Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 169

Thread: Baia Mare

  1. #11
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes

    salutare BAIA MARE

    Buna ma numesc grad mihai sunt si eu din baia mare si doresc sa salut si felicit toti acvaristi din baia mare.

    Am un acvariu de 100 L facut acasa in care sunt :
    10 neoni tetra ,5 razboria ,5 neoni (pe care inca nu le stiu denumirea stintifica) ,2ancistrusi ,2sanitari ,2 pesti care mananca alge ,1 melc galben si mare si inca aproximativ 100 de melci maroni si mici(sunt prea multi miau invadat acvariul acuma incep sa ii elimin).Plante am vreo 12 fire Vallisneria_spiralis ,un perete in devenire de moss si inca 3 specii de plante pe care inca nu le stiu denumirea stintifica

    Am aproximativ 4 femele de neoni si 2 de razboria care sunt pline cu icre si depun regulat la aproximativ 1 luna am incercat de vreo 3 ori sa pastrez icrele de la ei si sa rezulte macar 1 pui insa nu am reusit i-mi pare rau dar nu am sa ma dau batut ,de acea am intrat pe acest forum am citit ore in sir si ma documentez in continuare cum sa reusesc sa am macar 1 pui

    Va rog baimarenilor care aveti putina cunostionta in inmultirea lor sau aveti macar sfaturi utile va rog sa ma contactati si sa putem schimba macar cateva cuvinte

    Multumesc anticipat de sfaturi

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Cluj
    Posts
    24
    Post (Dis)Likes
    buna, ma numesc andrei, sunt si eu din baia mare

    deocamdata an un acvariu tetra de ~50l, de 5 luni, cu 6 neoni, o pereche de xifo si un de moly, un sanitar mustacios imens si vreo 2 pesti ce rontzaie toata ziua si niste pomacea care nu o duc prea bine de ceva vreme (lipsa de calciu?)

    spor la treaba dragilor

  3. #13
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes

    Baia Mare

    Ma bucur ca vad o comunitate de baimareni din ce in ce mai mare .

    Toate cele bune baimarenilor si pestisorilor

  4. #14
    Member Norberto93s's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sighetu Marmatiei
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Buna. Desi nu sunt din baia mare vreau sa va cunosc.
    Ma numesc Norbert, sunt din sighetu marmatiei. Detin 4 acvarii ( in curand sper sa fi mai multe ) Sunt pasionat de acvaristica de cand ma stiu.
    Visul meu este un acvariu de vreo 200l bine plantat cu vreo 2-3 perechi de discusi ( numai ca parintii - asta e inca nu am banii mei asa ca ma multumesc cu ce am)
    Cam atat despre mine.

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes
    Buna tuturor celor de pe forum si bine v-am gasit.Numele meu e Olimpiu,sunt din Baia Mare si momentan am un acvariu cu 3 guppy,2 molly, 2 platy,un sanitar si sunt suparat ca nu gasesc melci,macar vreo 2-3 sa am si eu.Daca stiti unde pot gasi spuneti-mi si mie va rag

  6. #16
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes

    am eu

    am sa-ti dau eu cativa peste scurt timp olimpiuBM ca sa adaugi putina diversitate pestisorilor tai

  7. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Baia Mare
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    Ahoy
    Ma numesc Tommy si sunt si eu din Baia Mare. Am un acvariu de 60L cu guppy, molly, xifo, platti, 2 zebre, un neon si un mascul betta rosu. Tatal meu era presedintele asociatiei Exotica in ultima perioada. Astfel la varsta de 16 ani, am in spatele "meu" cel putin 20 de ani de experienta.
    Mi se pare mie, sau suntem cam putini acvaristi in baia mare?

  8. #18
    Member Norberto93s's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sighetu Marmatiei
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Suntem foarte putin in tot Maramuresul nu numai in Baia Mare.

  9. #19
    Junior Member sica85's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    39
    Post (Dis)Likes
    salut si bine v-am gasit!ma numesc Marius si sunt din Baia Mare.am un acvariu de 55l din noiembrie trecut in care vietuiesc scalari ,xipho,guppy,molly,cory si 3pomaceea adulti,plantat sumar.va doresc ape limpezi si pesti sanatosi.s-auzim de bine

  10. #20
    Base member ADI_SABA's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    SIGHETU MARMATIEI
    Posts
    452
    Post (Dis)Likes
    salutare si tie! Hai ca incet incet ne adunam

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •