PDA

View Full Version : Guppy



HyJack
29-04-2007, 22:06
Am 3 puiuti de guppy de circa 1 cm pe care i-am mutat intr-o caldarusa. In maternitate am pus o guppyta ce trebuie sa nasca. Cat rezista puiutii fara ca apa sa fie oxigenata???

Edi
29-04-2007, 22:25
pai va trebui sa scoti acea Guppyta de langa pui ca ii mananca....si nu cred ca rezista mai mult de 2 zile Puiutii aia de Guppy fara oxigenare...sau mai pune niste plante dak nu vrei sa ii manance..sau cumpara o separatie speciala (fatatoare)in care sa pui Guppyta

oviliv79
29-04-2007, 22:37
@edi....citeste cu atentie...puii i-a mutat,iar femela o are in fatatoare...banuiesc ca fatatoarea nu e tot in galeata....

@HyJack...rezista cateva zile..

HyJack
29-04-2007, 22:40
@edi....citeste cu atentie...puii i-a mutat,iar femela o are in fatatoare...banuiesc ca fatatoarea nu e tot in galeata....

@HyJack...rezista cateva zile..


Multumesc

Edi
29-04-2007, 22:41
Ups!am inteles alceva... :oops:Am inteles ca fatatoarea era galetusa aia si Guppyta a lasat-o acolo impreuna cu puii ca sa nasca ceilalti pui :oops: :mrgreen:

Ca sa nu iti moara puiutii ai putea sa pui zilnic o cana din apa Acvariului mare ca e mai oxigenata acolo.Si sa ai puiuti frumosi :thumbright

Betta_Boy
30-04-2007, 10:42
Daca scoti zilnic o cana de apa din caldarusa si bagi una proaspata rezista fara probleme cam 1 luna, dupa care faci un schimb total de apa.