Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 183

Thread: Iubitorii de creveti din Cluj

  1. #11
    Member gez's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    275
    Post (Dis)Likes
    cati red cherry iti trebuie?

  2. #12
    Base member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    497
    Post (Dis)Likes
    sincer nu stiu cati mi-ar trebuii si plus nu imi trebuie mie, caut doar cel care ar vinde ca sa-l pun in legatura cu amicul ... de acolo se descurca ei (contra cost binenteles)

  3. #13
    Base member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    CLUJ-BISTRITA
    Posts
    357
    Post (Dis)Likes
    In legatura cu ''bistriteanul'' aveau dreptate cei mai ''batrani'' si aici ma refer la fishdisease si la razvan(nu sunteti batrani in adevaratul sens al cuvantului ci doar nascuti mai repede si cu mai multa experienta pe forum ). M-am convins si eu in legatura cu seriozitatea lui si cine este defapt... asa ca nu mai asteptati vreun semn de la el ca am asteptat si eu in zadar..

  4. #14
    Member gez's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    275
    Post (Dis)Likes
    Sa ramanem ontopic si sa discutam despre creveti.

    Sunt curios daca a cumparat cineva Hikari Shrimp Cuisine si mai ales ce parere au crevetii despre acest produs.

    Eu am observat ca le plac bananele, rosiile, si tabletele de spirulina.

    Voi ce hrana le administrati crevetilor?

  5. #15
    High member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    559
    Post (Dis)Likes
    Eu le dau fulgi de Spirulina si Chlorella si, ocazional, morcov fiert (cand face sotia ciorba ) sau castravete crud. Morcovul il prefera foarte fiert si castravetele felii foarte subtiri.

    Mai am niste pui de peste in acvariul cu creveti la care le dau Sera Mikron si am observat ca se baga si la tipul asta de mancare. :P

    PS: rosiile cum le pregatesti ?

  6. #16
    Member gez's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    275
    Post (Dis)Likes
    rosiile felii cat mai subtiri sau pisate, fara coaja si fara samburi, doar peretele ala carnos. bananele la fel, le feliez cat mai subtire.

    iar acu ca mai plec cate 4-5 zile din oras, le dau o bucata mai mare de banana, si vin ei si se servesc cand au chef, si nici nu se strica in apa.

    am incercat cu banana si la pesti, dar acolo a trecut putina vreme pana sa-i obisnuiesc cu ideea

  7. #17
    User banat
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    bistrita
    Posts
    102
    Post (Dis)Likes
    Salutari voua! Imi pare rau ca va dezamagit cineva din orasul meu natal, se intampla! Oamenii sunt de multe "feluri" revenind, as avea si eu o intrebare, daca in acvariul din semnatura mea as putea tine niste creveti, sunt innebunit dupa ei. Avand in vedere ca am un Labeo marisor pe acolo(10cm) si SAE(5cm), ma rog, nu sunt agresivi, dar cine stie cum se comporta fata de crevetii astia micuti. Daca se poate...imi recomanda cineva o locatie ceva?....la Regionala dupa cate stiu nu sunt, iar la Animal Center(vis-a-vis de Orange) nu am vazut niciodata. Are cineva din voi de vanzare? Merci si astept raspuns .

  8. #18
    Base member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    497
    Post (Dis)Likes
    nu prea ai citit prin zona http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=18213 si mai gasesti si altele daca cauti. In magazinele din cluj nici eu nu stiu sa fi fost foarte des creveti, de fapt eu nici nu cred ca am vazut vreodata.

  9. #19
    High member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    559
    Post (Dis)Likes
    Eu am vazut o singura data, dar mai sunt din cand in cand, foarte rar.
    La acvariul tau nu ti-a recomanda creveti din cauza gurami-ului; poate chiar si rasbora ar manca puii de creveti. Oricum, poti face un acvariu de 20 l doar pentru creveti... nu ocupa spatiu mult si poate iesi o mica bijuterie.

  10. #20
    User banat
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    bistrita
    Posts
    102
    Post (Dis)Likes
    Ei aici te inseli Szabolcs am citit si rascitit articolul si dupa 2 PM adresate lui Gez(ultimul acu' 2 ore).....inca nimic. Ma rog, poate e ocupat omu' nostru . Si mie mi se intampla sa nu intru 2 zile, dar la a 3-a cedez. Multumesc de raspunsuri, ceva mai prompte decat in alte regiuni

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •