Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 96 of 96

Thread: Incarcare butelie CO2.

  1. #91
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    Buna,

    Desi vad ca nu s-a mai scris demult pe acest topic, m-ar interesa si pe mine sa stiu daca se pot incarca buteliile de CO2 in Timisoara. Eu am sunat la Linde si incarca doar pentru persoane juridice, la Aninoasa in Mosnita, nu mai efectueaza astfel operatii, am mai incercat la cateva firmuletele mai mici si nimeni nu stie nimic. Acvaristii din Timisoara unde isi incarca buteliile de CO2?

    Multumesc frumos,

  2. #92
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Resita
    Posts
    12
    Post (Dis)Likes
    Nu se mai incarca...Eu folosesc metoda cu sticlele si bomba de CO2...

  3. #93
    Junior Member rxget's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Timisoara
    Posts
    23
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by AlinaM View Post
    Buna,

    Desi vad ca nu s-a mai scris demult pe acest topic, m-ar interesa si pe mine sa stiu daca se pot incarca buteliile de CO2 in Timisoara. Eu am sunat la Linde si incarca doar pentru persoane juridice, la Aninoasa in Mosnita, nu mai efectueaza astfel operatii, am mai incercat la cateva firmuletele mai mici si nimeni nu stie nimic. Acvaristii din Timisoara unde isi incarca buteliile de CO2?

    Multumesc frumos,
    Salut,
    Daca cunosti pe cineva care are o firma si iti poate da datele de facturare, poti sa incarci la Linde. Nu iti trebuie stampila, nimic. Doar datele de facturare.

  4. #94
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    116
    Post (Dis)Likes
    Din cate stiu de acum 3 ani, cand mai aveam acvariul, Linde incarcau doar buteliile lor.

    Chiar nu mai se gaseste nicunde in zona o statie de incarcare? Nu mai sunt acvaristi in TM care folosesc sisteme de CO2 cu butelie?
    Nici in apropiere? Arad...Lugoj

    Exista posibilitatea sa iei de la ei in chirie o butelie de la Linde (daca ai date de firma), dar costurile sunt destul de ridicate si cea mai mica fiind de 7.5kg. Nu stiu cat de comod te simti in camera cu una deasta. )
    Mai bine treci la bomba.

    Si chiar vroiam sa imi refac acvariul...

  5. #95
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    8
    Post (Dis)Likes
    Am gasit o firma care incarca . Am sunat si maine merg cu o butelie de 5kg sa o incarc. http://ice-dryice.ro/contact

  6. Likes bilti liked this post
  7. #96
    Member cpoenariu's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Timisoara
    Posts
    171
    Post (Dis)Likes
    Salutare,

    la noi in Timisoara pe unde mai putem incarca o butelie de 2 KG de CO2 ? Incarcam (acum cativa ani in urma) la Mosnita la Aninoasa, dar am auzit sa nu se mai ofera aceste servicii amatorilor de acvaristica.

    Sfaturi va rog.
    Multumesc.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •