PDA

View Full Version : Petshop-uri din Iasi



Flicules
21-06-2007, 21:26
Sunt de ceva timp in Iasi si inca nu am dat peste un pet-shop adevarat.
In Bacau....care e de 2 ori mai mic......petshop-ul e mai apovizionat si mai divers.
Stie careva un pet-shop mai serios prin Iasi sau un loc unde se aduna comercianti de chestii legate de acvaristica(pesti...accesorii etc...)?

steff
21-06-2007, 23:17
Salut!

Piaţa "2 băieţi" din zona Tătăraşi, în fiecare duminică se adună acvarişti/comercianţi. Treci pe-acolo, ai ce vedea şi cumpara... eu am rămas plăcut impresionat de ce-am văzut acolo. Peşti (multe specii), acvarii, accesorii pt. acvarii, hrană granulată, hrană vie, animale de companie, etc.

BogdanHojbota
18-08-2007, 23:26
2x2
acvamax
Iulius Mall

dar da un search ca parca era un topic despre petshopurile din iasi...

CBernetic
28-08-2007, 12:43
2x2 il gasesti pe strada Cuza Voda, din Piata Unirii tot inainte pe linia de tramvai, dreapta.

Acvamax e pe langa Hala Centrala, langa o biserica, "Barboi".

Iar in Mall, jos jos jos de tot :P

Zytahar
08-09-2007, 17:09
mai este si in alexandru cel bun o farmacie veterinara unde au si echipamente si pesti. de la restaurantu familial mergi inspre cartieru mircea si pe partea dreapta se afla farmacia. pm daca vrei mai detaliat.

BogdanHojbota
30-10-2007, 17:29
cat despre cel din targu cucu -Acvamax, e jale, merg pe Jbl in special, dar super scoruri peste tot.
iar azi am trecut pe acolo in cautarea unui filtru intern sau a unei pompe de apa, si m-a scarbit si m-a lasat masca discutia cu vanzatoarea care nu stia sa faca diferenta intre un filtru intern si o pompa de apa, considera ca e una si aceeasi..
cu toate ca i-am explicat ca un filtru intern se compune din power head(sau pompa de apa efectiva si partea cu mediile filtrante..dar se tinea tipa tare de parca ar fi fost primul si cel mai experimentat acvarist din lume, oricum mi-a lasat o impresie proasta acest magazin(scoruri maaari fata de altele)

CBernetic
04-11-2007, 19:39
Hojby :

Amicii mei, inclusiv eu ... avem o oarecare retinere cand e vorba de AcvaMAX. Ma leg de preturi ...

Ca o intamplare : ... din discutia cu tipul de acolo (sotul doamnei) am stabilit 3.5 ron kg de pietris coartat. Am revenit a 2-a zi , surpriza , pretul doamnei era de 4.5 ron kg.

Ma leg si de modul in care esti servit. Chiar daca vrei sa cumperi, parca deranjezi ... intotdeauna.

Magazinul in sine e ok, acvarii frumoase, binisor aprovizionat, dar .... :)

Gabi Dan
05-11-2007, 10:07
Am fost sambata la Acvamax si aceeasi senzatie am avut-o si eu, ca deranjez.
Un domn a vrut 4 sanitari dar doamna care vorbeste peltic a spus ca nu ii poate prinde, deci nu are cum sa-i vanda.

Scorurile or fi mari dar un difuzor CO2 JBL care la acvamax era 72 lei, la Iulius Moll era 100 lei in capat.
No coment.

Zytahar
05-11-2007, 16:37
acvmax e cel din spate de la hala? sau eu ma gandesc la o farmacie veterinara? ca am intrat odata intr-o farmacie veterinara in spate la hala si nu am vazut sa aiba pesti...

Gabi Dan
09-11-2007, 14:43
Cred ca e cel de pe colt,de langa biserica.
parca e si farmacie veterinara daca nu ma insel.
Au 2 sau 3 acvarii mari pline cu pesti.
Au si neoane JBL. toata gama.