PDA

View Full Version : pet shop zona unirii ??!



alecsblondu
15-08-2008, 11:27
unde este mai exact pet shop ul din zona unirii ??? poate cineva sa mi dea mai multe detalii ?stima

Humbert
15-08-2008, 11:31
sa zicem ca esti in fata la macdonalds, unde se intalneste copii seara si stai cu fata la el
o iei in stanga pe langa magazin, treci prin fata KFC, apoi Media Galaxy, apoi continui in sus pe langa parcarea aia mica pana ajungi la intersectie

traversezi (tii directia inainte) si cand ajungi pe partea aialalta faci dreapta si mai mergi 100-200 de metri - este la parterul unuia din blocurile alea

alecsblondu
15-08-2008, 11:40
deci trec de kfc si de parcarea aia mica iar la intersectia cu semafor merg tot inainte(traversez)si trebuie sa fie undeva la parterul unui bloc???.....incerc sa ma gindesc pentru ca cunosc zona si nu stiu unde ar putea fi stiu ca la parter acolo e o cofetarie, .....exchange......iar in capat e un magazin de piese auto si cind se termina blocul e un parc si pe urma un omv.....asa trebuie sa fie?

cristi_ionescu_79
15-08-2008, 11:44
mai e unul si pe strada selari (uita-te pe o harta sa vezi exact und e e strada asta)

alecsblondu
15-08-2008, 12:07
selari e departe eu vreu sa l vad pe cel din zona unirii.....dar vreau un nume de strada .....sa nu incep sa caut de nebun :D . am inteles ce a zis hubert dar stiu ca nu e nici un pet acolo(sau nu l am vazut eu) sau nu am inteles exact traseul.....

Humbert
15-08-2008, 12:16
dupa ce treaversezi te intorci imediat la dreapta, nu mai continui inainte
este un sir de blocuri foarte mari acolo

petshop-ul e practic in spatele magazinului unirea, in parcarea aia mare unde au fost lucrari recent si de unde se face straduta aia care duce in parcarea supraterana

nici nu ma mir ca nu l-ai remarcat, e foarte mic.

atentie! nu trebuie sa mergi inspre OMV, nu ai de ce sa ajungi la parcul ala

dupa ce traversezi o iei imediat la dreapta, pe trotuar. cum sa-ti explic. ai pus piciorul pe trotuar si te-ai si intors spre dreapta si o iei incolo
e perpendicular pe directia initiala care te-a dus la intersectie.

tcl
15-08-2008, 12:17
cu siguranta nu ai inteles exact traseul...dupa ce ai traversat interectia o iei in dreapta (treci pe langa un c.e.c sau o banca nu mai stiu exact ce este)

Humbert
15-08-2008, 12:22
intersectia coposu cu sfanta vineri

alecsblondu
15-08-2008, 12:24
acum am inteles!!! eu credeam ca dupa ce traversez o iau tot inainte nu fac dreapta pe linga c.e.c. ul ala.....acum stiu e exact vis a vis de fostele cuptoare de piine turcesti daca va mai aduce ti aminte de ele.mersi de indrumari.stima

chibitz
15-08-2008, 12:25
Ce au pe acolo???? Pe caldurile astea imi este cam urat sa ma deplasez. Daca e ceva interesant as face un drum pana acolo.

vio.guitar
17-02-2009, 11:42
vad ca postul e destul de vechi, stie cineva daca mai este functional acel magazin?..sau s-a inchis?...
rog cine stie sigur sa ne scrie aici, ca zvonuri ca s-ar fi inchis am auzit...
multumesc

andreic
17-02-2009, 12:01
Din trecere cu masina, am vazut doar ca autocolantele erau la locul lor dar era incuiat. Din discutii am inteles ca au inchis magazinul.

vio.guitar
17-02-2009, 12:12
ok, daca zici ca inca mai sunt posterele acolo am sa trimit un "spion" in recunoastere si am sa va anunt si pe voi...
nu sunt din bucuresti si nu am vrut sa pun pe drumuri pe cineva inutil...
mersi andrei