Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: 4 saptamani asteptare!!!

  1. #1
    Base member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sebes-Alba
    Posts
    310
    Post (Dis)Likes

    4 saptamani asteptare!!!

    Sper sa nu deranjez pe nimeni cu postul meu.Vreau doar sa imi exprim parerea despre Petmania.
    Am comandat de 3 saptamani si jumate un test de NO3-Nutrafin de pe site-ul lor.Dupa o saptamana imi ajunge si mie testul (o cutiuta toata burdusita si strivita) si cand deschid ambalajul constat ca mi-au trimis un test de No3 de la tetra.Eu cand l-am ridicat de la posta l-am platit nestiind ce continea coletul.Culmea ca pe factura scrie "NO3 Test-NUTRAFIN".I-am sunat si le-am zis ca il trimit inapoi si sa imi trimita ceea ce am comandat.In fine, si-au cerut scuze bla bla...Dupa ce l-am trimis inapoi astept vreo 2 zile si ii sun sa ii intreb daca au prtimit coletul.Au zis ca nu si ca o sa verifice ei la posta sa stau linistit.Asept o saptamana si nimic.In a 3-a saptamana practic de cand am facut comanda imi vine coletul inapoi si ma mai pune sa platesc si 6 lei cum ca a stat la posta si nu a venit nimeni sa il ridice.Nervos, ii sun si le spun patania, ei iara "scuze" bla bla...Si uite asa asta e a 4a saptamana de cand astept Nutrafinul meu (pt ca am trimis iara inapoi coletul, la adresa mentionata pe factura, bineinteles).I-am sunat si acu 2 zile si azi sa mearga la posta, mi-au promis ca se duc...pana acuma nimic.
    Ce parere aveti de serviciile acestei firme?Sau la noi in romania esti bagat in seama numai daca faci comenzi de peste 1000 de ron???

  2. #2
    Aquarium expert
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti Blv. Brancoveanu
    Posts
    2,321
    Post (Dis)Likes

    Re: 4 saptamani asteptare!!!

    Quote Originally Posted by 2Fast
    Sau la noi in romania esti bagat in seama numai daca faci comenzi de peste 1000 de ron???
    Bingo!!!!

    Una peste alta, eu am tot comandat de la ei diverse pentru acvariu si pentru porumbei si sunt super ok, probabil ca tu esti exceptia care ......
    1) Esti pe net
    2) Esti pe forumul Acvarist.ro
    3) Imi citesti semnatura
    5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
    6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
    7) Zambesti, sau chiar razi


    http://kingi.sunphoto.ro
    http://kingbucharest.wordpress.com/

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    54
    Post (Dis)Likes

    4 saptamani

    pentru astfel de probleme exista OPC-ul... poti apela cu incredere....
    oricum cred ca acest topic e mai bine sa fie pus la feedback...

  4. #4
    Base member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sebes-Alba
    Posts
    310
    Post (Dis)Likes
    Nefiind vorba despre cineva de pe forum m-am gandit ca nu e cazul sa il pun la feedback.Totusi daca moderatorii cred ca trebe mutat ii rog sa o faca.

  5. #5
    Base member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    brasov
    Posts
    401
    Post (Dis)Likes
    eu as incerca sa rezolv amiabil, respectiv cu returnarea banilor cheltuiti de mine pe alte prostii in afara de suma normala, fie prin returnarea de bani, fie prin cumpararea unui produs in aceeasi suma. timpul pierdut, treaca de la mine, daca nu as fi avut nevoie urgent de produs.
    in caz de refuz sau explicatii/scuze aberante, as apela la opc direct.

  6. #6
    Base member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sebes-Alba
    Posts
    310
    Post (Dis)Likes
    Mai astept saptamana asta si daca nu vin ei cu o solutie am sa apelez la OPC.Nu ca ma fac 50 de lei dar ma simt jignit si nerespectat, ca si client.

  7. #7
    High member chibitz's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    809
    Post (Dis)Likes
    Eu zic sa nu mai astepti! Ai asteptat destul! Suna la OPC si fa o plangere sa mearga un inspector la ei sa le caute nereguli prin bagaje. Si eu am patit dar la alta firma....am sunat la OPC (foarte amabili si implicati) si s-a rezolvat imediat treaba.

    Ar trebui sa se invete minte si sa nu mai pateasca si altul ca tine. Daca nu sunt in stare de vanzari online sa se apuce de cusut goblene.

  8. #8
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    sfatul meu: daca poti sa-ti obtii banii inapoi, go for it!!! testul nutrafin de NO3 e varza !!!!!!!
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  9. #9
    Base member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sebes-Alba
    Posts
    310
    Post (Dis)Likes
    Cineva de pe forum il recomanda ca fiind cel mai bun.Nu mai stiu cine...

  10. #10
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    citeste linkul asta:
    http://forum.acvarist.ro/viewtopic.p...0334085&t=9101

    daca ai drum prin buc, sau daca ma pot intalni cu cineva care sa ti-l trimita, ti-l dau pe al meu ... cred ca am facut vreo 3 masuratori cu el, pana mi-am dat seama care e treaba cu el ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •