Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast
Results 151 to 160 of 169

Thread: Baia Mare

  1. #151
    Base member alexandru2010's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    309
    Post (Dis)Likes
    eu am luat silicon negru din practiker ... nu mai stiu pretul exact dar stiu ca era cel mai ieftin
    Ramane sa ne auzim cu bine !

    Semnat :Grad Mihai Alexandru

  2. #152
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    79
    Post (Dis)Likes
    Salut ! Numele meu sete lucian si stau in zona RFN ! Am un acvariu de 150l (75/45/45) home made in care am avut mai multe specii de pestisori. Ultima oara adica pana acum cateva zile am avut o perehe de ciclide americane convict medium cu convict cu aproximativ 60-70 pui. Apropo tot setupul e de vanzare chiar si perechea de convict. In zilele ce urmeaza trebue sa fie finalizat un acvariu de 250 l (120/45/45) ce urmeaza dupa ciclare sa fie populat cu ciclide malawi. Pentru asta daca poate sa ma ajute cineva cu un test de apa facaut la apa de la robinet nu ce da vitalul. Multumesc anticipat si va salut pe toti baimarenii !
    Ape limpezi si pesti sanatosi sa aveti !

  3. #153
    Member andy3526's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    salutare baimareni ! am vazut ieri ca se deschide in Kauflandul de langa spital un pet shop Hobby Center sunt curios daca vor veni cu ceva nou pe saraca noastra piata de acvaristica din Baia Mare !
    Pestele care lupta impotriva curentului.. . moare electrocutat

  4. #154
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Baia Mare
    Posts
    59
    Post (Dis)Likes
    ma duc astazi pe acolo sa vad cum se prezinta shopul

  5. #155
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Baia Mare
    Posts
    59
    Post (Dis)Likes
    am fost ieri pe la Hobby Center, magazinul din Kaufland si sincer am ramas dezamagit. Pesti au neoni, scalari, moly, deci nu stie ce, substraturi au ceva dar doar colorate. preturile nu sunt cine stie ce, asadar nu e cine stie ce. e bun pt cei care stau prin apropiere si au de cuparat ceva urgent. in rest nimik deosebit.

  6. #156
    Member andy3526's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    pe linga ce ai zis dariann mi se par si scumpi ! pe linga asta aveau si Anentome helena la care era pusa o eticheta ca i cheama "melci mancatori de melci " deci iti dai seama cat habar au de acvaristica !
    Pestele care lupta impotriva curentului.. . moare electrocutat

  7. #157
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Baia Mare
    Posts
    59
    Post (Dis)Likes
    Corect. E bun ca mai apare putina concurenta, in rest eu unul nu am pt ce sa merg pana acolo. Aveau si o iguana parca

  8. #158
    Junior Member pustaicristian's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    baia mare
    Posts
    73
    Post (Dis)Likes
    e interesant magazinul pt copii mai mult , nu e specializat in acvaristica ... dar poate prinde niste noi recruti in ale acvaristicii :P

  9. #159
    Base member alexandru2010's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Baia Mare
    Posts
    309
    Post (Dis)Likes
    asa este ... bine ca apare o mica concurenta sau mica diversificare ... fapt care sigur ne bucura ochii sau buzunarele in caz de gasim ceva interesant.Am fost si eu pe acolo sunt multumit de aspect insa de preturi nu tare ... totusi ceea ce parca a atras privirile mele au fost niste poturi de plante cu un pret bunicel si foarte sanatoase(si aspect si volum).Am sa mai trec in speranta ca voi descoperi ceva nou.

    Ps:Are careva drum pe la nevertebrate in cj ??? vreau sa achizitionez niste pestisori de acolo si poate ma ajuta careva???(astept pm)
    Ramane sa ne auzim cu bine !

    Semnat :Grad Mihai Alexandru

  10. #160
    Member andy3526's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    229
    Post (Dis)Likes
    stie careva daca magazinul lui Peti de pe N Iorga sa inchis ori sa relocat ?
    Pestele care lupta impotriva curentului.. . moare electrocutat

Page 16 of 17 FirstFirst ... 614151617 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •