PDA

View Full Version : 2 intrebari - komatex & mag hardware



olivix
20-12-2010, 15:36
Stie cineva unde poate fi gasit in Galati sau Braila komatex? Dar nu la pretul cel mai mare daca este posibil.

Imi puteti recomanda si un magazin din Galati unde sa pot gasi filtre?

Ms mult

Simon
20-12-2010, 15:47
filtre cat de cat ok gasesti in piata mare , dar decat sa iei de acolo mai bine iti comanzi dupa internet , asta e doar parerea mea.
cat despre komatex , eu nu am vazut prin Galati asa ceva ,dar sa vedem ce zic si altii ;)

ZEN master
20-12-2010, 16:41
Komatex se gaseste la GEPLAST dar, e scump ca dracu !! Mai bine confectionezi capacul din ACP ( aluminiu compozit panell) . E acea '' tabla '' numita bond sau alucobond sau etalbond sau dibond . Cautea un atelier care face placari fatade si ei il pot confectiona .
Avantaje : rigid, ingnifug , nu se umfla. culoare metalizata (nu mai e nevoie de autocolant) , capacul se confectioneaza dintr-o singura bucata .

Horia
07-01-2011, 21:02
Imi puteti recomanda si un magazin din Galati unde sa pot gasi filtre?

Ms mult

Pentru ce acvariu? Vrei intern sau extern? Da cateva date si te ajutam cu placere :)

ZEN master
07-01-2011, 22:07
Horia nu te mai agita fara rost ''domnisoara'' a fost banata.

Horia
08-01-2011, 08:25
Horia nu te mai agita fara rost ''domnisoara'' a fost banata.


Mersi de anunt chiar nu am vazut. Oricum nu prea inteleg; eu atunci cand solicit ajutorul colegilor dau detalii ca sa primesc raspunsuri pe tema rapid si la obiect si astfel se evite postari inutile.
Si acum un pic de OFF TOPIC - Zen master astept cu un foarte mare interes o adunare cu toti (sau majoritatea) baietilor/fetelor care se ocupa cu acest hobby mai ales ca am auzit de la alti colegi ca esti din ''Categoria Grea'' Salutari!

NookieXXL
10-01-2011, 16:17
salut... cu ce se poate lipi Komatex asta ca era cu silicon si paraie din toate incheieturile... daca il mai ridic de 2 ori raman cu el bucatele... aveti vreo idee?

ZEN master
10-01-2011, 23:05
Se lipeste doar cu un adeziv acrilic ( superglue- koratak ).....

NookieXXL
12-01-2011, 09:43
nu am gasit koratak.. am lipit cu adeziv pt. pvc UHU si s-a sudat aproape ...l-am manevrat de cateva ori si e beton.

ZEN master
12-01-2011, 10:48
Felicitari ! Pune si niste poze !