PDA

View Full Version : Intalnire 02.03.2008



FishMiky
28-02-2008, 11:33
M-am hotarat sa mai deschid si acest topic cu aceeasi data , pentru ca vreau sa stiu cine va veni la INES ( OBOR ) . :grin:
Eu oricum voi fii acolo .

vicu
28-02-2008, 12:48
eu vin, insa bine ar fi sa deschida aia terasa (chiar e o problema cu fumul si in general, cind e bine afara, cu spatiile inchise).

numai bine.

snakefishmike
28-02-2008, 20:50
Intrucit am treaba in zona , duminica sunt tot la Innes .

adrian_s
28-02-2008, 21:21
deoarece sambata noapte am o nunta, duminica o sa dorm, asa ca ... nu o sa am cum sa vin, dar raman fidel ines, aici v-am cunoscut raman cu voi... asta nu inseamna ca nu ii respect si stimez pe cei de la unirea, fiecare isi face propriile alegeri

master_alexut
28-02-2008, 21:39
fratilor sa intaleg ca v-ati impartit?..nasoala treaba ce sa mai.....in pirania a incercat cineva totusi?

FishMiky
28-02-2008, 22:14
fratilor sa intaleg ca v-ati impartit?..nasoala treaba ce sa mai.....in pirania a incercat cineva totusi?

Sincer , daca tii neaparat sa aduni si in Pirania lume , de ce nu deschizi topic pentru intalnire acolo , vezi cine vine ...
De despartire nu este cazul .... tot aici ne vom iubi cu totii :oops: .

master_alexut
28-02-2008, 23:09
:grin: da...mai lasam sa se mai incalzeasca vreo 2 sapt si voi deschidse eu topicul, gasca obor si gruparea extremista de la unirii...parca vad cativa ani mai incolo cum se vor racola tinerii acvaristi insa din frageda pruncie si vor fi crescuti si educati in spiritul si curentului miscarii din care vor face parte.
Rapiri de acvaristi, rascumparari , atentate la acvariile celorlalte gasti..etc asta va fi viitoarul in 2015, si conform previziunilor lui Nostradamus in jurul anilor 2050 din mijlocul poporului se va ridica un lider care va pune capat razboiului sangeros :bounce

andreic
28-02-2008, 23:11
Mama ce scenarii apocaliptice. :lol: :lol:

Al_koholic
28-02-2008, 23:20
master_alexut =)) =)) =))

meebo
29-02-2008, 00:05
eu voi fi prezent la obor :D:D:D

vicu
29-02-2008, 11:04
eu cred ca daca se deschide terasa la ines se rezolva si problema fumului si cu parcarea nu cred ca o problema, macar ca parchezi la prima (mersul pe jos cind e soare afara chiar nu e un impediment).
asa ca ii invitam pe cei de la unirea la marea unire.

numai bine.

andreic
29-02-2008, 12:48
Asta este parerea ta.

johny_snele
29-02-2008, 13:09
Si uite asa se mai distruge un forum :cry: .Multumesc celor care au ajutat :evil:
Eu vin la Ines :grin: ca am unde sa parchez masina si pot indura 2 ore fumu de tigara(duminica am o luna de cand nu mai fumez)

andreic
29-02-2008, 13:13
Ce are forumul cu locul de intalnire?? Nu a spus nimeni ca Unirere ramane batuta in cuie. Nu vad de ce Innes ar trebui?! Poate fi si o alta locatie, dar reincepem iar discutiile si nu are rost. Ramanem cu totii pe forum chiar daca nu ne place intr-un anumit loc.

vicu
29-02-2008, 13:20
Asta este parerea ta.

eu m-am gindit ca fumul si parcarea sunt problemele care ne impiedica sa ne simtim mai bine la ines. si m-am mai gindit ca odata cu timpul asta frumos se rezolva ambele. poate e numai parerea mea.

numai bine.

meebo
29-02-2008, 13:40
fiecare vine unde vrea .eu nu cred ca se supara cineva ca nu vine o persoana....cu 1 in + sau in - e tot aia...cine se simte bine la ines vine acolo cine nu asta e....restu sunt pretexte....si altii au masini si vin acolo si parcheaza si nu ia nimeni amenda(vezi ca e parcare mare in spatele blocului cu ines) si sunt multi care nu fumeaza si indura fumul de tigara o ora jumate 2 ....nu moare nimeni....pana e decizia fiecaruia

vicu
29-02-2008, 13:53
nu e tot aia daca e unul in + sau in -, amenda pe parcare poti lua, si fumul de tigara e chiar nasol. acum insa e vreme frumoasa (daca nu ploua) asa ca o sa stam poate afara si o sa parcam oriunde pe mosilor pt ca e simplu sa faci o plimbare de la masina la ines.

despre asta e vorba.

andreic
29-02-2008, 14:06
Cu atat mai mult ca nu se supara nimeni daca nu vine cineva, nu vad de ce discuti. Nu vad de ce sa suport fumul acela de tigara. Nu ai decat sa il suporti tu daca doresti cat vrei. Nu esti tu in masura sa decizizi cat trebuie sa suporte cineva si nici sa dai verdicte referitor la eventuale pretexte. Nu te obliga nimeni sa vii in alta parte daca iti place aici.

vicu
29-02-2008, 14:09
Cu atat mai mult ca nu se supara nimeni daca nu vine cineva, nu vad de ce discuti. Nu vad de ce sa suport fumul acela de tigara. Nu ai decat sa il suporti tu daca doresti cat vrei. Nu esti tu in masura sa decizizi cat trebuie sa suporte cineva si nici sa dai verdicte referitor la eventuale pretexte. Nu te obliga nimeni sa vii in alta parte daca iti place aici.

despre ce fum vorbim daca o sa stam pe terasa?

bogdanpirat
29-02-2008, 14:23
:supz: se stie : INES

andreic
29-02-2008, 14:27
Oameni buni, hai sa incheiem aceasta discutie ca nu isi are rostul si se vor starni iarasi pasiuni inutile. Unii dintre noi am dorit sa mai vedem si alte locuri de cat acesta. Nu vad de ce nu m-as duce intr-un loc unde sunt servit mai bine la aceeasi bani. Este regula economiei de piata, iar pe banii mei sunt foarte selectiv. Repet, unii dintre noi am decis sa mergem in alta parte, asta nu obliga pe nimeni cu nimic, cine doreste vine cine nu poate ramane pe loc. Chestie de optiune, dar nu mai dramatizati acest lucru ca nu a stricat nimeni nimic. Asta ca sa nu mai pomenesc de faptul ca locatia propusa, aflandu-se in plin centru este relativ echidistanta fata de toti ceilalti doritori de intalniri. Sunt unii care stau chiar langa Ines si de aceea nu le convine schimbarea locatiei, acesta fiind motivul pentru care sar in sus. Nu sunt angajat pe acolo, nu am obligatii in acest sens si in conseciinta imi pot alege locul unde vreau sa merg. Sunt multi cei care gandesc ca si mine referitor la conditii si servire si poate vrem si noi sa venim insotiti de sotii/prietene si nu dorim sa le tinem la afumat.
Din punctul meu de vedere consider discutia incheiata.

vicu
29-02-2008, 14:37
am sunat la ines si duminica nu scot mese afara, asa ca fumul ramine. poate daca am gasi o terasa prin apropiere ar fi o chestie. sper sa nu generez valuri aiurea insa ar fi bine sa o rezolvam cu fumul daca se poate face asta simplu.

numai bine.

Danny
29-02-2008, 14:41
mai copii la vara eu ma gandesc ca rezolvam problema cu fumu si toate cele daca organizam intalnirea la o terasa intr-un parc! nu tu sunet de trafic nu tu fum.. atunci nu cred ca vor exista obiectii. iar cu intalnirea de la unirea multi nu am fost sa ne dam cu presupusul deci calm, nu e nimic batut in cuie, o schimbare e bine venita uneori fie ea buna sau proasta.

vicu
29-02-2008, 14:46
mai copii la vara eu ma gandesc ca rezolvam problema cu fumu si toate cele daca organizam intalnirea la o terasa intr-un parc! nu tu sunet de trafic nu tu fum.. atunci nu cred ca vor exista obiectii. iar cu intalnirea de la unirea multi nu am fost sa ne dam cu presupusul deci calm, nu e nimic batut in cuie, o schimbare e bine venita uneori fie ea buna sau proasta.

e cam vara asa ca hai cu parcul ala... si nu, schimbarile proaste sunt neavenite :P.

Nicolae Paun
29-02-2008, 17:29
eu nu apar duminica asta,nici la INNES,nici la UNIREA.

FishMiky
29-02-2008, 20:36
Oameni buni, hai sa incheiem aceasta discutie ca nu isi are rostul si se vor starni iarasi pasiuni inutile.

Daca vrei sa nu se aprinda focul de ce pui lemne uscate pe el ?

razvan
29-02-2008, 20:39
... vad ca tot nu se intelege si se polemizeaza de pomana...
ideea este sa ne intilnim MAI MULTI la unirea DOAR pentru a vedea si altii care sunt conditile de acolo si a comunica si celorlalti PAREREA LOR. doar 2-3 persoane NU pot hotari pentru TOTI ceilalti.

ginditi-va ca asa cum unii se "incapatineaza" sa nu INCERCE, tot asa (sau poate de aceea) EU ma incapatinez sa "va bag pe git" acesta incercare.
poate celorlalti participanti nu le va conveni, insa le voi multumi pentru curajul de a incerca, si vom cauta alt loc...

FishMiky
29-02-2008, 21:15
Rog prin acest post ca o parte din cei ce stau mai aproape de UNIRI sa mearga acolo pentru a " verifica " daca este un pic mai bine pentru noi decat la INES . Deoarece , dupa cum a spus RAZVAN : nu doar 3 persoane pot solutiona o mutare .... deci este nevoie de mai multe persoane acolo pentru a convinge si pe cei ce nu au fost inca .

MULTUMESC .

meebo
29-02-2008, 21:48
-eu voi fi prezent la ines....daca vrea cineva aduc pomaceea si niste pui de echinodorus si alte plante....
-daca are cineva o buturuga mai mare (gen radacina de vitza de vie sau radacina de copac) e mare nevoie la mine pt noul acvariu
-@fishmiky daca nu mai ai nevoie de acvariul ala mic il primesc eu cu mare placere :D

FishMiky
29-02-2008, 22:03
Nu stiu de care acvariu vorbesti .... am mai multe mici .

meebo
29-02-2008, 22:16
ala mic rotund........din plexigalss

andreic
29-02-2008, 23:59
Daca vrei sa nu se aprinda focul de ce pui lemne uscate pe el ?

Daca pentru tine exprimarea unei pareri inseamna ce ai scris tu mai sus, se pare ca nu intelegi ce am scris eu. Poate nu imi dai voie sa imi exprim parerea?? Sa stiu si eu.

FishMiky
01-03-2008, 00:03
Este foarte bine . Doar pentru asta am avut revolutie , pentru libera exprimare , dar ai spus ca vrei ca sa se faca liniste dupa care ai continuat cu explicatiile . Atata tot .

andreic
01-03-2008, 00:04
Miky tata, ia mai uita-te tu odata si vezi daca am mai zis ceva in afara raspunsului catre tine?? Cred ca ma cam confunzi.

DanIonita
01-03-2008, 00:11
Daca nu gasim o solutie favorabila tuturor...si continuam cu discutiile acestea...si cu separari de genu(recunoasteti ca sunt separari) o sa se duca dracului si meleagurile astea.. Se pare ca voi urma si eu exemplul cuiva de pe aici si o sa intru in silenzio stampa.


PS: Duminica...cine mai are de ridicat din comanda(ma refer la cei care apar in comanda on-line) vor putea veni la Ines pentru pesti/plante/creveti. Va rog sa dati PM la Ice_Master sau sa ma sunati pe mine pana maine seara(sambata seara) pentru confirmare. Multumesc anticipat.

cristinucu
01-03-2008, 10:14
Duminica asta ramine intilnirea la Innes?
Ca sa stiu unde sa vin.
Ca vad ca e o zapaceala mare.
Deci hotarati-va unde ne vedem.

FishMiky
01-03-2008, 19:13
Unde iti e mai aproape . Unirii sau INES .

lupul-sur
02-03-2008, 00:58
Prefer sa nu mai discut despre acest subiect: pentru mine este mort. Un mare gust amar. Maine sunt in Tg-jiu, sunt la botezul nepotelului meu, copilul fratelui meu, cel ce seamana atat de bine cu mama mea, Dumnezeu sa o ierte.
Nu voi mai raspunde la topicurile gen unde ne intalnim: eu oricum voi fi la Innes, chiar daca este sa trec la salonul de nefumatori.

Danny
02-03-2008, 01:27
imi cer scuze de interventia aceasta, stiu ca nu va pica bine multora dar totusi nu ma pot abtine. recunosc in acest moment prefer innes pentru ca este locul cu care m-am obisnuit dar asta doar pentru simplul motiv ca nu cunosc a doua locatie... sau a treia.. sau a patra.. ceea ce este pentru mine important insa este cu cine ma aflu la masa, nu asezarea acelei mese. inteleg preferintele fiecaruia. inteleg de ce cei care stau aproape de innes, ca si mine de altfel, prefera acel loc. inteleg de ce atasamentul. ce nu inteleg este cum poti sa creezi un scandal din asa ceva. cum poti sa nu incerci ceva. cum poti face dintr-un simplu loc, cu lemne, fier, sticla un obiectiv mai important decat oamenii pe care ii ai langa tine. cum poti spune gata se destrama grupul sunt doua clanuri 2 bisericute voi ramane in acest loc pana moartea ma va desparti de el.. exagerez acum. cum poti sa nu intelegi un nefumator, cum poti afirma.. ca eu suport fumul tu de ce nu? cum puteti sa va certati din acest fleac? cum poate o comunitate sa nu plece urechea la motivele colegilor de forum? cum puteti sa va suparati intre voi pentru simplul motiv ca cineva vrea sa incerce ceva nou? cum puteti sa nu sustineti pe acel cineva? oare scopul intalnirilor nu este acela de a comunica si de a ne face noi cunostinte, poate prieteni, de a afla lucruri noi? oare pentru voi acest scop este doar de iesit undeva din casa baut o bere ca si asa ma plictiseam si daca tot locu ala imi place mie vreau numai la ala.. exagerez din nou. poluez topicul aiurea doar sa ma descarc, sa ma minunez si sa ma simt dezamagita de niste oameni care credeam ca vin pentru oameni.. pentru mine, pentru oricine. nici macar un hai sa incerc asa sa le fac pe plac macar.. nici o colaborare.. nici o legatura intre unii membrii.. si este adevarul.. si il stiti doar ca nu v-il spune nimeni in fata. aveti dreptul sa nu ma mai bagati in seama cand ma vedeti pe strada, va inteleg. puteti apela la mine oricand pentru ajutor daca v-il pot oferi. dar niciodata sa nu va mai certati pentru o locatie! nu locatia unei intalniri conteaza ci oamenii care formeaza acea intalnire! respectati-va intre voi pentru ca cu voi ramaneti, nu cu berea, nu cu scaunele nu cu asezarea nu cu banii!

meebo
02-03-2008, 02:57
bun dany ai dreptate 99% .dar.exista un dar .daca se incerca sa se gaseasca un loc aproape de obor(mai sunt si alte localuri chiar f aproape de ines) eu zic ca lumea ar fi acceptat mult mai usor...asa la unirea este o schimbare radicala ca sa zic asa....mie de ex imi este mult mai greu sa vin din aviatiei la unii decat la obor cu masina....parcarea e mai nasoala la unirea si +ca e mai mare agitatie la unirii....si sincer nu cred ca te duci la unirii pui galeata pe masa si sa incepi sa scoti plante pesti si alte minunatii pentru ca te uschesc aia una 2 (parerea mea-nu este probat)
in + eu nu vreau sa mint....sunt si niste oameni care nu prea ii am la suflet sa zic asa....si nu cred ca sunt singurul...nu dau nume ca sa nu stric buna dispozitie....dar sunt unii care se cred cei mai destepti cei mai tari ,au cititi 3 -4 propozitii despre un acvariu au si ei acvariu de cativa ani si cred ca sunt cei mai tari.....in loc sa ajute un incepator face mijto de el sau ii face trimitere catre alte topicuri care poate nu il lamuresc pe om......sunt multe chestii cu care lumea nu este de acord si deaia nu vrea sa schimbe locatia....dupa ce vi la obor ani de zile e mai greu sa te duci la unirea....

gadeste te dani ca la obor ai piata ai orice aproape acolo....se duce omu face piata isi ia si ceva pt pesti vine bea un suc si pleaca acasa....la unirea ce face??bea un suc da 100 de mii pe parcare si pleaca acasa ca nu e piata ieftina acolo....nu ai cum sa te duci sa "iti iei ceva din piata"sau alte chestii.....incearca sa gasesti un local in apropiere de obor sa vezi cum zic toti DA....

scuze daca am suparat pe cineva scuze pentru postul imens....nu am vrut sa scriu romane dar dupa parerea mea cam asa sta problema.....

razvan
02-03-2008, 08:45
tot nu vreti sa intelegeti ca este UN experiment... fie ca voi
sunt nefumator si de la inceputurile intilnirilor suport mirosul de tutun, fra sa zic nimic, cred ca totusi meritam un sacrificiu de la "voi", sa suportati O DATA, DE TEST, o intilnire in "aer curat" ;)
... iar cei care ma cunosc mai demult pot sa confirme ca innes este mariott sau cown plazza, fata de alte locatii pe care le-am fregventat, intr-o alta perioada, insa asa cum spunea danny, treceam peste orice "vicisitudini" doar pentru placerea de a ne intilni cu niste oameni,

as putea acum sa va dau dreptate, la unirea este intr-adevar "de fitze"...
dau doar 2 exemple :
innes, berea becks=5 lei unirea , calrlsberg la cutie 4.5
innes, o prajitura=3 lei unirea, un sandvis cu snitel din piept de pui, de dimensiune generoasa, 4 lei...

va multumesc, si sa ma iertati pentru interventie....

FishMiky
02-03-2008, 09:22
Cred ca acest topic ar fii bine sa nu fie inchis cateva zile de aici in colo , pana sambata viitoare .

Poate asa o sa vina si altii sa isi spuna oful sau chiar se va veni si cu un feedback de la intalnirea de azi de la UNIRII .

Spor .

vicu
02-03-2008, 09:49
multumesc anticipat si sincer ma cam enerveaza ca nu primiti bere sau suc sau orice pentru toate chestiile pe care le primesc moca. :P

numai bine

vicu

razvan
02-03-2008, 10:16
ca nu primiti bere sau suc sau orice pentru toate chestiile pe care le primesc moca

scuze, insa nu inteleg sensul si directia "afirmatiei". din moment ce e moca, cum sa primesti foloase???
se poate sa fie si de la contradictia "nu primiti bere____pentru toate chestiile pe care le primesc moca"

are sens continuarea "luatului de git" cu altcineva???
nu vi se pare ca se stirnesc MUUUULT prea multe "pasiuni" pe marginea unui hobby extrem de linistit???

meebo
02-03-2008, 11:45
cred ca ce a zis vicu incerca sa fie o gluma si cred ca trebuie luata ca atare.....
@ razvan eu cred ca sunt foarte multi care ar vrea alt local dar dupa cum am mai zis cred ca daca s'ar gasi unu mai apropate de obor lumea ar fi mai incantata.....s'a obisnuit poate mai mult cu zona.....

lupul-sur
02-03-2008, 13:49
Ce nu a fost oka nu faptul ca se schimba locatia ci faptul ca nu s-a pus sula in coaste , scuze de expresie. in loc sa se puna problema ceva de genul: fratilor este fum sa incercam sa gasim in alta parte; problema s-a pus asa: am luat amenda de parcare schimbam locatia. Si nu inteleg alceva: cum de se permite divizarea forumului. Stiu ca alti au experientza divizarii altor forumuri dar oare de ce este cazul si aici?
Stiu ca pentru asta o sa mi-o iau tragic in freza dar totusi trebuie spus. Totul se limiteaza la orgolii: stiu ca si la mine este orgoliu de raman la Innes. orgoliu de a se incerca sa fiu pus in fatza faptului implinit. Orice comentariu este de prisos. Toti sunteti prietenii mei, pe toti va ajut sau la toti va cer ajutorul cand am nevoie.
Ce am observat dupa faptul ca nu am mai intrat cateva luni: fratilor este acum atat de prezent un spirit mercantil pe forum. Totul se vinde nimeni nu mai doneaza: toti vor sa scoata un profit, regele este banul.
Pai daca as mai dona cum am donat cat mi-am facut acvariul cel mare tot echipamentul de la cele mici si toate cele mici cred ca as fi judecat ca nebun.
Si ca elimin orice polemica de azi nu voi mai raspunde decat in cazuri strict de acvaristica. restul nu ma intereseaza.

FishMiky
02-03-2008, 16:43
Vai lupule in ca hal musti :? .

Faza este ca la Ines daca ne-am strange toti de pe forum nu am avea loc .
Deci daca Razvan sau Andrei daca vror sa mai formeze o alta " echipa " la Unirii , mie mi se pare un lucru bun si benefic pentru noi forumistii.
Mai multe persoane = mai multe cunostinte .
Iar visa-vis de bani ... la un moment dat toti vor avea ceea ce isi doresc in acvariul personal . Deci nu se va mai face vanzare foarte mare pe aici daca vor ramane doar cei ce ne cunoastem .

Incearca sa iei si tu problema asta ca fiind un lucru bun pentru noi toti .

PS : Eu zic ca ar fi bine sa ii sustinem inclusiv cu DONATII la Unirii pentru a se putea forma acolo o mana de oameni mai rapid .

Danny
02-03-2008, 17:29
foarte bine zis miky. ok daca asa stau lucrurile se vor face doua intalniri si vom putea alterna sa vedem oamenii si din innes intr-o saptamana si din unirii in alta si tot asa. forumul nu se divide.. daca tu consideri ca bucurestenii ocupa atat de mult din procentajul acvaristilor te inseli. una este forumul, alta sunt intalnirile pe care le facem pe langa forum. dar vom vedea si vom afla ce se va intampla. cu donatiile si vanzarile nu poti dicta ceva nu? unii doneaza unii vand unii cumpara altii primesc. unii investesc milioane in acvariile lor si poate vor sa isi reconstituie macar o parte din suma investita, altii se multumesc cu strictul necesar. este optiunea fiecaruia...

razvan
02-03-2008, 17:48
nicusor, nu iti inteleg supararea. pentru a nu stiu cita oara repet, AM SOLICITAT O INCERCARE, nu am bagat nimanui sula in coasta, iar daca tu ai avut sentimentul asta, imi cer umile scuze. promit sa-ti platesc spitalizarea in cazul unor eventuale plagi vizibile.

spui ca se divizeaza, se multiplica se simplifica se aplica radacina patrata... dragule, intotdeauna am considerat intilnirea ca o intilnire A ACVARISTILOR nu a membrilor forumului (LUCRU PE CARE L-AM AFIRMAT CHIAR SI AZI ), avind in veere ca la intilnire, participau membrii de pe "mai multe forumuri", printre care si de pe cel pe care zici tu ca l-am dezbinat ;)

te asigur si VA asigur ca nu am nici un interes in dezbinarea de forumuri, atita timp cit si pe acest, cit si pe acel forum m-am numarat printre "intemeietorii si sustinatorii" intilnirilor si donatiilor de plante.

ma acuzi de o oarecere neloaialitate fata de acest forum, fie ca tine, recunosc, sunt agent kgb si am spionat si pentru mosad, m-ai prins si nu mai pot da inapoi. ma angajez sa suport oprobiul public. imi las soarta pe mainile voastre. nu cer iertare, nu solicit indurare, dati-taiati-impuscati-spinzurati cit puteti de tare, spuneti lucrurilor pe nume dar nu mai polemizati steril.

si de-o fi sa mor.... cititi semnatura ;)

Al_koholic
02-03-2008, 18:21
Razvan alias James alias Serghei alias Moshe Dayan alias Hans ..... =))
D-asta ma simt eu urmarit si nestapan pe deciziile mele? Zi repede ce metode folosesti....alias 007 :mrgreen:

andreic
03-03-2008, 00:03
Daca nu mai este nimic de spus inchidem si aici.