PDA

View Full Version : Beta Splendens regenerare inotatoare



piticpletos
23-03-2008, 22:16
Salut!

O intrebare am despre Beta Splendens. Daca intr-o batalie si-a pierdut o oarecare parte din inotatoarele frumoase, este vreo sansa sa si le regenereze? Daca da, cam cat timp dureaza regenerarea?

Multumesc.

deagostini
23-03-2008, 22:51
da se regegereaza, si inca destul de repede, perioada de timp depinde de cat de franjurata este innotatoarea. astepti si ai sa vezi...:)

vali1982
23-03-2008, 22:53
Da si le regnereaza,timpu de regenerare depinde si de cit sint de distruse. :mrgreen:

piticpletos
23-03-2008, 22:54
Multumesc! Asta asteptam sa "aud"! Astept :mrgreen: !

elli
14-06-2008, 13:12
azi dimineatza m am trezit cu coada betanului meu rupta si i a ramas decat putzin putzin din coada (un ciot)cred ca l a batut una din femele,imi puteti spune...cat se poate recupera din coada?se recupereaza toata coada sau nu?
astept raspunsuri :cry: :?

bad_day_4_me
14-06-2008, 15:48
inainte de a raspunde la intrebare, vreau sa te intreb eu ceva.
de ce sta masculul cu FEMELELE( "cred ca una dintre femele..")?
nu cred ca incerci sa ii reproduci din moment ce sta cu cel putin 2 femele. :roll:
intotdeauna masculul ar trebui sa stea singur, daca nu este pus la reprodus.
eu zic ca ori ii creste, ori va muri. :roll:

zfcristian
14-06-2008, 16:15
eu zic ca ori ii creste, ori va muri. :roll:
Gata l-ai linistit! Exact raspunsul pe care il astepta! :mrgreen:

elli
17-06-2008, 18:42
dupa ce l am cumparat l am bagat in acvariu comun unde este si o femela betta..si ea cum l a vazut a inceput sa l bata..rupandu i coada .
cealalta pereche a fost pusa la reprodus...acum masculul fara coada sta intr un borcan acoperit...unde inca traieste! :mrgreen: :lol: acum e ok.
vroiam doar sa stiu daca isi reface coada inapoi! :roll: :cry: [/b]

XiFo
17-06-2008, 22:16
si eu am patait lafel cu un mascul crowntail,a fost atacat de macropodus si a ramas fara franjuri....dar incep sa se regenereze ;;msn

elli
05-07-2008, 20:39
si eu am patait lafel cu un mascul crowntail,a fost atacat de macropodus si a ramas fara franjuri....dar incep sa se regenereze ;;msn
si al meu s a regenerat complet!yuppy! ;)

rolemodel
30-08-2008, 01:08
daca e hranit cu hrana vie gen tubifex,larve de tantari,pui de vivipari,sau pureci de balta se regenereaza extrem de repede