Page 101 of 150 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 1,001 to 1,010 of 1494

Thread: TIMISOARA

  1. #1001
    Member flaviu.vlaicu's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    115
    Post (Dis)Likes
    Petittela cresc mai mari cu vreo 1.5cm fata de rhodostomus,traiesc si mai putin ca si durata de viata,si o chestie care nu stiu daca este plauzibila sau nu,rhodostomus trebuie sa inoate pe fundul bazinului si Petitella in spre mijloc sus.Nu stiu cine este Marinela,dar daca spui ca are si ea am sa ii fac o vizita.Sau...lasa-mi un PM cu nr. tau si mergem amandoi daca nu ploua !

    PS : nu cred ca au ceva Petitella dar cred ca exista si prostia aia la mine ca daca nu sunt ce vreau eu nu imi plac

  2. #1002
    Very high member manu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Biled
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    din pacate am pierdut nr. de telefon a lu' tanti Marinela, dar o gasesti in Josefin langa dl Botici.
    rodostomus si alti pesti sensibili nu-i cara in piata, ci tre sa meri la ea acas' ( bv Cetatii) dar cel mai usor vb cu ea cand o gasesti in piata ( e mai micuta, subtirica si destul de in varsta)
    dar poate te ajuta alti colegi de forum cu nr. de telefon...

  3. #1003
    Member flaviu.vlaicu's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    115
    Post (Dis)Likes
    Multumesc mult de info Manu.Stiu despre cine este vorba.Am sa merg in piata in week end sa tratez si sa vad.Am fost pe la sarbu azi si am cumparat si eu 4 Otocinclus.A mai adus ceva pesti.Importul de plante vad ca stagneaza momentan.Si-a pus si igoana in acvariu acolo in prim plan... si a adus iarasi foarte foarte multi Betta masculi.Initial ma gandeam sa dau 35 neoni pe vreo 20 Rhodostomus s-ar merita ? sau macar pe 15 !

  4. #1004
    Very high member manu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Biled
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    nu mai stiu pretul la rodostomus, oricum daca vrei la schimb depinde la ce intelegere intelegi cu presoana respectiva...
    bafta

    ps
    are cineva tablete de spirulina pt pesti ierbivori?? as face un schimb de 2-3 pastile de sera O-nip cu 2-3 pastile de spirulina ( pt. 3 oto nu se merita sa cumpar o cutie...)

  5. #1005
    High member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    561
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by vlaicu View Post
    Multumesc mult de info Manu.Stiu despre cine este vorba.Am sa merg in piata in week end sa tratez si sa vad.
    Daca tot mergi si vorbesti cu ea, intreab-o daca e de acord sa-i postezi numarul de telefon (si/sau adresa, daca accepta clienti acasa) pe forum. Mi se pare o informatie utila (pe mine ma bucura faptul ca sta pe bv Cetatii, cum zice manu, ca-i aproape de mine, iar in piata ajung muuult mai greu).

    Eventual si pe dl Botici poti sa-l intrebi aceleasi lucruri. Eu am avut nr. lui de tel. dar l-am pierdut, iar de locuit, stiu ca prin Lipovei, pe undeva pe Ion Ionescu sta, dar nu stiu exact.

    De fapt, ar fi buna o lista cu toti acvaristii din piata (nume, tel, adresa) care vin constant si care vand si de acasa. Din cate stiu eu, nu-s prea multi. Mai stiu de nea Gabi, si pe vecinul lui de masa (n-am un nume pentru el).

    PS: Nu cred ca se poate considera asta reclama, dar daca da, da-mi, te rog, pm cu ce ai aflat.

  6. #1006
    Very high member darius_ciprian's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,107
    Post (Dis)Likes
    Stie cineva de unde pot face rost de melci asasini(Anentome Helena) in Timisoara si corydoras sterbai.

  7. #1007
    Member kublai's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    140
    Post (Dis)Likes
    Caut si eu, cory sterbai, duplicareus sau julii dar din pacate in afara de paleatus, panda sau albino nu am gasit altceva in ditamai orasul ... din pacate la fel e si la plante ... cabomba, elodea si tot soiul si echinodorus e tot ce gasesti in magazine :(

  8. #1008
    Member kublai's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    140
    Post (Dis)Likes
    Na ca s-a dus si 2010! Pentru anii care vin va urez La Multi Ani, sanatate si ape limpezi!

  9. #1009
    Very high member darius_ciprian's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,107
    Post (Dis)Likes
    La multi ani, sa ne auzim cu bine si sanatosi in 2011.

  10. #1010
    Very high member manu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Biled
    Posts
    1,035
    Post (Dis)Likes
    la multi ani la toata lumea!
    sanatate si un an nou mai bun!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •