PDA

View Full Version : remus



remus
07-07-2007, 19:58
va urmaresc de ceva timp cu mult interes,dar cum odata si-odata trebuie s-o fac si pe asta:BINE V-AM GASIT!
am fost mult timp un pasionat al acvaristicii si am crescut o "groaza"de specii,pe cand eram mai tanar si locuiam la Timisoara,dar din motive obiective:mutat,lipsa cronica de timp,etc.,acest minunat hobby a trebuit sa mai astepte.Acum am revenit "in forta"si am trecut direct la discusi!
de 3 luni mi-am cumparat 6 discusi din iasi(ii salut pe giani si mihai-au avut"mana buna"-) de vreo 10-12cm,si astazi sunt posesorul a 50 mici discusei iesiti 'la zbor" de 2 zile.Asta este a patra depunere:primele doua in acvariul comun-papa icre,a treia-5 alevini-papa,si acum,asta.
voi posta si cateva poze cand ma lamuresc cum se face :oops:
cam atat pt.inceput,sunt bucuros sa va raspund la orice intrebari pt.a ne cunoaste mai bine

steff
07-07-2007, 20:21
Bine ai venit!

Solaris
07-07-2007, 20:36
bine ai venit printre noi!

cum sa pui poze la galerie:
http://www.acvarist.ro/forum/viewtopic.php?t=939

Juwel
07-07-2007, 21:51
Bine ne-am gasit! Chiar un inceput in forta, avand in vedere discusii. Si nu ma gandesc neaparat la intretinerea lor, cat la cat... te-au costat. In Galati un asa inceput m-ar fi costat mai mult decat fac toate dotarile din semnatura (150 lei perechea, la 6-7 cm). :)
Felicitarile mele si la cat mai multi!

bombless
08-07-2007, 03:06
Bine ai venit ;new34
Sa-ti traiasca gasca, asteptam poze :grin:

oviliv79
08-07-2007, 12:03
in sfarsit mai apare cate unu si prin Jud.Bacau :mrgreen:


bine ai venit :grin: si felicitari pentru discusi.....se pare ca esti pus pe fapte mari :lol:

ps. imi place cum e dotat pet shopu' din Tg.Ocna :mrgreen: :mrgreen:

remus
08-07-2007, 13:38
multumesc pt.urari.Am incercat sa postez cateva foto dar le-am cam ametit :mrgreen: .Oricum cred ca daca vor fi validate,vor apare la ACVARII si la ALBUME.Dati-mi putin timp,n-as putea spune ca sunt vreun internaut convins.

remus
08-07-2007, 17:58
Bine ne-am gasit! Chiar un inceput in forta, avand in vedere discusii. Si nu ma gandesc neaparat la intretinerea lor, cat la cat... te-au costat. In Galati un asa inceput m-ar fi costat mai mult decat fac toate dotarile din semnatura (150 lei perechea, la 6-7 cm). :)
Felicitarile mele si la cat mai multi!\

sal,juwel,si mersi.
sunt curios,in schimb,cine a avut tupeul sa-ti propuna"o pereche" ;new31 la vanzare,de 6-7cm,si cum ii deosebea persoana in cauza!
oricum,daca cauti gasesti discusi de 6-7cm la 50lei,f.frumosi si in special sanatosi :)

Juwel
08-07-2007, 19:31
Cine oare? Vanzatorii de pesti depe la noi, iar pui fara 400 bucata nu discuta. Adevarat, nu e o piata diversificata pt discusi in Galati, dar ca sa ceri 150 lei/ pereche e exagerat. Cine garanteaza ca sunt pereche, nu stiu. Mai ales ca mai am de invatat la capitolul discusi, deci sunt victima sigura :)
Pretul este prohibitiv din pacate.