PDA

View Full Version : Comanda comuna de pesti de la skippy, Bucuresti



cristiandrei
22-06-2010, 13:37
Salut,

Deschid topicul acesta oarecum la initiativa colegului nostru cristianalexandru, el doreste niste vietati de la skippy si cum singur nu prea se poate, mai multi poate reusim.

http://forum.acvarist.ro/showthread.php?13797-Vand-pesti/page22

Probabil o sa ma bag si eu dar trebuie sa restabilizez acvariul mai intai.
Oricum, cine doreste sa scrie aici ce si cat.
Precizez ca o singura data am cumparat de la skippy, cam acum un an, cand am luat de la el cateva bucatii pentru mine si inca pentru cineva din Iasi, un coleg de forum, si am fost multumit.
Atunci am ridicat comanda din Bucuresti, dar presupun ca e OK si cu autocarul, eventual cel care pleaca la 19:30 si ajunge la 2:00, asta ca sa fie mai racoare.

cristianalexandru
23-06-2010, 14:41
dupa cum spunea colegul nostru mai sus, comanda mea este aceasta : Apteronotus Albifrons (1bc), Pangio Semicinctus (2bc), Borneo Sucker Catfish (2bc), mai asteptam doritori, cu cat mai multi cu atat mai repede soseste comanda. :)

BogdanHojbota
23-06-2010, 20:59
Cam greu, omuletul din cate am vazut trimite minim 50 de buc.

Daca tot sunteti din Iasi, intrebati la colegul Detritius poate are el speciile cautate de voi, si nu mai platiti nici transport si nici nu asteptati pana se face minimum de comanda.

cristianalexandru
23-06-2010, 22:59
din cate am observat colegul nostru Detritius nu si-a mai inoit lista, deci c-am asta e.

cristiandrei
07-07-2010, 13:14
Eu ma bag cu 10 bucati, (aproximativ 60 RON). Este posibil sa-l convingem sa trimita si mai putine bucati daca valoarea este mai mare.

cristianalexandru
07-07-2010, 22:41
la mine ar fi aceeasi comanda, daca vrea bine, daca nu mai asteptam.

cristiandrei
08-07-2010, 09:19
Ok, deci pana acum vreo 17 bucati,...mai trebuie.
Daca avem noroc si aduce Detritus marfa e foarte bine si asa, eu am fost multumit si de colaborarea cu el.

RazvanIlie
16-07-2010, 14:04
cristianalexandru
Pestii care ii cauti se gasesc duminica in piata...Borneo Sucker Catfish(la dan-detritius)...pangio(la viorel-okipho sau la laurentiu) si Apteronotus pe undeva pe 'sub tarabe' dar sunt.

cristiandrei....tu ce anume cauti??

cristiandrei
16-07-2010, 17:52
Ce caut eu nu se gasesc in piata, ca aproape in fiecare Duminica sunt pe acolo :)
Microrasbora si Pinochio Shrimps.
Am vorbit cu Dan si sa vad cand aduce el. (De fapt eu as vrea altceva, care doar la Dan se gasesc)