PDA

View Full Version : Posibil nou PetShop in zona Sararie-Tg Cucu



BogdanHojbota
22-10-2007, 19:45
Salutare

Duminica din vorba in vorba, am auzit un tanar ca ar vrea sa deschida un nou petshop in zona Sararie-Tg Cucu. Am stat de vb putin cu tanarul, care nu a putut sa imi explice exact zona. Dar era in piata cautand furnizori de pesti si plante pt noul petsop. La o prima vedere parea foarte incepator in ale acvaristicii, dar prima parere poate insela ;).
Ceea ce a spus mai concret e ca vineri (26.10) ar vrea sa ii dea drumul, evident mai rudimentar la inceput dar spera sa se extinda.
Cand o sa aflu mai multe o sa va transmit

BogdanHojbota
22-10-2007, 19:51
iar pt cultura celorlcelor ce nu stiu acesta ar fi al 7 pe langa celelate petshop-uri de unde ne putem aproviziona in Iasi.

1. 2x2 (Cuza Voda)
2. AcvaMax( Tg Cucu)
3. Petshop Iulius Mall
4. Petshop CareFour (Baza 3)
5. Petshop 2 Baieti(farmacia veterniara din piata 2 baieti(cam mult spus petshop :mrgreen: )
6. Petshop Alexandru cel Bun

Gabi Dan
23-10-2007, 14:23
si dupa parerea ta care e cel mai bine aprovizionat?
Nu ma intereseaza preturile ci doar sa stiu care e cel mai bine aprovizionat.

Zytahar
23-10-2007, 17:29
Probabil cel din mall si cel din carefour in materie de echipamente. Dar ti le recomand si pe cel de pe Cuza Voda si cel din Alx cel Bun.

CBernetic
29-10-2007, 18:19
Daca e sa gasesc chestii rudimentare si sa vreau sa fiu tratat cu respect, as alege 2x2.
Daca vreau tehnologie de ultima ora si scumpa, aleg Mall. Toate celelalte doar daca sunt prin apropiere.

BogdanHojbota
30-12-2007, 12:02
Desi era in stadiu de plan, acest petshop din zona Tg Cucu s-a deschis pana la urma

Ca amplasament este in spatelele Bancii din tg Cucu, cea vis -a vis de Starnet. Petshopu se numeste G&D Exotic, si are program Luni-Vineri 9-18, Sambata 9-13 si Duminica inchis. Astazi am fost si eu, dar era inchis fiind duminica, despre acvaristica va pot spune putine, avea un singur acvariu care este pozitionat la geam, langa intrare(adica poti vedea de afara) unde erau 2-3 scalari, un discus, cativa ramirezi toti la gramada, si cateva nympheea lotus red puse in ghivce.
Se mai zareau prin geam catea acvarii cu apa in ele, dar nici un peste, si ceva cutii de la tetra(parca tetra discus). In rest cativa catei care scheunau, si cam atat.

Si vorba colegilor de mai sus, ceva deosebit nu cred ca o sa fie, dar in pana de un anumit element de acvaristica va puteti incerca norocul acolo.

numai bine!!

BogdanHojbota
24-01-2008, 18:32
da cum s-a deschis ..asa s-a si inchis..
probabil din lipsa de clienti, foduri sau mai stiu eu ce..acest petshop nu mai e acolo.... in locul lui cica se face un magazin de computere
asa ca
fuse fuse si se duse

Johnnyg_ro
15-02-2008, 16:36
Acvamax-ul s-a mutat..e in podul ros, aproape de fostul cuptor de aur, pe socola. Si din cate am vazut eu e foarte mic, insa geme de marfa. Au pe stoc echipamente pe care nu le-am gasit in stoc nici in mall nici in carrefour ( instaltii de RO, instalatii de uv si foarte mult JBL si Dennerle ). Iar la pesti si plante..de departe cel mai bine aproviionat din ce am vazut eu ( nu l-am vazut pe cel din alexandru inca)