Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 38 of 38

Thread: Sa ne prezentam!

  1. #31
    High member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ploiesti
    Posts
    626
    Post (Dis)Likes
    Salut, Robert este numele meu si m-am mutat de aproape patru ani in Ploiesti. Lucrez in IT, am 43 de ani, vreo 20 de acvarii si imi place sa reproduc guppy si xipho. La guppy ma pot lauda cu doua linii foarte frumoase, una Blue Neon si alta Red Leopard iar xipho am rosu cu ochiul rosu simplu si varietatea Simpson. De curand am reusit sa fac rost si de niste xipho pe care mi-i doream de mult, xipho varietatea Sanshoku, sa vedem ce va iesi. Imi plac foarte mult si scalarii, desi momentan nu am.
    Fara nici o intentie comerciala(mie personal imi este evident ca nu poti face avere din acvaristica), vreau sa anunt colegii mei de pasiune din Ploiesti ca pot gasi mai mereu la mine, daca doresc, hrana congelata, fulgi, hrana liofilizata, toate de cea mai buna calitate, la preturi super ok, zic eu.
    Ape limpezi!
    Last edited by viviparu'; 30-08-2012 at 09:56.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    36
    Post (Dis)Likes
    Va salut sunt Adrian din Ploiesti,am 43 de ani ,detin doua acvarii,un juwel lido(120L) si un vision 260(260l),populate cu discusi,o colectie de botia(5 varietati),vreo 10 iriatherina werneri si vreo 8 Prionobrama Filigera.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes
    Salut,ma numesc Alin,am 31 de ani,sunt din Timisoara,detin un acvariu de 400l,filtru extern eheim,incalzitor 300W,2 neoane T5 x55W,decor self made din polistiren,25kg de roca lavica si 25kg nisip foarte fin alb,o mica planta anubias,momentan ii populat doar cu o pereche de Acei,o famile de Damasoni 2f+1m,o familie de Auratus 2f+1m,cativa Aulonacara....urmeaza sa mai bag niste Tropheus si cred ca si niste Frontosa.

  4. #34
    Base member Pavel.Cristian's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Targoviste , Dambovita
    Posts
    471
    Post (Dis)Likes
    Salut!
    Ma cheama Cristi sunt din Targoviste,Dambovita , am un acvariu de incepator (50litri) , doar ce am inceput in ale acvaristici de 2 luni si invat in fiecare zi cate ceva.Ape limpezi tuturor.

  5. #35
    Junior Member Cricky's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Topoloveni, Arges
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes
    Foarte tare...si eu sunt tot Cristi din Targoviste, Dambovita....si citind ultimul post, nu intelegeam de ce am scris ca am un acvariu de 50 de litri... Am stat putin sa ma gandesc ca de fapt era alt Cristi...In fine, sunt stabilit de aproape un an in Topoloveni, Arges, si am urmatoarele: un 80 L neplantat cu cativa carasei, un 96 litri plantat cu (ciorba) 2 femele scalar, zebre, xipho, molly si femele guppy, un 54 litri cu ancistrus, pui de xipho, molly, guppy, si masculi de guppy, un 7 litri cu cativa pui de zebra, un 10 litri (setup in curs de ciclare) ce urmeaza a fi populat cu creveti.....si inca unul de 30 litri compartimentat 10/10/10 L pe post de maternitate......Ape limpezi...

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Ploiesti
    Posts
    7
    Post (Dis)Likes
    Salut, o zi mi-a trebuit sa gasesc sectiunea asta dupa ce am primit mesajul de confirmare a inregistrarii.Sunt Ionut , un acvarist la a doua incercare. Acum 4 ani am avut un Juwel de 60 .L-am tinut 1 an si jumate si l-am vandut din cauza lui Mihai , baiatul meu. Tot il ciocanea si m-am temut sa nu il sparga. Acum ca s-a marit am un Eheim de 90 l si sunt inca in cautatri de amenajare si constructie a unui filru DIY. Si daca tot am gait niste material bune de un filtru cu adevarat serios va impartasesc si voua.http://forum.acvarist.ro/showthread....tru-extern-DIY Hristos a Inviat!
    Last edited by nelu22; 05-05-2013 at 08:00. Reason: manac litere

  7. #37
    Junior Member razvan_shao's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Ploiesti
    Posts
    86
    Post (Dis)Likes
    Salutare acvaristi,

    Mi-am redescoperit pasiunea pentru acvaristica de curand, dupa o pauza de ani buni.
    Acesta este acvariul meu- este din acela pe colt- 110 l brut.
    Inca sunt la inceput cu amenajatul, in sensul ca mai trebuie plantat.
    "locuitori"sunt 15 neoni-10 inessi si 5 negri si 1 ancistrus maricel. In viitor as dori, desi stiu ca acvariul este destul de mic, sa-l populez cu 3-4 discusi mai micuti.
    Filtrul este unul Aquael Fan 3, inclzitorul de 150 w, in partea din stanga jos am pus o perdea de aer iar iluminatul se face cu 2 neoane.

    Ape limpezi

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Ploiesti
    Posts
    25
    Post (Dis)Likes
    Salut sunt Stefan,am 24 de ani si sunt din Ploiesti.Detin un acvariu de 140 de litrii (85x40x50 ) momentan cu "ciorba",am plecat de la guppy si acum am cam asa:
    -
    2 carasi cometa,3 redcap,2 Black Moor,2 veiltail 4 cory simpli,3 cory panda,1 hoplo,in jur de 30 de guppy snake tale o pereche de black molly,zilele urmatoare voi face al 2 lea acvariu cu dimensiuni de 85x40x50 pentru a muta locatarii,in primul voi tine doar carasii,corry si hoplo iar in cel de-al 2 lea restul.Lumina folosita 2 neoane 2 x 18w Osram Lumilux 865.


Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •