PDA

View Full Version : Bine v-am gasit!



sweet_cherry
26-06-2006, 08:13
Si bine ca m-ati primit printre voi! Sunt din Craiova si de vreo doi ani sunt innebunita dupa pestisorii mei! Sper sa ma ajutati sa invat cat mai multe despre ei. Stiti voi ca datorita voua am cam 100 puisori de betta? Mai exact, am citit articolul despre Betta (articol pe care voi l-ati publicat pe acest site), am facut cam tot ce ne-ati invatat iar acum am cam 100 de icre cu coada de vreo 5 zile.
Sper s-o tineti asa si sa nu fiti prea duri cu mine in cazul in care mai gresesc una - alta...

sorel
26-06-2006, 16:58
Bravo, draga. Pai ai grija de ei.

sweet_cherry
26-06-2006, 17:07
Chiar am grija, dar te rog, poti sa te uiti putin la "Nevertebrate" ? Am si eu o problema cu un melc, poate ma poti ajuta...

neouber
27-06-2006, 07:54
deci esti o mamica fericita...good to have you aboard

erik
29-06-2006, 20:34
INEBUNESC.Chiar si oamenii care nu doresc sa aiba pusori de betta au.Eu nu reusesc sa reproduc betta de vreo 4 luni insa nu ma opresc .Succes in acvaristica si tine-o tot asa.

verso
29-06-2006, 21:00
Ce vrei erik...unii chiar au acel ceva pentru acvaristica. Si ai nevoie de acel ceva mai ales pentru betta. Poate nu le creezi conditiile necesare...

sweet_cherry
30-06-2006, 07:52
Erik, eu mi-am dorit puisori de betta din prima clipa de cand mi-am luat perechea! Si eu m-am straduit mult sa le creez toate conditiile pt a depune, si nu am avut succes de la inceput. Nu dispera! Trebuie mai intai sa te gandesti la binele lor si apoi la dorintele tale. Citeste articolul despre betta de pe acest site si, mai mult ca sigur vei avea si tu puisori!