PDA

View Full Version : Super pentru avatare



FishMiky
26-05-2007, 15:40
Daca este cineva interesat de desing la website .... ingenioasa treaba

http://www.sitepal.com/

mcer
26-05-2007, 16:17
mai dragute pt avatar sunt gif-urile animate. Pacat ca majoritatea sunt mai mari de 6Kb, atat cat e limita maxima impusa pe forum.
Gasiti aici: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=free+animated+gif&btnG=C%C4%83utare&meta=
oricum, eu as prefera sa va vad pozele, ca sa va pot recunoaste mai usor la intalniri ;)

FishMiky
26-05-2007, 20:27
Eh chestia aia care am aratato acolo nu este special pt avatar . deci ii dai o tema scris iar el iti rosteste in engleza ceea ce ai scris . oricum am dat 10$ ca sa imi pun catelul meu din avatar sa salute " hello Baby " :lol: sper sa imi iasa !!!

mcer
26-05-2007, 20:30
Buna idee...cu toate ca mai simplu ar fi un papagal pentru task-ul asta ;)
Oricum, e dragut foc catelul tau, merita banii ;)

FishMiky
26-05-2007, 20:49
Merci frumos dar nu am dat nimic pe el ... cand am fost la peste cu prietena in Cernica acum 7 ani , cineva voia sa o arunce in garla ..... cand m-am intors pe drum in masina ma gandeam ce nume sa ai pun ... adormise pe mana dreapta iar prietena mea cu capu pe mana stanga ... cand deodata incepe melodia lui Shaggy cu numele My angel .... de atunci i-am pus numele Angel .. Le iubesc mult si atat . :oops:

mcer
26-05-2007, 21:03
Bine ca nu a fost melodia aia, "Boombastic, mister fantastic", care avea refren ceva cu "mister lover lover" :grin: ...ca nu se mai potrivea, nici cu prietena si nici cu catelusa (daca am intuit bine secsul)

Sa-ti traiasca, amandoua ;) + pestiucii

Laurentiu Craciunas
26-05-2007, 21:28
Draguta treaba, dar total nepotrivit pt forum din 2-3 mari motive:

1. mai mult ca sigur va fi salvat ca o animatie flash, ori avatarul accepta doar poze (jpg, gif, etc)

2. daca prin absurd softul forumului ar accepta si swf (flash) fisierul ar avea o marime considerabila si ar creste timpul de incarcare al paginii

3. daca totusi am accepta compromisul de la 2., gandeste-te ce s-ar intampla daca toti ar avea un astfel de avatar (15 animalute - cate posturi pe fiecare pagina - care ar "saluta" simultan :) fiecare in "limba" lui)

mcer
26-05-2007, 21:32
am testat eu ieri, softul forumului accepta varianta "gif" animat, cu conditia sa fie mai mic de 6Kb. Intr-adevar ar iesi o mare tiganie ca fiecare sa aiba cate un peste care sare intr-o directie sau alta. De aceea nici nu am pastrat avatarul si am lasat poza...prefer sa ne recunoastem la intalniri decat sa facem desene animate pe forum.

Laurentiu Craciunas
26-05-2007, 21:52
La gif nu se poate adauga sunet. Deci nu va fi gif ce iese de la ei. E ori swf ori avi.

mcer
26-05-2007, 21:57
gif, fara sunet, doar un pic de animatie. Dar repet, nu poate sa fie ceva dragut doar la 6K...so, forget about it ;)

FishMiky
27-05-2007, 20:42
Vazusem foarte multe exeple cu licuri pentru poze pentru avatar postate pe forum iar mie mi sa parut acel swf super interesant dar mentionez ca avatarele se fac mai mult pe forumuri si nu se poate pune swf inca .. ceea ce am aratat si nu ati inteles este ca poate fii pus ca intoducere la pagina de net sau alte idei de intro .

Eh cred ca atat am avut de adaugat cred ca se poate inchide topicul .. :grin: si ms de aprecieri ;)

PS : Sper sa cititi despre acel ceva inainte ca sa loviti cu exemple .