PDA

View Full Version : Ludwigia ?



sorel
17-04-2006, 17:47
Stimati concetateni ( adica brasoveni ),
mi-ar placea si mie o Ludwigia rosie. Oare are careva dintre voi ?
As putea sa iau si din Bucuresti, daca gasesc un vanzator / donator acolo. ;)

razvan
17-04-2006, 20:28
in bucuresti donez eu, cu transportul nu stiu cum facem
poate cu froggy sau araldq, cind au drum prin bucuresti ..

sorel
18-04-2006, 17:28
Am coleg in Bucuresti care vine saptamanal acasa in Brasov.
Cu berea cum facem ? :partyman:

sorel
04-05-2006, 16:46
Razvan, mai este de actualitate oferta ta de Ludwigia rosie ? Un firisor cat de firav, ca apoi am eu grija de el.
Daca da, da-mi pe PM un numar de mobil, ca sa il pot trimite maine pe colegul meu la tine.
Apoi vedem cum facem si cu :partyman:

sorel
22-06-2006, 16:42
II MULTUMESC PE ACEASTA CALE LUI RAZVAN, PENTRU CA MI-A FACUT CADOU 1 KG. DE PLANTE PE CARE MI LE-A ADUS PERSONAL IN BRASOV, IN TIMP CE EU NU AM FOST IN STARE SA AJUNG IN BUCURESTI.
ACUM INTELEG EXACT CE VREA RAZVAN SA SPUNA IN TEXTUL SEMNATURII SALE.
:salut

lupul-sur
22-06-2006, 22:00
Toti la un momendat multumin cuiva anume. Si eu la randul meu am multumit lui Razvan, lui Johnny si altora ca m-au ajutat asa cum si eu la randul meu am datoria sa ii ajut pe altii. Sa nu uitam ca atunci cand am fost ajutati ne-a rasarit soarele pe ulitza, si sa nu ne ploua cand tre sa dam si noi la randul nostru.

Johnny
22-06-2006, 23:16
Yup e ok tipu ,insa rugati-va sa nu treaca pe africani :lol:

sorel
23-06-2006, 18:04
Nu-mi fac griji . Dupa cum l-am cunoscut pe Razvan, va gasi el o modalitate sa ajute oameni pe care nici nu-i cunoaste.

A propos. Araldq avem de impartit plante. Dar nu acum pentru ca am patit o chestie faina. Cand mi-a adus Razvan plantele, eu le-am pus in acvariul de reproducere in care tineam bettele pe care voiam sa le dau . A doua zi, surpriza : un mascul a facut pat de spuma printre plantele care au umplut 1/3 din acvariu si o femela a si depus icre !!! Acum imi este mila sa le stric lucrarea. Asa ca impartim plantele de la Razvan dupa ce ies puii de betta :grin:

erik
24-06-2006, 00:24
Asta e un noroc , bulan extraordinar .Nu vrea ca pestii sa ii depuna si chiar din potriva se intampla.

sorel
24-06-2006, 09:55
Poate este noroc. Sau poate este mana divina. Eu chiar vreau sa-i dau. Cineva de pe forum mi i-a cerut, dar nu vreau sa ii dau, pentru ca am vazut ca doreste donatia mea, dar pe alt post vine pui de molly !
Nu este in concordanta cu ce vreau eu sa fac.
Si poate d-aia am primit si acest semn divin ;)

Araldq
24-06-2006, 21:39
hehe...o sa impartim..insa linistit sa iasa puii, eventual sa si creasca putin (ca e bine sa fie plante unde cresc..ma iciugulesc cate ceva deh)..sa termin cu sesiunea, sa imi termin acvariul..si apoi vedem. Deja mai e un amic m-a intrebat ieri de niste plantutze si i-am spus sa aibe putintica rabdare ca se rezolva.
Bafta cu puisorii :)