Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 61 to 70 of 84

Thread: micul_calin

  1. #61
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes

    Re: Noutati

    Quote Originally Posted by husky17
    PS: despre filtrul hidor a spus ca inca nu l-a trimis, este inca la el si m-a rugat sa-i transmit lui adrian84 sa-l contacteze pe ym pentru lamuriri.
    Interesant. Ambele sale posturi despre filtre au fost editate de el cu titlul "s-a dat". Dupa care am rescris eu titlurile, ca nu se mai intelegea nimic din topic.

    De ce a rescris titlurile si a sters postul cu vanzarea la fiecare din ele, si nu a postat la final "s-a dat, se poate inchide". Concluzia o trageti singuri...


    http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=13102


    Acum ca un fel de addenda: de ce nu pune pagubitul poze cu filtrul sau cu hartia prin care a achitat ramburs banii, unde apare numele expeditorului? Pana la urma nu exista nici o dovada ca aceasta tranzactie s-a efectuat.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  2. #62
    High member husky17's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    iasi
    Posts
    723
    Post (Dis)Likes
    Ai grija, daca il trmiti tu si nu il ridica in 10 zile, platesti si transportul dus si stationarea(magazinajul) si drumul inapoi.
    intelegerea a fost ca el nu o sa ridice banii de la posta, deci se vor intoarce. dupa ce eu o sa-mi iau banii, o sa-i trimit filtrul ...

    @juwel: nici eu nu mai inteleg nimic ...

  3. #63
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    Sincer nici eu nu inteleg nimic, am corectat topicurile ca sa aiba sens, in rest despre "teapa" ne poate convinge numai pagubitul. De fapt s-au mai cerut poze la inceputul topicului chiar de catre admin, iar eu am cerut insistent (scris cu rosu) ca pagubitul ipotetic sa puna linkul de vanzare la care a raspuns.
    Se pare ca adrian84 a disparut iar noi am ramas sa ne dam cu parerea.

    Propun sa ii lasam sa isi rezolve problema, si sa posteze aici cum s-a incheiat.

    In alta ordine de idei, unul din posturile cirectate de mine si sterse de micul_calin se refereau la Hydor, dar nu a afirmat nimeni ca adrian84 a cumparat si luat teapa cu Hydor. Ba mai mult, el zice ca a luat un filtru extern SCCIE 1100. Eu nu am gasit topicul de vanzare al acestui filtru, nici pe google nu am gasit acest model de filtru.
    Dar am gasit urmatorul topic, care mie imi zice iar ca e ceva necurat (editat adica sters subiectul si postul nr.1):
    http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=11399

    L-am inchis ca sa nu mai poata edita si sa scrie altceva acolo.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  4. #64
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    SV
    Posts
    138
    Post (Dis)Likes

    tot pe aici....

    Quote Originally Posted by Juwel
    Sincer nici eu nu inteleg nimic, am corectat topicurile ca sa aiba sens, in rest despre "teapa" ne poate convinge numai pagubitul. De fapt s-au mai cerut poze la inceputul topicului chiar de catre admin, iar eu am cerut insistent (scris cu rosu) ca pagubitul ipotetic sa puna linkul de vanzare la care a raspuns.
    Se pare ca adrian84 a disparut iar noi am ramas sa ne dam cu parerea.

    Propun sa ii lasam sa isi rezolve problema, si sa posteze aici cum s-a incheiat.
    Eu am cerut alt filtru si el mi-a trimis sccie 1100, o sa pun niste poze cu filtrul asa cum arata acum dupa un tub de silicon si ceva poxipol
    = nu am avut timp din cauza asta am " disparut"...

    eu am vorbit cu tipul sa-mi trimita filtrul Hydor Prime 30 dar am primit altceva... micul_calin a zis ca e din cluj ,iar coletul a venit din alba iulia...
    am sa pun diseara niste poze cu filtrul , dar din pacate am aruncat cutia cu care a venit-pe ea era scris numele expeditorului din alba...

    LE:sper sa ma descurc cu pozele ca nu am mai pus niciodata.... daca imi poate spune cineva.... sau un link.
    LLE: imi cer scuze de greseala filtrul e SICCE 1100.... care se poate vedea la:
    http://www.shopsolution.nl/shop/home...d=siccefilters

    Edit Rattle: Pe viitor foloseste butonul Edit ca sa-ti editezi ultimul mesaj. Postarile duble sau triple nu sunt admise.

  5. #65
    Base member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Slobozia
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    O sugestie nevinovata. V-ati gandit ca poate filtrul s-a rupt/spart pe drum? Nu zic ca ar fi usa de biserica dar uneori se mai intampla si asa si dintr-o greseala stupida sau o neintelegere a de buna si-a sters posturile in loc sa zica s-a dat, se poate inchide. ha ha ha ha sigur...dar se mai intampla si deastea. O singura intrebare: Pana la urma inculpatul a fost pedepsit au ba? (plus ca nu putem lua chiar de bune ce zice acuzatorul caci suntem o tara democrata nu una in care cel care tipa mai tare are dreptate) poate ca el nici nu stie de topic si daca stie ......ghiciti voi.


    ---------------------------------------------------------------------------------
    Mai adriane tu ai zis asa la inceput

    adrian84:
    TEAPA
    UN SFAT...
    IN URMA VIZIONARII UNUI ANUNT DE LA SECTIUNEA VANZARI AM CUMPARAT DE LA micul_calin UN FILTRU EXTERN SCCIE 1100. TOATE BUNE SI FRUMOASE PANA AM PRIMIT COLETUL...MULTE ELEMENTE DE FIXARE A FILTRULUI ERAU RUPTE SI FILTRUL CRAPAT....CURGEA APA PESTE TOT..... IDEEA E URMATOAREA : NU VREAU SA MAI PATEASCA CINEVA CA MINE.... AVETI GRIJA DE CEI CA MICUL_CALIN...

    1)si tu zici ca ai cerut altceva si ca ai primit 1100 pana la urma cum e?
    2) curgea apa? ce i-ai facut proba in starea in care zici ca era? sau ti l-a trimis cu tot cu apa ?
    daca am facut o greseala va rog sa ma scuzati; dar cam toti sariti pe unul. Daca e vinovat si m-am bagat ca musca-n ......(rimeaza cu "at")
    "ar trebui sa port o discutie cu el!"
    Now in love...

  6. #66
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    SV
    Posts
    138
    Post (Dis)Likes
    [quote="Firefox"]O sugestie nevinovata
    Mai adriane tu ai zis asa la inceput

    1)si tu zici ca ai cerut altceva si ca ai primit 1100 pana la urma cum e?
    2) curgea apa? ce i-ai facut proba in starea in care zici ca era? sau ti l-a trimis cu tot cu apa ?

    Raspuns

    1) eu am cerut un filtru hidor si am primit SICCE space adv 1100.
    2) la inceput am crezut ca era doar zgariat dar cand am pus apa s-a dovedit a fi o crapatura uriasa, nu avea cum sa fie de la transport ca a venit extrem de bine ambalat si in puls mi-a promis toate accesorile si am primit doar 2 furtune....
    3) tipul nu mai raspunde la numarul de pe care m-a sunat..... daca era nevinovat era normal sa raspunda nu???
    asa ca lasa-ma cu vrajeala asta de doi bani : " a venit filtrul cu tot cu apa? " sau "LOL ???"

  7. #67
    Base member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Slobozia
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    Bai baiete ai grija. Citeste ce ai scris la inceput cand ai facut topicul si pe urma date cocos. Am citit taote paginile si deodata brusc te-ai schimbat dupa ce ai vazut ca merge. ai zis ca ai cerut altceva si ca ai primit 1100 si la inceput ai zis ca "am cumparat un (xyz) 1100 deci nu puteai sa primesti altceva ! sau te-ai exprimat tu gresit?

    P.S. din acest topic reiese ca ambii sunt vinovati in egala masura asa ca niciunul nu prea are ce sa mai comenteze faptul e consumat dar cum e la otv: in cautarea senzationalului si "refacerea castigului" am omis lucrul esential. In cazul de fata nu se poate vorbi despre nevinovat sau pricinuit... Apropo de ce nu ai [pus poze? caci nu putem rede chiar tot iar micul calin .....ala e terminat pe forumul asta inca dinainte sa vanda sccie 1100.. ... .... ..... .
    Si da ' am vazut postul in care adrian zice ca vinde hidar... deci sar intelege ca minte.. dar un am vazut si postul in care adrian il cere..
    Now in love...

  8. #68
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    @Firefox, poti sa te exprimi cu ''Bai'' unde vrei tu, in afara forumului. Considera acest avertisment ca fiind ultimul. Deja ai 2 avertismente, chiar simti nevoia de o pauza?

  9. #69
    Aquarium expert
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,759
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Firefox
    Bai baiete ai grija. Citeste ce ai scris la inceput cand ai facut topicul si pe urma date cocos. Am citit taote paginile si deodata brusc te-ai schimbat dupa ce ai vazut ca merge. ai zis ca ai cerut altceva si ca ai primit 1100 si la inceput ai zis ca "am cumparat un (xyz) 1100 deci nu puteai sa primesti altceva ! sau te-ai exprimat tu gresit?

    P.S. din acest topic reiese ca ambii sunt vinovati in egala masura asa ca niciunul nu prea are ce sa mai comenteze faptul e consumat dar cum e la otv: in cautarea senzationalului si "refacerea castigului" am omis lucrul esential. In cazul de fata nu se poate vorbi despre nevinovat sau pricinuit... Apropo de ce nu ai [pus poze? caci nu putem rede chiar tot iar micul calin .....ala e terminat pe forumul asta inca dinainte sa vanda sccie 1100.. ... .... ..... .
    Si da ' am vazut postul in care adrian zice ca vinde hidar... deci sar intelege ca minte.. dar un am vazut si postul in care adrian il cere..

    Daca tu vrei sa cumperi o guma si primesti o caramea, spui ca ai cumparat guma pe care nu ai primit-o niciodata? Nu!
    De ce simti nevoia sa tragi concluzii si sa spui ca ambii sunt vinovati? Omul a spus ca nu prea stie sa puna poze, oricum problema nu se pune asa. Daca ambii ar fi vinovati, nu si-ar face prezenta si tepuitorul? Nu ar simti si el nevoia sa spune "nu ai dreptate!"?
    Chiar daca, poate adrian 84 nu a spus exact cum s-au intamplat lucrurile, faptul ca pe forum au inceput sa apara tepuitori si oameni care nu au niciun pic de bun simt si respect fata de ei, de se vand pentru 5 milioane pe mine una, scuza-ma dar acest lucru ma face sa reactionez violent!!!
    Plus ca din cate am inteles, Adrian NU ESTE SINGURUL care a patit-o cu un astfel de om.
    Citeam inainte sa se pedepseasca astfel de oameni si sa primeasca ban sau asa ceva. Acesti oameni vand produsele care stau sa se strice si se bucura la banii primiti. Eu una nu cred ca banul este o solutie... dar ma gandesc ca ar fi dragut ca sub nickname, avatar si sub localitate sa fie trecut un plus sau minus, ingrosat, iar acest minus, odata selectat sa arate motivele si linkurile pentru care au primit un feedback negativ. Astfel, toata lumea va vedea, printr-un simplu click cat de serioasa este persoana cu pricina. Pe sistemul, hai sa nu il ignoram, ci sa-l aratam cu degetul toata viata!
    Ps: cred ca plusurile ar fi mai bine sa nu fie puse, doar minusurile, ca sa se observe mai bine !


    Dar pana sa se faca toate acestea, poate adrian binevoieste sa intrebe sau sa roage pe cineva sa puna poze in locul lui, daca el nu stie, nu de alta dar ca sa avem o dovada pe cele comentate mai sus.
    Toate bune si cat mai putine tepe!

  10. #70
    Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    SV
    Posts
    138
    Post (Dis)Likes

    poza

    am reusit sa pun poza cu filtrul la galerie
    http://photo.acvarist.ro/acvarii-fil...-1100-4358.htm

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •