PDA

View Full Version : Intrebare urgent



catasat
24-05-2006, 20:01
Salutare,
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine intr-o problema urgenta.
Am de facut pana maine un referat intitulat:"Metode de determinare a oxigenului din apa din acvarii"
Am cautat pe net dar nu am gasit nimic referitor la aceasta.
Poate stiti voi ceva site-uri sau alte documente.

Multumesc anticipat.

yonutz
25-05-2006, 01:34
Asta e site de acvaristica nu de referate ... :lol: ... cum vrei sa iei nota buna pe munca altora? ...copiii din ziua de azi ... cauta la referate.ro ...

neouber
26-05-2006, 19:55
Macar puteai si tu sa intrebi mai demult nu ca romanu' in ultima zi sa ingrasam porcu'

yonutz
26-05-2006, 23:36
Probail a lansat intrebarea si a lasat-o balta, "maine" a trecut deja ...

lupul-sur
28-05-2006, 09:53
Hmmm. Nu folosesc teste de nitrati si amoniac, atunci de unde test de saturate in oxigen a apei. PLus ca nu a spus referat pentru biologie pentru chimie, aceste specialitati au puncte de vedere diferite de abordare.

razvan
28-05-2006, 10:26
nu va mai agitati... i-am dat pe pm unde si ce sa caute....si a gasit.

si DA ... exista teste de stabilire a nivelului de oxigen....insa la acvarii de 50 - 100 l nu vad cum si-ar justifica utilitatea, sau de exemplu la un acvariu cu bettani ;)

ia ginditi-va, daca ati avea un ferrari, v-ati duce cu cauciucurile la reshapat??? :shock: :roll: :oops:

yonutz
28-05-2006, 14:47
Razvane, nu mi se pare ok ca un copil sa ia o nota pe cunostintele unui adult (prin copy si paste) ... Atunci care ar mai fi capacitatea copilului ?

Nenica acum scoala e vax, a ramas doar cu numele si atat !!! Pe timpul nostru nenica se invata ... nu mergeai la scoala doar de dragul de a te scula de dimineata si a pleca de acasa ... :lol:

lupul-sur
28-05-2006, 15:24
Dragule nu mai fi si tu asa de intransigent. Daca toti ar invata si si-ar face referatele, eu cum as mai fi facut rost de bani in facultate cand faceam zeci de fererate. :) Daca te uiti pe referat.ro vei vedea acolo niste referate de sociologie si de asistenta sociala semnate lupul-sur :))