Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: I'm happy!!!

  1. #11
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Mai, tu n-ai avut niciodata in casa o bucata de "scartz" ? dinala alb format din "bilute" mici... ala e polistiren expandat, iar temperatura de tranzitie vitroasa este de 80-100 °C.. adica la temperatura aia incepe sa se degradeze... pana atunci n-ai probleme cu el

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    51
    Post (Dis)Likes
    Ok!!! Mersi pentru sfat. Acum am alta intrebare. E bine sa pui antibiotice in apa de acvariu pentru a preveni eventualele boli care pot sa apara?

  3. #13
    Aquarium expert
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    dobroiesti - lotul F fig. 4
    Posts
    4,868
    Post (Dis)Likes
    nu, chiar este contraindicata "preventia" preventiva.....
    procesor trial core, cu placa de baza AM3, cu chipset INTEL, cu memorie trial channel DDR3 ....

  4. #14
    User banat
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    dezactivat-Craiova
    Posts
    253
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by razvan
    nu, chiar este contraindicata "preventia" preventiva.....
    Da, Razvan are mare dreptate. NU DAI ANTIBIOTICE preventiv. Si oricum exista si la pesti ca si la oameni o chestie care se numeste DEZVOLTARE DE REZISTENTA LA ANTIBIOTICE. Cu alte cuvinte, daca tu bagi antibiotic in apa degeaba sau ai o boala si il bagi un timp insuficient sau in doza insuficienta, apar bacterii care sa prezinte rezistenta la actiunea unor antibiotice si dupa aia degeaba baga baiatu serios antibiotic corect ca nu mai merge treaba, ca Gigi avea gripa si a luat antibiotic.
    Daca vrei preventie dai temperatura mai mare (si cu ea si O2) activeaza sistemul imunitar al pestilor si dac vrei carantina in toata regula baci ceva albastru de metil/sare dar asta daca nu stii cu ce bagaj ai luat pestii de la magazin.

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    33
    Post (Dis)Likes
    Eu cand mi-am luat pesti noi am pus niste albastru de metilen. Am exagerat?
    Nu ma urati. Sunt deja urata.

    War doesn't determine who's right. War determines who's left.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •