Results 1 to 3 of 3

Thread: va rog ajutati-ma!saprolegnia.

  1. #1
    User banat
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Cugir,Jud Alba
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes

    va rog ajutati-ma!saprolegnia.

    am 4 astronotus ocellatus si 2 severum de 4 zile au pe ei ca un praf subtire pufos putin!unii au pe tot spatele iar altii doar pete alburii gri.din cite am citit e vorba de saprolegnia,dar nu sunt sigur 100%.va rog ajutati-ma!

    am aici poze cu astronotusii bolnavi poate va dati si voi o parere. http://s490.photobucket.com/albums/rr264/bobirna/

  2. #2
    User banat
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Cugir,Jud Alba
    Posts
    85
    Post (Dis)Likes
    va multumesc pentru ajutor,pana la urma m-am descurcat si singur.Ati intrat atitia pe topic si niciunul nu ati scris nimic.Oricum multumes!

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Pai hai sa iti desenez cam cum sta treaba .
    Inca de la inceputul activitatii tale aici pe forum , ai pasit intotdeauna cu stingul , dar asta nu are mare legatura cu ce s-a intimplat acum . Daca ai fi folosit functia "Search" ai fi gasit n raspunsuri . Dat tu ai preferat sa ceri un raspuns direct , fara a da niste date cit de cit despre acvariul tau . Nici eu si cred ca nici altcineva de aici , nu ghicim in carti , cafea , bobi sau in orice alta chestie cu care lucra Mama Omida .
    Deci ... oare cine-i de vina incit sa "te superi ca magarul pe sat " (nu e o jignire ci o vorba populara romaneasca) . Vrei sa fi ajutat(a) ? Atunci ajuta-ne sa te ajutam .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •