PDA

View Full Version : propunere



ghimpe--
14-05-2007, 17:00
Ar fi foarte util ca la fiecare sectiune a forumului sa se faca cate un post *sticky* in care sa se ofere detalii despre subiectul tratat in acea sectiune.

Exemplu:

La sectiunea plante ar fi util un post in care sa fie trecute poze+denumiri+alte mici detalii despre ingrijire, etc. Asa ar fi mult mai usor de identificat palntele si nu ar mai fi atatea posturi cu subiectul: "ce planta e asta", "recunosteti planta", etc.

Idem si pentru celelate sectiuni.

Probabil ca nu se pot lua in evidenta toate specile de plante/pestisori dar macar cele mai raspandite pe meleagurile noastre ar trebui tratate.

Laurentiu Craciunas
14-05-2007, 20:16
acvarist.ro cuprinde 3 parti:

1. galeria de poze: www.acvarist.ro/photo
2. forumul: www.acvarist.ro/forum
3. site-ul propriu-zis: www.acvarist.ro fara forum si galeria de poze

Ce zici tu sa facem exista deja la punctul 3.

ghimpe--
14-05-2007, 20:27
Nu vazusem acea parte a site-ului :oops:

Laurentiu Craciunas
14-05-2007, 20:33
Serios? Nu-mi vine sa cred :)

Cum ai ajuns atunci pe forum? :alien

ps: am sa mut topicul la "camera de zi" peste catva timp in care sper sa citesti aici :)

ghimpe--
14-05-2007, 20:45
Serios? Nu-mi vine sa cred :)

Cum ai ajuns atunci pe forum? :alien


Pe forum am ajuns prin google. Nu a fost nevoie sa scriu niciodata adresa forumului pentru ca folosesc Opera si l-am setat sa-mi deschida mereu ferestrele care erau active la inchidere (am aproximativ 15 pagini web/forumuri pe care le frecventez zilnic si nu stau sa scriu url-uri mereu :mrgreen: )

Betta_Boy
14-05-2007, 21:05
Pe forum am ajuns prin google. Nu a fost nevoie sa scriu niciodata adresa forumului pentru ca folosesc Opera si l-am setat sa-mi deschida mereu ferestrele care erau active la inchidere (am aproximativ 15 pagini web/forumuri pe care le frecventez zilnic si nu stau sa scriu url-uri mereu :mrgreen: )

Si pun pariu ca nu esti singurul.... Din pacate multi utilizatori ai acestui forum nu stiu ca exista si un site unde se gasesc informatii despre care este posibil sa nu se fi discutat pe forum... :roll:

Burn_x1
14-05-2007, 21:10
Drhyperlaur , ar fi totusi bine ca la fiecare sectiune sa faci un subiect closed sticky in care sa scrie, Pentru a viziona poze cu plante acvatice, bolile pestilor, specii de vivipari va rugam vizitati www.acvarist.ro/ceva

Laurentiu Craciunas
14-05-2007, 21:34
Mi se pare total aiurea :)

Dar asta e doar parerea mea, daca lumea considera ca e mai bine, facem..

Dar nu cred.

ghimpe--
14-05-2007, 21:38
Nu este aiurea. Asa se procedeaza in general pe forumuri. Acvarist.ro este putin mai nonconformist din punctul asta de vedere.

Daca s-ar face sticky cu link catre informatie de pe acvarist.ro/ceva eu cred ca ar ajuta pe multi nou veniti, dar deaceea am facut poll, sa decida majoritatea :blackeye

piti
14-05-2007, 22:59
Pe forum am ajuns prin google. Nu a fost nevoie sa scriu niciodata adresa forumului pentru ca folosesc Opera si l-am setat sa-mi deschida mereu ferestrele care erau active la inchidere (am aproximativ 15 pagini web/forumuri pe care le frecventez zilnic si nu stau sa scriu url-uri mereu :mrgreen: )

deci in mod normal prima data intri pe site ul in sine apoi pe forum....io consider ca nu are rost un *sticky* deoarece exita dupa cum a spus si drhyperlaur, site admin ul deja asa ceva la punctul 3....evident parerea mea...

Burn_x1
15-05-2007, 10:55
Poll-ul isi spune cuvantul