PDA

View Full Version : Multe icre deodata



Burn_x1
15-05-2007, 19:27
Ma uitam intr-un colt al acvariului, la un corydoras, cand deodata vad un nor de icre, seamanau cu cele de betta, aparute din senin.
Nu stiu cine era "vinovata" deoarece toti se infrucatu, neoni, guppy, betta.
Care credeti ca ar fi vinovatul?

Betta_Boy
15-05-2007, 20:36
E ca si cum mi-ai da in brate un nou nascut si m-ai intreba ce neam e: roman, ungur, neamt sau englez? Intelegi ce vreau sa spun? Detaliaza subiectul sau macar pune niste poze, altfel nu are nimeni cum sa elucideze misterul...

Burn_x1
15-05-2007, 20:40
Ce poze sa pun? Cred ca betta este vinovatul, cerdema nu am vazut decat cand gustau toti din icre.

Betta_Boy
15-05-2007, 20:48
Pai daca ai o pereche de betta cel putin, un cuib la suprafata apei (sau ce a mai ramas din el) si cateva icre in el inseamna ca a depus beta. Daca nu inseamna ca au depus ceilalti colocatari din acvariu. E simplu ;)!

Burn_x1
15-05-2007, 20:49
n-am cuib, dar sunt curios ce peste are astfel de comportament...

Betta_Boy
15-05-2007, 20:50
Unde erau icrele? Pe fundul acvariului, pe frunze, la suprafata apei? Ce pesti mai ai in acvariu pe langa betta?

Solaris
15-05-2007, 21:23
Toata ziua se tot "freaca " neonii mei...asta ce inseamna?

inseamna ca vor sa depuna. chiar acum ma delectez cu cardul de neoni urmarit de toti pestii din bazin; neonii se freaca si una dintre femelele neon 'scapa' cate 5-10 icre pe care ceilalti pesti le halesc cu deosebita placere. toata invalmasala asta a iscat noi lupte pentru suprematie intre sumatranus, e chiar interesant de privit toata agitatia din acvariu.
does it ring any bell???