Page 51 of 150 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 501 to 510 of 1494

Thread: TIMISOARA

  1. #501
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    133
    Post (Dis)Likes
    In primu rand "Bine ai venit printre noi'' ...
    Pemtru un acvariu de 120 de litri nu necesita sticla de 8mm de 6mm ar fi suficienta eventual fundul acvariului sa fie de 8mm ... deoarece doresti un acvariu pentru carasi , nu ai nevoie de un acvariu inalt , si cheltuiala cu sticla de 8mm va fi pe masura...
    Silicon poti folosi cele dedicate pt acvarii care le poti gasi si la magazinele de constructii (Bison)...capacul il poti face cel mai usor din PVC sau daca vrei si din parchet da e mai mult de lucru ...

  2. #502
    High member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Arad , Timisoara
    Posts
    526
    Post (Dis)Likes
    ieri am facut un capac din pvc ... a iesit binisor

  3. #503
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    dezactivat-Fibis, Timisoara
    Posts
    13
    Post (Dis)Likes
    nu mi-ar fi greu sa vin la arad dar mi-ar fi ff greu sa-l transport de acolo. in plus nush inca dak il fac la tara sau in tm, dak ma mut in chirie sau nu..whatever, neesential pt voi. M-ai putea ajuta cu niste poze, schite, din constructiile tale, sa-mi detaliezi de la 0 pas cu pas ce ai facut, adik, tu ce silicon ai folosit, cat de tare presezi geamul, cum l-ai taiat, de unde il iau taiat?..., ce suporti de sprjin ai folosit, cat l-ai tinut cu lateralele pana ai adaugat si celelalte..etc. as prefera dupa cum am mai spus sa nu folosesc intaritori. de asemenea, capaculul, din pvc, am inteles k ti-a iesit bine, aceleasi instructiuni de la 0 daca vrei si poti. M-am gandit la un acvariu de 90/40/40, dimensiuni exterioare, adica 88.8/38.8/39.2 dimensiuni interioare cu sticla de 6 si fund de 8, din care daca as lasa 3cm sus gol, adik o coloana de 36.2 cm apa(pun virgule pt k asa am facut calcul logic k nu o sa stau sa masor asa cand pun apa ) ) voi avea 124litri apa din care se mai scade doar decorul, substratul, raman undeva la 115-120 ceea ce zic eu e bine pt 2 carasi. Latty daca ai timp sa ma ajuti astept un reply,in pm iti las id meu dak tu imi spui k ma ajuti, sa nu ne intindem aici. weekend asta cred k sunt plecat nu stiu daca am ,,contact cu tehnologia'' dar sigur revin duminica seara pe forum sa vad reply-urile voastre. ms again

  4. #504
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    jud timis dudestii vechi
    Posts
    30
    Post (Dis)Likes

    plante si guppy

    salutare tuturor
    as avea o rugaminte pt voi!cine ar putea sa mi vandasa u chiar sa mi doneze niste guppy si niste plante?rugamintea este valabila de la sfarsitul lui octombrie ,deoarece eu momentan nu ma aflu in tara si revin de abea in16 octombrie.asi vrea sa mi cumpar un acvariu si mai mare si si as vrea sa mai adaug ceva plante si niste frati pt guppy mei dar as vrea sa mai cumpar si niste platy si niste sae.cine cine ar vrea sa mi vanda sau sa mi doneze..poate sa mi raspunda pe forum sau sa mi scrie pe mess la adresa:muller_elli@yahoo.com
    va multumesc

  5. #505
    Member SirMario's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Resita
    Posts
    115
    Post (Dis)Likes

    Salutari

    Salut, sunt un nou "acvarist" (am pus in ghilimele pentru ca sunt incepator deci inca nu ma pot numi acvarist). In Resita nu este nici un magazin de pesti , plante pentru acvariu ... singurul loc de unde se pot cumpara este o piata Agro-Alimentara unde vin 1-2 oameni cu 1-2 acvarii mici sarace in pesti si foarte sarace in plante adica plante deloc. De aceea ash dori daca este cineva care poate sa doneze ceva plante .. eu am un acvariu adus din Germania, un Juwel Rekord 60 . Multumesc anticipat.

  6. #506
    Base member cosminTM's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Timișoara, Bucovina
    Posts
    453
    Post (Dis)Likes
    din resita vii cu trenul in timisoara daca nu poti sa vi cu altceva si gaseti plante la preturi acceptabile si destule, cam 7 lei o legatura...., se transporta foarte usor pana in resita...
    InCePuTuRi NOI

  7. #507
    Member SirMario's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Resita
    Posts
    115
    Post (Dis)Likes

    Ai putina dreptate

    Ai dreptate in privinta venirii , insa eu lucrez zilnic , si concediu nu mai am, si nu am cum sa ajung in tm, tinand cond ca drumu consta in dus 1.5 ore si`ntors la fel (cu masina) + cautatul prin TM . Oricum mersi de sfat.

  8. #508
    Base member cosminTM's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Timișoara, Bucovina
    Posts
    453
    Post (Dis)Likes
    nu esproblema cu cautatul , te trimitem exact unde trebuie, indicatiile vor fi exacte
    InCePuTuRi NOI

  9. #509
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    timisoara
    Posts
    51
    Post (Dis)Likes
    Mai sunt acvaristi din Resitza pe acest site , poate te ajuta vreunul din ei cu ceva plante si nu va mai fi nevoie sa vi la Timisoara
    PS. Daca are cineva sa-mi dea si mie vreun fir de ludwigia m-asi bucura.Multumesc

  10. #510
    Base member cosminTM's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Timișoara, Bucovina
    Posts
    453
    Post (Dis)Likes
    producatorii de ludwigia cred ca sunt in vacanta acum , doi la numar
    InCePuTuRi NOI

Page 51 of 150 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •