Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: Cum facem diferenta dintre masculi si femele???

  1. #11
    High member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    550
    Post (Dis)Likes
    Invata AndyM tata, invata...
    Peste un an ii vei invata tu pe altii.

    Spre exemplu, acum vreo 5 ani, cand m-a lovit pe mine damblaua cu pestii, m-am bucurat ca un copil cand mi-a nascut prima data o femela de mulinez. Ii ciocaneam in geam ca sa o sperii si sa nu-si mai manance puii.

    Acum am mai pastrat o pereche de mulinezi numai ca sa le ofer discusilor mei o masa buna de hrana vie si o gimnastica pe cinste , o data pe luna. :wink:
    Viata-i scurta, dar nasoala.

  2. #12
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    1,173
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by sorel
    Acum am mai pastrat o pereche de mulinezi numai ca sa le ofer discusilor mei o masa buna de hrana vie si o gimnastica pe cinste , o data pe luna.
    Si cu asta ai vrut sa ne demonstrezi cat de mult iubesti tu pestii ,nu? PDT_Armataz_02_35
    You can't change the world But you can make a difference

  3. #13
    Aquarium expert
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    dobroiesti - lotul F fig. 4
    Posts
    4,868
    Post (Dis)Likes
    johny, stai linistit, multi dintre "noi" folosesc aceasta metoda de "vitaminizare" periodica a hranei altor specii de pesti

    iar cine e interesat DOAR sa tina vivipari intr-un acvariu (si nu sa-i inmulteasca pina dau p'afara) ar face bine sa puna pe linga ei si un "pradator" pe post de birth control, altfel ... se ajunge la varianta cu "am incercat si cu incaltatorul"
    procesor trial core, cu placa de baza AM3, cu chipset INTEL, cu memorie trial channel DDR3 ....

  4. #14
    High member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    550
    Post (Dis)Likes
    Da Johnny, am vrut sa va demonstrez cat de mult tin la discusii mei :

    http://****************/coppermine/dis...2130&pos=-3729

    A creste discusi este o etapa superioara in acvaristica. Incerca si tu si vei avea cu totul alte trairi si satisfactii. Si chiar si alta responsabilitate. Sa vezi cum zbarnai sa vindeci un discus bolnav pe care ai dat jumate de milion de lei. De banii astia cumperi 50 de molly. Sau iei de 20 000 lei o pereche si in 2 luni iti nasc 80 pui.
    In timp ce un discus abia dupa 6-9 luni se coloreaza , si dupa 1,5 ani ajunge apt pentru reproducere .
    Viata-i scurta, dar nasoala.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •