PDA

View Full Version : Ma bucur ca exista vointa!



Johnny
14-11-2005, 17:31
Salutare , ma numesc Eugen si mi-am facut si eu cont la voi.Cu toate ca sunt membru pe un forum mult mai mare si mai vestit decat aceasta ,m-am gandit ca e frumos sa salut o alta tentativa de acest gen.Un alt forum de acvaristica nu-l vad ca pe o concurenta ,pana la urma forumurile au un singur scop de a uni si a ajuta posesorii si iubitorii de pesti exotici.Situl mi se pare acceptabil dar ar mai putea fi imbunatatit putin designul(no offence :wink: ).Si acum sa va spun despre mine.Ma ocup de aproximativ un an de cresterea pestilor exotici , an in care am trecut prin multe si am invatat foarte multe.Pasiunea pentru pesti o aveam demult dar abia acum un an mi-am dat seama ca e mai frumos sa-i cresc decat sa ma duc la balta ,sa-i prind si sa-i mananc :oops: .Momentan am 3 acvarii(+unul cu decor din polistiren care momentan are doar apa).Am un acvariu de 100 de litri(bine plantat) in care tin 4 scalari,2 gourami si un ancistrus, unul de 30 in care tin 4 neoni si 4 ancistrus(pui) si unul de 15 in care am doar melci si plante.
Ok ,acum ca m-am prezentat , va urez viata lunga si sper sa pot ajuta la dezvoltarea forumului.

leonard
05-10-2006, 05:26
Sper ca vei ajuta acest forum.

steff
05-10-2006, 07:52
:lol: :lol: :lol: ;new29

lupul-sur
05-10-2006, 08:21
La naiba! Nu stiam ca exista postul de biban al lui Eugen:))))))))). De fapt asa cum exista si al meu ! Bine ai venit draga Eugen pintre noi!

discus77
05-10-2006, 12:15
:lol: :lol: :lol: :lol:

africanu
05-10-2006, 15:08
Bine ai venit :))))))

steff
05-10-2006, 20:58
... fratilor ???!!!! il luati la misto pe @Johnny sau ce?, chiar nu inteleg... chiar nu vedeti data la care a postat el? sau ...

razvan
05-10-2006, 21:10
iti dai seama ca DAAAAAAAAAAAAA!!!
daca tot s-a dezgropat un topic "antic"....
iar daca se supara, il impacam cu un ci-co fara alcool (caco nduce ;) ) duminica la "birtîîîî" ...

lupul-sur
05-10-2006, 21:58
Traiasca bibaaaaaaaaaaa! Pai cum naiba sa nu il luam peste picior? Pai credeti ca ce este aci?
Nu se rade nu se zbiara nu se.... Patratelul verde!
Am vazutara si noi de cand este postul dar putin amuzament. Vreti sa stiti cum a fost cand am intrat eu prima oara?
Am citit regulamentul mama cand am vazut acolo ce amenintari debita Eugen am crezutara ca m-a luat al de de jos:)).
Si pun-te frate pe citit am citit cam tot ce am prins de frica sa nu iau ban si chestii de genul asta. de unde sa stiu eu ca aici nu este ca...............
Ptiu scuip in san fereasca-ma Dumnezeu ca era sa pronunt numele. Acolo nu se bea nu se fumeaza nu se.....rade! :p Se sta drepti front. Acolo frate daca ridici vicea la cei cu aura mare si viata de sfinti te-ai ars. Tre sa sti sa pupi nu sa gandesti.
Sper ca aici sa nu se ajunga niciodata ca acolo.
Chiar daca nu suntem noi inteligentele in materie de acvaristica, macar la noi mai si randem mai si glumim si mai simtitm frate ca traim.

Nu banuri, usere dezactivate etc.
Sunt curios acum ce os a mai patesc ca am carcotit contra celor ce sunt acolo primi si cei dintai si autodeterminati acvaristi din Romania.
Fratilor sa nu imi mai luatii si caii de la bicicleta!

Johnny
05-10-2006, 23:02
Wow ,ce sa zic sunt atat de emotionat :oops: , ma bucur ca mi s-a raspuns si mie cineva in sfarsit , cu toate ca majoritatea celor care mi-au urat bun venit , nu aveau de-a face cu forumul asta cand am postat eu prima oara.
Ce sa zic , leonard e plin de surprize , si surprizele lui pline de subintelesuri ,probabil el a incercat sa-mi gaseasca punctul slab si sa-mi arate ca si eu am fost candva incepator.Numai ca daca ar vrea sa gaseasca acel topic ,ar trebui sa-l caute pe alte meleaguri , si ar trebui sa caute undeva prin 2004. :mrgreen:
Nu stiu cat am reusit sa ajut sau nu acest forum ,stiu doar ca atunci cand am ajuns eu pe aici ,era un topic care se numea ceva de genul "Cum se fac acvariile din silicon ? " :lol:
Inca sunt primul la numarul de posturi pe acest forum , iar primele 650 au fost facute pana in primavara acestui an ,cand pe-aici nu existau multi care stiau cu ce se mananca acvaristica.In ultima vreme am lasat-o mai moale pentru ca nievul forumului si numarul de useri a crescut si nu mai e nevoie sa raspund la intrebari de genul "ce e aia ciclare ?"
Majoritatea necunoscutelor legate de inceputurile in acvaristica am incercat sa le elucidez in aritcolul "Primul acvariu:"
Oricum de atunci a trecut multa vreme si de la vreo 60 de useri cat erau pe vremea aceea am ajuns la un numar fabulos ,care trece lejer de 500.Asta datorita userilor care au postat constant si au primit incepatorii cu bratele deschise si datorita proprietarului acestui site care a muncit enorm sa aduca acest forum la forma actuala.
Cam atat pentru acum , sa ne mai "auzim" si pe la 1000 de useri ;)

leonard
06-10-2006, 02:37
Oameni buni gata ati sarit pe Johnny,va rog frumos trebuie respectat ca oricare dintre noi.Sa nu uitam dreptul la replica, pe care il poate folosi Johnny!

lupul-sur
06-10-2006, 10:56
Am sarit pe el? Asta crezi tu ca se intampla? :)
Gresit!

africanu
06-10-2006, 11:00
Da, am sarit pe el. Nu imi vine sa cred ca johnny a fost si la inceput odata. Este posibil asa ceva?
Mmm, ce drept la replica? Eu zic sa i-l ingradim. Desi vad ca tocmai a replicat intr-un post putin mai sus.
8)

lupul-sur
06-10-2006, 11:08
Nu are dreptuls a spuna nimic. Il reducem la tacere. Omerta!