Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 41

Thread: Scatofagia

  1. #1
    High member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    in Bucuresti din '74
    Posts
    846
    Post (Dis)Likes

    Scatofagia

    Cu riscul de a fi luat la misto de catre cei mai avansati in ale acvaristicii, pun si eu o intrebare (precizez ca google nu m-a ajutat): exista vreun peste de acvariu care se hraneste cu resturile fecale ale celorlati pesti? Sau macar un melc, orice lighioana ceva?
    Intreb pentru ca subiectul ma dispera.
    Cu multumiri.

  2. #2
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Pomacea sigur papa,eu am 5 mari rau si ii vad cum se infrupta
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  3. #3
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Desi uni vad altceva , te asigur ca nu vei gasi asa ceva . sau cel putin nu gasesti nimic folositor in acvaristica .

  4. #4
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Daca as vedea altceva n-ar mai fi fundul acvariului cu carasi perfect curat mereu (ma refer la partea cu kk de pesti).
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  5. #5
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Ihiii ! Si marmota invelea ciocolata in staniol
    In fine daca tu consideri ca melcii tai sunt pe post de filtru ... ma inclin si ma retrag politicos , urindu-le pofta cit mai mare melcilor tai .

  6. #6
    Membru AAR Nicolae Paun's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti-diham 1981
    Posts
    4,637
    Post (Dis)Likes
    Doar bacteriile din filtru pot manca resturile pestilor.

  7. #7
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Filtrul nu e depozit de kk,insa probabil tu stii altceva Nu are rost sa ne contrazicem pe tema asta,nu te obliga nimeni sa crezi ce scriu eu.Ii este de folos lui Kensei insa si asta e tot ce conteaza Eu tin 5 pomacea mari in acvariul de 240 l unde am carasii si nu am substrat,asa ca am avut ocazia sa observ zilnic lipsa dejectiilor,plus ca i-am si vazut de nenumarate ori curatand fundul acvariului de ele.Toate bune.
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  8. #8
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Nu consider ca eu le stiu pe toate si nici nu am pretentia ca as fi vre-un guru al acvaristicii , dar cind sfaturile vin de la cineva cu o experienta de doar citeva luni in acvaristica si cu niste carasi chinuiti pina acum putin timp in 25l , nu mai pot avea cuvinte tocmai linistitoare . Experienta mea cu vietuitoarele acvatice , de-o seama cu virsta ta sau probabil chiar mai mare , se cruceste si isi scuipa in sin , compatimindu-i pe bietii melci care au ajuns sa fie considerati porci .

  9. #9
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Experienta mea in acvaristica este 9 ani iar carasii au stat din prima zi in 240l.Imi poti spune si mie cum de ai ajuns tu la concluziile scrise mai sus ?Ceea ce ai scris despre mine,fara sa stii cum stau lucrurile in realitate,denota nu numai ca nu le stii pe toate,insa mai tinzi sa scrii si destule lucruri false.Iar melcii aleg singuri ce vor sa manance in acvariu,nu ii oblig eu.
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  10. #10
    Aquarium expert
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti Blv. Brancoveanu
    Posts
    2,321
    Post (Dis)Likes
    @Snake Singura problema aici este ca femeile trebuie sa aiba ultimul cuvant asa ca te chinui deja sa ii explici plus ca ai ei sunt MARI RAU
    1) Esti pe net
    2) Esti pe forumul Acvarist.ro
    3) Imi citesti semnatura
    5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
    6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
    7) Zambesti, sau chiar razi


    http://kingi.sunphoto.ro
    http://kingbucharest.wordpress.com/

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •