Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 156

Thread: Magazine de acvaristica on line

  1. #1
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes

    Magazine de acvaristica on line

    www.underwater-world.de
    Am cautat fertilizant de substrat de la Dennerle si au fost cei cu pretul cel mai bun. Tocmai am facut comanda de substarat pentru acvariul meu de 460l care se apropie de un setup nou. Au o gama foarte larga de produse, incluzand aici si plante de acvariu. Accepta Paypal si au si pagina in engleza.

    Am sa va rog cand mentionati un magazin on line din afara sa mentionati si modalitatea de plata pe care ati folosit-o.

  2. #2
    Aquarium expert Radek's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,613
    Post (Dis)Likes
    Foarte OK site-ul , au preturi mult mult mai mici decat dincolo pe www.aquaristic.net , economisesc vreo 150-200 de euro


  3. #3
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    La ce economisesti, e bine sa precizezi. 200 euro e o suma. Andrei zice de fertlizant. Sa inteleg ca e mai ieftin cu 200 euro?

    Daca faceti referire la un magazin on - line, precizati ce si cum e mai ieftin daca vreti sa fiti de ajutor. Si modalitatea de plata.

    Eu am facut ultimele comenzi la Fish Street pe eBay. Magazinul vinde si separat on-line, nu neaparat prin eBay.

    http://www.fish-street.com/

    Plata prin PayPal. Transport aproximativ 1 saptamana.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  4. #4
    User banat
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    702
    Post (Dis)Likes
    Nu-s fanul special al nici unuia din cele doua site-uri, underwater sau aquaristic, dar cred ca nu trebuie facute astfel de afirmatii, ca se induc in eroare forumistii. Mai bine sa se documenteze fiecare cat mai precis cand vor sa cumpere ceva...

    Quote Originally Posted by Radek
    Foarte OK site-ul , au preturi mult mult mai mici decat dincolo pe www.aquaristic.net , economisesc vreo 150-200 de euro
    Exemplificari:

    Aquaristic: Dennerle DeponitMix Professional 200 - 9,6 kg = 27,16 €
    Underwater: DeponitMix Professional 9,6kg Dennerle 27,50EUR ... peste

    Aquaristic: UV Aqua Medic Helix Max 18 W 158,98 E
    Underwater: UV-clarifier Helix Max, 18 Watts Aqua Medic 165,00EUR...peste

    Aceste prime doua exemple le-am scris ca stiu ca te intereseaza pe tine Radek

    Aquaristic: Asiatic holestone, steelblasted, white 1,99 €
    Underwater: holey stones, white, 1kg - 2,99EUR ... peste

    Recunosc, la acest produs Dennerle Profi-Line pH-Controller Evolution DeLuxe Underwater este cu vreo 13 euro sub Aquaristic...dar este o exceptie foarte rara, comparand cele doua shopuri.

    Eu il scriu pe www.aquasabi.de pentru produsele ADA, substrat, fertilizanti si sticlaria care o comercializeaza. Plata Paypal, produse ajunse in Cj intr-o saptamana.

  5. #5
    Aquarium expert Radek's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,613
    Post (Dis)Likes
    Eu ce am gasit a fost asta:

    EHEIM professionel 3 electronic 2078 - 279,95 €* pe Aquaristik

    Eheim filter 2078 professionel 3 electronic - 242,50EUR pe Underwater

    + FM + Skimmer care iarasi au vreo 25 de euro diferenta.


  6. #6
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Limitati-va va rog la a da doar linkurile. Fiecare doritor este liber sa isi faca propriile comparatii. Asta era si ideea topicului.
    Ca sa nu las lucrurile nelamurite:
    FB1 substrate start pe under 6.5 euro si pe aquaristik 7.16 euro
    Transportul a 28 kg a fost 28 euro pe underworld iar pe aquaristik este 35.98.

    Calculul total la mine a fost 132.99 euro la 1x2,4kg Deponit, 1x4,8kg Deponit, 2x9.6kg Deponit, 4xFB1 pe underworld. Pe aquaristik ar fi fost un total de 145.26 euro. Deci, per total, a fost mai ieftin underwater decat aquaristik.

    Later edit: marfa a sosit astazi, 01.04.2009. Deci, comanda pe 25 martie, livrarea pe 26 martie si primite pe 01.04.2009. O singura problema, Posta romana, coletul a ajuns usor busculat.

  7. #7
    Aquarium expert Radek's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,613
    Post (Dis)Likes
    Magazin online acvaristica Ungaria :

    http://www.greenaqua.hu/

    Producatori : ADA , JBL , Eheim , Jager , EasyLife ... etc.
    Plante: Tropica

    Mod de trimitere : Curier rapid GLS (maxim 3 zile transportul)

    Preturi transport :



    Peturi exprimate in Ft (Forinti Maghiari)
    Curs : ~ 100 HUF = 1.6 lei
    Plata : Virament bancar /Paypal
    Dezavanataj : Website limba maghiara .

    Pentru cine nu pricepe ceva , ori Google Translate , ori ma intrebati pe mine.

    O seara frumoasa.


  8. #8
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    http://www.aquamoos.de/

    in data de 1 octombrie am comandat de pe acest site urmatoarele plante:
    1 pot Syngonanthus (Tonina) manaus
    1 pot Eriocaulon cinereum
    1 pot Syngonanthus (Tonina) belem
    1 pot Tonina fluviatilis
    3 poturi Nesea pedicellata

    marti 3 noiembrie nemtalaul a pos plantele la posta (pana sa fac comanda am parlamentat mult cu el, mi-a spus ca livrarea plantelor rare ca tonina sau eriocaulon se face cam dupa 20 de zile de la primirea comenzii, si ca e pe riscul meu sa comand asemenea plante pretentioase)
    astazi 10 noiembrie a sosit coletul la posta (ii frec la melodie de sambata fara sa mai astept instiintarea de la ei)

    m-am sfatuit cu andreic si am decis sa nu facem public site-ul pana nu primim marfa .... si bine am facut ...
    eriocaulonu' cinereum a ajuns asa:
    http://tinypic.com/view.php?pic=n8hw4&s=4
    tonina belem si manaus au ajuns asa:
    http://tinypic.com/view.php?pic=m7z85z&s=4
    tonina fluviatilis a ajuns asa:
    http://tinypic.com/view.php?pic=1zgry2w&s=4
    nesea predicellata a ajuns asa:
    http://tinypic.com/view.php?pic=3339vt3&s=4


    deci, desi nu suntem tocmai incantati de ce am primit, eu cred ca site-ul merita mentionat aici pt aceste plante care sunt disponibile in .ro prin intermediul lui.
    cat despre plantele comandate de noi (toninele, eriocaulonu si predicellata), ori va incercati si voi norocul, ori ne tineti noua pumnii sa le resuscitam p-astea .... cel mai bine va canalizati energia catre andreic, ca in el e speranta .... asa ca, Andrei, in tine e speranta noastra (cu tiganii traiesti, tiganeste vorbesti ...sau cu alte cuvinte: "dracu te-a pus sa te combini cu mine la plante? acu toate privirile sunt atintite in ceafa ta" :P :P :P :P )

    LE: modalitate de plata: PayPal
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  9. #9
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Daca iese ceva, inseamna ca plantele alea au 9 vieti. Eu incerc, le-am pus aproape de reactor, in plina lumina. Sa vedem ce iese.

  10. #10
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Andrei, daca tu reusesti sa intorci eriocaulonu ala din morti ... urmatoarea mea miscare va fi sa te duc in excursie la cimitirul unde am cateva persoane dragi .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •