresti - Crangasi
    Posts
    383
    Post (Dis)Likes
    am anulat comanda de sonda, mi-au retunat banii si mi-au livrat pachetul.
    Partea misto e ca mi-au trimis TOT pachetul prin posta normala, nici vorba de curier rapid UPS.
    Jegosi
    Intr-o balta mare patru ochi luceste,
    Ce sa fie oare? Cred ca e doi peste.

  10. #30
    Aquarium expert mihaim's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bv / ro
    Posts
    3,555
    Post (Dis)Likes
    Curierul rapid costa vreo 200 de coco pana in Romania ..
    I lol on u ...

Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •