Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: cei mai scumpi pesti de apa dulce

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes

    cei mai scumpi pesti de apa dulce

    Sal all...Am si eu o intrebare...m-ar interesa pur si simplu orientativ care ar fii rasele cele mai "scumpe" de apa dulce...ceva gen sa zic top5 si care se si comercializeaza..nu vreo ciudatenie care o au 2-3 impatimitzi) multumesc anticipat. p.s. si preturi orientativ daca se poate...

  2. #2
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Asa . Si care-i legatura cu cichlidaele ? ne intrebi strict despre ele sau te referi in general la pestii de apa dulce ?
    Grija mare unde postezi .

  3. #3
    Very high member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,260
    Post (Dis)Likes
    Corect cred ca trebuia intrebat asa:

    "Am un prieten care vrea sa se imbogateasca. Ar vrea sa aduca pesti pentru bogatani si nu stie ce specii. Care ar fi , asa, dezinteresat, cei mai scumpi pesti de apa dulce?"

    Eu am sa imi permit sa spun un singur lucru: Daca vrei sa faci acvaristica, nu te uiti la cat costa pestii. Te uiti ca sa ai la tine in acvariu (scuze, la prieten in acvariu) pestii care iti plac. Chiar are vreo importanta cat de scumpi sunt?
    Juwel Trigon 190 (evolutie)

  4. #4
    Aquarium expert
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    dobroiesti - lotul F fig. 4
    Posts
    4,868
    Post (Dis)Likes
    nikelinus aquaticus
    dolcelinus gabbaniensis
    adiddasia trilineata
    armanelus pitziponcus
    versacianus glamour
    si nu in ultimul rind
    cristalinus svarovskianus gablontzoides

    preturi, din pacate nu cunosc, insa am inteles ca sunt extrem de scumpi.
    procesor trial core, cu placa de baza AM3, cu chipset INTEL, cu memorie trial channel DDR3 ....

  5. #5
    High member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti - Lacul Morii
    Posts
    819
    Post (Dis)Likes

    destul de scump

    pastravul de norvegia, se gaseste metro

  6. #6
    Very high member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,484
    Post (Dis)Likes
    am avut eu svarovskianus.. reproducerea este practic foarte usoara, problema apare atunci cand gena care da acei solzi iridiscenti dispare dupa o imperechere in bazinele noastre.. astfel mai raspanditi sunt cristalinus sticlotis zorzonius (denumire data acestor hibrizi sa le zic asa). Insa este un peste foarte frumos, iese in evidenta oricum, il gasesti pe toate drumurile deoarece are si o personalitate puternica si ii place atentia, insa la un pret asemanator cu originalul.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes

    ...

    imi cer scuze ca am postat aici...mi-am dat seama prea tarziu...i`m new...insa nu inteleg care e problema lui liviu si daca as avea un prieten care vrea sa comercializeze sau poate vreau sa comercializez eu.. "nu conteste"...poate sunt snob si vreau pesti scumpi la mine in acvariu)...adu tu liviule pesti scumpi si imbogateste-te)nu mai poate pune omul o simpla intrebare ca ii sare lumea in cap..era o simpla curiozitate

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    bucuresti
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes
    nu inteleg ce rost isi mai are forum-ul asta daca voi stiti sa faceti doar caterinca?!

  9. #9
    Base member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Jud. Buzau
    Posts
    314
    Post (Dis)Likes
    vorbeste cu @catalinbgs el o sa te lamureasca care sunt cei mai scumpi pesti din moment ce este importator !!!

  10. #10
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Copilu' trecind peste faptul ca inca din primul tau post ai incalcat regulamentul de 2 ori , hai sa iti spun eu care-i rostul acestui forum . Acest forum este unul de informare si discutii serioase , nu unul de discutii D-a...... asa de dragul de a ne afla in treaba . Vrei forumuri unde sa discuti ce vrei , cum vrei si cind vrei ? Search pe net si gasesti n chestiuni de genul asta . Aici este un regulament pe care am sa te rog sa il citesti si sa faci bine sa il respecti . Asta daca iti doresti o colaborare de lunga durata cu noi . pina atunci , cred ca ar fi foarte frumos daca ai trece putin si pe la sectiunea "Introducere" .
    Numai bine .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •