PDA

View Full Version : compatibilate cu carasii



alecsblondu
12-07-2008, 20:23
sal imi puteti spune si mie ce pesti ar fi compatibili cu carasii?sa mi enumerati citeva specii.stima

zfcristian
12-07-2008, 20:27
http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=11190
cel mai bine ar fi ca un moderator sa stearga acest topic!

@alecsblondu foloseste cu incredere functia SEARCHhttp://forum.acvarist.ro/search.php

gratian_666
17-07-2008, 19:56
sau sa-l inchida

solomonien
13-11-2008, 13:16
bai zfcristian, se pare ca nu ti a spus inca nimeni ca te pricepi atat de mult incat ar fi cazul sa nu te mai amesteci in discutiile amatorilor , ;) , asa ca LASA-NE. gaseste alt forum ......probabil ceva legat de caini,cred ca de fapt asta este domeniul tau. hai pa! si nu ne mai plictisi cu interventiile tale de 2 lei.
era sa uit . ce parere aveti despre convietuirea a 2 carasei timp de mai multi ani intr un acvariu de 20l , si pana in prezent nimanui nu i s a parut ca ar fi nefericiti ,sunt la fel de jucausi ca in prima zi ,,, sau poate ca ar trebui sa i duc la psihiatru ca sa aflu adevarul :grin: .

Edit Danny - si tocmai te-ai ales cu un avertisment. ce este mai rau este ca este si primul tau post. citeste regulamentul, respecta-ti colegii si foloseste corect limba romana... ce rau imi pare ca nu pot da avertismente si pentru mari gogomanii.. dar pot sa inchid topicuri! asa ca aviz, mai zici ceva de carasi in 20 de l fericiti iti inchid topicul fara discutii.

zfcristian
13-11-2008, 13:33
Ma cobor cu greu la nivelul tau, de fapt nici nu am sa o fac. Ii las pe admini sa ia masurile necesare in privinta comportamentului tau.

solomonien
13-11-2008, 14:54
Domnule Danny, te rog sa mi descrii si mie niste carasi fericiti.
Edit Alt_Razvan :Se pare ca nu ai citit inca Regulamentul forumului pe care tocmai te-ai inscris. Iti recomand sa canti pe la alte mese.. Drum bun, cale batuta !

Danny
13-11-2008, 16:37
am sa iti raspund: 1 nu sunt 'domnule' 2 un caras fericit depaseste in cativa ani, cu tot cu voal, dimensiunile acvariului tau de 20 de l sau in cel mai nefericit caz.. ii trebuie macar 5 minute sa se poata intoarce in acel acvariu.