Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 258

Thread: Acvaristi din IASI

  1. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Post (Dis)Likes
    Stai linistit, nu sa suparat nimeni. Sper sa ne intalnim in piata din Tatarasi duminica.
    Nu te atac pe tine ci necunostinta ta
    Acvariu 220l facut acasa
    Locatari:4 scalari, 8 neoni, 4 cory
    Echipament:cele indispensabile, noutati in curs de achizitie

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    iasi
    Posts
    14
    Post (Dis)Likes
    pai hop si eu pe aici..... cu toate ca nu prea am deocamdata cu ce sa ma laud

  3. #13
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Salut sunt Bogdan, tot din Iasi, nou in domeniu...si am facut un grup de mess..cu adresele vostre, caci in cazuri de nesiguranta sa am la cine apela
    si cum iesenii sunt de ajutor...chiar am primit consiliere si ajutor in unele probleme...


    my id: hojby2003

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    77
    Post (Dis)Likes

    salutare fratilor!

    Cezar din Iasi sunt, si cum sa spun,...am pestisori de mult, dar acum mi-am reintrat in mana, acumuland cunostinte noi si prizand mai mult fler pt cunoasterea si ingrijirea pestisorilor din acvariu
    id de mess : cezars2001

  5. #15
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    77
    Post (Dis)Likes

    apropo...

    cati dintre voi vin in piata din tatarasi ca sa cumpere si cati ca sa vanda?

  6. #16
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    mai toti din iasi vin in tatarasi...sa cumpere..ca nu prea ai de unde

  7. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    137
    Post (Dis)Likes
    Cezar nu cred ca sunt aici pe acvarist care sa vanda in piata de animale. De obicei acolo ne ducem mai toti sa cumparam sau schimburi(cel putin eu).... Nu stiu si ceilalti..

    Totusi stie cineva din Iasi de ce la 2x2 si in pet-shop la demisol mall acvariile sunt tinute in spate iar expozitia ii inchisa??
    Nu te atac pe tine ci necunostinta ta
    Acvariu 220l facut acasa
    Locatari:4 scalari, 8 neoni, 4 cory
    Echipament:cele indispensabile, noutati in curs de achizitie

  8. #18
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    nu m-am gandit niciodata la asta drept sa iti spun...poate or fi avand nevoie de ceva autorizatii speciale pt asta, o fi o modalitate standard de asezare a acvariilor? habar nu am..
    da oricum si in mall si la 2x2 au acvarii cu pestisori si in fata..dar care nu sunt de vanzare.

    ce sa zic..am fost si in bacau la 2x2 si tot asa sunt asezate acvariile cu pesti..tot in spate, intr-o camerutza..

  9. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    77
    Post (Dis)Likes

    salve!

    eu am intrebat ca sa stiu, poate ne vedem pe acolo, sau poate ne mai sfatuim, mai schimbam idei, noutati

    sunt pe acolo si oameni care stiu destule despre pestisori, ma gandesc poate o parte dintre ei sunt si cei de pe forum

  10. #20
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    da duminica sunt si ei pe acolo, cei de pe forumdar inc alitate de cumparatori ca cei care vand eu ii impart in 2 categorii oameni seriosi si tzepari..
    sunt cativa oameni seriosi ce vand pestisori si echipamente pt acvariu care au pesti sanatosi si curati, vorbesc politicos te ajuta cu sfaturi iti explica daca intrebi, si cand vrei sa iei un pestisor te intreaba ce ai in acvariu sa vada daca sunt cat de cat compatibili deci se pot numi oameni
    si tzeparii care incearca sa iti bage orice pe gat, cum am patit eu prima oara cand am mers in piata si nu stiam mai nimic..si m-a prostit de i am cumparat o pompa de aer chinazarie curata cu 25 de lei..iar cu banii aia imi luam un filtru intern cu debit de 500 l/h, dar na..s-a intamplat(oricum am scoso la capat ca cu ajutorul pompei de aer mi-am facut filtru extern f eficient)

    iar daca esti nou in asta ai mare grija de la cine cumperi si ce cumperi
    uita te si la om...uita te la acvariu si vezi cat e de curat cat e de ingrijit, cum arata pestii, daca sunt anemici..sunt multe lucurui dupa care te poti ghida..
    dar ai grija sa nu cumperi de la omul de pe colt(spre farmacia din piata) cel care are pete pe fatza, si umbla mai mereu cu sapca.. caci dupa cum ais a vezi pestii si nevertebratele sunt infecte...s te poti pricopsi cu boli...
    asta e rezultatul neglijentei lui, by the way intr-o duminica..avea in acvariu pe fund vre-o 6 7 gupi morti..intrati de acu in escompunere..din care mancau melcii, iar melcii saracii erau bolnavi..aveau gaurici in cochilii dinc auza lipsei de calciu.
    Ce iti recomand, si recomand si celorlalti useri este vanzatorul ala mic de statura la vre-o 1,65m, care are plante si pesti sanatosi( se aseaza pe partea dreapta cam al 3 le-a al 4 lea de la intrare) apoi pe partea opusa lui mai e un baietzas tanar cu ochelari(deci pe stanga) care deasemenea are pestisori si plante curate.
    mai este un mos pe colt spre farmacia veterinara, da ala are mangleala multa pe el..si dak te lasi la vb lui te face la psihic...
    asa ca bafta

Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •