PDA

View Full Version : Melci Galbeni



HadesStar
12-04-2006, 12:14
detin o pereche de melci galbeni care au probleme cu imultirea....iepuriii sunt mici copiii pe langa astia .....are cineva idee unde pot sa scap de pui?
precizeez ca la ora asta sunt cam de 1 cm diametru da tinand seama de parinti in o luna cred ca trebuie sa imi scot toti pestiii din acvariu ca sa incapa ei

steff
12-04-2006, 15:06
:lol: :lol: :lol: super comparatia.... melcul= incet si iepurele=viteza ;) ...am glumit. Acum serios, vorbeste cu cineva de pe la petshop-uri si ii dai acolo sau pe la prieteni care au acvarii ;) .

raresr
10-07-2006, 22:10
pacat ca nu estio aproape de CLUJ ca ii luam eu pe toti, eu nu reusesc sa ii inmultesc nicum, nu s einmultesc la mine si nu stiu cauza dar chestia asta mai multi o patesc, daca putem gasi o modalitate ar fi super sa pot intra in posesia la cativa melci de la tine...............

africanu
12-07-2006, 11:29
[OFFTOPIC]
cred ca apa e prea moale la cluj pentru a-i convinge sa se inmulteasca.

marzzx
01-09-2006, 17:49
nu este prea moale ... mie mi s-au inmultit fara probleme, fara sa pun apa distilata sau sa incerc sa le creez conditii speciale ;) . toata chestia e sa fie maturi sexual si sa fii sigur ca ai o pereche.

betta_splendens
01-09-2006, 18:37
@Hadestar de ceva puiuti de scap eu,chiar am nevoie de ceva melci pt acvariile mele,daca mai ai avand in vedere data anuntului vreau si eu! daca vi duminica la obor eu voi fi acolo,daca nu zi-mi cum facem!

HadesStar
02-09-2006, 03:13
am hotarat ca vin la obor duminica ...va bateti pe ce a mai ramas