Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 43 of 43

Thread: Cyrtocara moori

  1. #41
    Member adiradu's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    113
    Post (Dis)Likes
    Ma uit mai sus si constat ca a trecut 1 an si 8 luni de cand postam primii mei delfinasi. Am ramas constant de atunci in preferinte, i-am avut mereu in acvariu si mi-au ramas la fel de dragi.
    In momentul de fata am o colonie de 8 exemplare, 3 masculi si 5 femele, care-si vad pasnici de treaba lor in acvariul comun, printre cateva specii de mbuna.
    In permanenta 2-3 femele sunt gusate iar masculul Moorii dominant, care are peste 20 cm, a ramas stapanul absolut al bazinului.

    Va prezint un filmulet din perioada in care erau singurii locuitori ai unui bazin de 1300 litri, relaxati si linistiti ca intr-un sanatoriu.

    Nu te certa niciodata cu un prost! Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!

  2. #42
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    69
    Post (Dis)Likes
    Felicitari! Sunt niste pesti deosebiti, de departe cei mai simpatici dintre ciclidele din lacul Malawi. Am si eu 2, jumatate cat ai tai, si vreau sa spun ca imi sunt tare dragi, dar prima data cand m-am apucat de ciclide, nu eram tocmai fan Moori. Intre timp, gusturile mele in materie de pesti s-au schimbat, imi place sa cred ca s-au"maturizat". Mult succes in continuare iti doresc!

  3. #43
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Faim filmulet ,spor.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •