PDA

View Full Version : Modificari radicale petsop 2x2



BogdanHojbota
30-10-2007, 17:24
Salutare acvaristilor din Iasi,
am deschis acest topic sa va anunt ca la petshopul 2x2 saptamana aceasta fac renovari la partea cu vietati.
SI anume am fost luni pe acolo, sa vad care e smenu iar acvariile si tot ce era in spate erau scoase afara, iar tipa de acolo mi-a spus ca vor sa renoveze putin partea respectiva.
Acum vom vedea in ce va consta renovarea si ce beneficii va aduce(oricum spatiul respectiv unde erau pestii e foarte stramt si greu te misti pe acolo, iar daca intra cineva sa se uite la pesti trebuia sa astepti sa iasa pt a intra tu)
iar in ultima vreme imaginea acvariilor era cam dezolanta, si probabil vor sa ii dea un nou look. Influentati probabil de alte petshopuri si aici dau ca exemplu prezentarea vietatiilor si plantelor in magazinul din carefour(super aranjat, sper sa fac o poza cand mai trec pe acolo si sa o pun pe forum )

Deci pt cei ce ar fi vrut sa faca achizitii de la 2x2 , aici referindu-ma la pestisori se pare ca saptamana aceasta nu va fi posibil, dar puteti totusi lua alte elemente legate de acvaristica(mancare, testere,filtre etc).

Pe la sfarsitul saptamanii au spus ca vor termina, acu ramane de vazut.
Spor

Zytahar
31-10-2007, 22:14
adevaru e ca saracu magazin... era asa de stramt, de cate ori ma duceam acolo, trebuia sa stau sa astept cateva minute pana sa pot intra pana mai in spate...

BogdanHojbota
01-11-2007, 17:44
ziceau ca pe joi vineri termina, da am fost azi si nimic..se mai lungeste treaba...

BogdanHojbota
07-11-2007, 18:50
2x2 is back in business
am trecut azi pe acolo..si am observat ca au pus din nou acvariile,
suportul este acelsi dar acvariile filtrarea si alte elemente par sa fie noi, si mult mai estetice.
amplasarea este alta, acum acvariile sunt in locul pasarilor adica in partea dreapta.

cat despre pesti acu au gurami, xipho, gupi, un fel de ciclide, si ceva plante elodeea, cabomba, valisneria, hygrophyla corymbosa si inca ceva

apropo de cabomba..cam scumpishoara 8,5 lei firu cred ca asa le vand prin peshopuri dar frumoasa un verde magnific..nu stiu cum reusesc si ce le dau de cresc asa frumos, la fel am vazut si la acvamax de parca ar fi pictate..dar ustura la buzunar...
8 -10 lei pt un fir de marar ... :roll:

Gabi Dan
09-11-2007, 14:46
Mai fratele meu, marar de ala am luat din Carrefur, 8 fire MARI toate cu 6 lei.Ce naiba esti din Iasi.Nu ai fost inca in Carrefur????

Zytahar
09-11-2007, 15:55
o fost ca doar el o deschis topicu ala cu careffour sau cum naiba se scrie :) intrebai daca numa acvariul ala din semnatura il am. not anymore, uite acu la semnatura :mrgreen: arata fain fata de ce aveam inainte :P

pricopi
13-11-2007, 16:12
am fost si eu azi la 2x2,nu e mare lucru schimbat ,noutati nu prea au,creveti nici atat:P. aveau niste cacatuoides dar nu stiu la ce pret in schimb aproape in fiecare acvariu erau pesti morti

BogdanHojbota
14-11-2007, 19:19
am fost si in carefour, cand s-a si deschis..
cat depre creveti..nicaieri pana acum..o sa discutam treaba sasta la intalnire,..caci am planuit ceva
;)

gabimax
14-11-2007, 22:22
Am fost saptamana trecuta in 2x2, dupa ce s-a facut noul aranjament. Nu au facut ceva foarte spectaculos decat ca au facut ceva ordine pe acolo. Intr-adevar am vazut si ceva pesti morti intr-un acvariu dar in acvariile de sus erau niste Beta foarte frumosi. Doi rosii si unul albastru. Unul l-am halit eu ca nu m-am putut abtine. Nu exagerez, dar are un "voal" de vre-o 4 centimetri. Poate am timp sa-i fac o poza si o pun la galerie.

gabimax
14-11-2007, 22:23
Am fost saptamana trecuta in 2x2, dupa ce s-a facut noul aranjament. Nu au facut ceva foarte spectaculos decat ca au facut ceva ordine pe acolo. Intr-adevar am vazut si ceva pesti morti intr-un acvariu dar in acvariile de sus erau niste Beta foarte frumosi. Doi rosii si unul albastru. Unul l-am halit eu ca nu m-am putut abtine. Nu exagerez, dar are un "voal" de vre-o 4 centimetri. Poate am timp sa-i fac o poza si o pun la galerie.