Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: Donatii non-acvaristice

  1. #1
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes

    Donatii non-acvaristice

    Avand in vedere ca sunt membri care doresc sa doneze si alte produse decat cele acvaristice, conducerea forumului a considerat oportuna deschiderea acestui topic. Totusi, va rugam sa nu transformati acest topic intr-un chat.
    Comentariile despre actiunea de donare sunt interzise. Donatorul are dreptul sa stabileasca ce va dona si cui va dona. Nu exista regula "primului venit" deoarece donarea nu este o tranzactie comerciala. Din acelasi motiv donatorul nu are nici o obligatie in a face public modul in care s-a finalizat donatia si catre cine.
    Mesajele vor avea o valabilitate de 3 luni, dupa care vor fi sterse.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  2. #2
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes

    Multumiri

    Multumesc lui Abu pentru donatie.

    PS As prefera sa postati aici daca doriti sa multumiti donatorului decat la feedback, fiind un topic mai special.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  3. #3
    Very high member CataOlo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sibiu-Romania
    Posts
    1,326
    Post (Dis)Likes
    Urgent ... azi am avut o surpriza de proportii - prima masina care am cumparat-o (o Dacie veche, rablagita, sta in parcare), avea geamul deschis ... pe scaunul soferului o cutie, si pe langa pedale 3 ghemotoace ! 3 catelusi care par a fi ok, sanatosi, au fost abandonati in masina noastra! Am stat o ora - doua pe telefon, cautand asociatii si adaposturi de animale, si toti m-au refuzat! Tare mult as dori sa le gasesc o casa ... Maine o sa ii duc, totusi, in Piata Mica, unde ar fi o campanie de adoptie a unei asociatii care m-a refuzat. Daca nu reusesc sa ii dau ... nu stiu ce sa fac cu ei ! In casa nu ii prea pot baga (Nero nu e obisnuit cu catei, imi e frica sa nu ii zmotoceasca bine - mai ales ca e mare, si nu isi da seama ce labe grele are).

    In caz ca ii doreste cineva ... suntem dispusi sa mergem pe o raza de 100 km in jurul orasului sa ii ducem, numai sa stim ca sunt ingrijiti!

    Va las si numarul meu de telefon, in caz ca va decideti ca ii vreti: 0745.61.77.75
    RKA 102

  4. #4
    Base member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    357
    Post (Dis)Likes
    Donez si eu catel metis gri cu ochii albastri unui iubitor de animale. Il cheama Tomi si are 3 luni. L-am salvat de la moarte si vreau sa ajunga sa fie iubit.


  5. #5
    High member kriss's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    791
    Post (Dis)Likes
    Donez un motanel cuminte, jucaus, isi face nevoile numai la litiera si mananca orice, inclusiv paine.
    poze:


    ps: e si acvarist pe deasupra:

  6. #6
    High member kriss's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    791
    Post (Dis)Likes
    Pisicutele din pozele atasate au o situatie disperata: stapana lor a fost diagnostica anul trecut cu o boala incurabila, iar acum este de 1 luna in spital, doctorii au avertizat familia sa se pregateasca de ce e mai rau. Doamna este o persoana mare iubitoare de animale, iar in prezent in casa dumneaei sunt 10 pisici. Am fotografii doar pentru 9 dintre ele…a 10a a fost prea speriata si nu a putut fi fotografiata.
    Pisicile nu pot fi abandonate pur si simplu pe strada fiindca nu s-ar descurca: sunt in casa de cand aveau 1-2 luni, nu stiu sa se fereasca, sa se ascunda, sa se hraneasca, etc.
    Daca nu se gasesc niste oameni cu suflet sa adopte aceste animale adulte, ele vor fi eutanasiate dupa moartea stapanei lor. Iar daca reusim sa dam o a doua sansa macar si uneia dintre ele, ar fi extraordinar, iar sufletul batranei ar fi mult mai linistit sa stie ca bietele animale nu vor sfarsi tragic.

    Toate pisicutele sunt sterilizate.

    Alice – femela, 3 ani
    Ghandi – mascul, 5 ani
    Mecca – femela, 6 ani
    Piratul – mascul, 5 ani
    MyLady – femela, 7 ani
    Petrica – mascul, 10 ani
    Piticu – mascul, 5 ani
    Razvitza – mascul, 12 ani
    Shica – femela, 9 ani

    Multumesc mult de ajutor.
    Pentru detalii, va rog contactati Dana Constantin 0726.031.434 sau la danactin@yahoo.com
    Sau 0744305591

    Alice:

    Razvitza:

    Ghandy:

    Piratu':

    Petrica:

    My Lady:

    Meca:

    Shica:

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes
    donez 2 broscute de florida (mascul 4 ani aprox. si femela 3 ani aprox. ) cu acvariu si incalzitor. tel: 0753 044 756 (bucuresti)
















  8. #8
    Base member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    383
    Post (Dis)Likes
    Donez un televizor color, diagonala undeva 50-60 cm. culoare negru.
    singura problema: s-a ars un condensator la el, dar pana sa-l repar, mi-am luat alt televizor. se poate repara cu cateva zeci de ron.
    daca este cineva interesat, se poate ridica din zona salajan-dristor.
    telefon: 0762.66.89.64

  9. #9
    Junior Member mr84fireman's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    vaslui
    Posts
    41
    Post (Dis)Likes
    salut niq.Mai ai televizorul ala?

  10. #10
    Junior Member ovidiu86's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Iasi
    Posts
    60
    Post (Dis)Likes

    Donez o pisica

    Donez o pisicuta in varsta de 3 luni jucausa, curata si foarte mancacioasa.

    Cei interesati ma pot contacta la nr. de tel. 0743958136

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •