PDA

View Full Version : Revin la postul anterior... Bala (Silver) Shark



dr.Agos
21-01-2010, 18:19
Stimate domnule admin / moderator. Mea culpa ! N-am dat cu "barda" insa recunosc, n-am pus intrebari ci am cerut doara sfaturi (!). Nu vanez "POSTURI" (!!!) deci... scuze !.

Intervin deci cu ceva precizari si... ceva intrebari deoarece, cautand pe forum, nu am reusit sa gasesc foarte multe informatii despre BALA SHARK... sau, ma rog, nu cele pe care contam eu.

Am achizitionat de curand 2 ex. de Silver Shark puiuti de 5-6 cm. Am un bazin cu lungimea de 140 cm (385 litri brut) si intreb cat si daca pot sa-i tin in atare conditii impreuna cu restul faunei mele: 5 cichlyde de 15 cm si 4 sanitari...
Nu am putut sa ma abtin sa nu-mi satisfac 'placerea' de a admira in acvariul meu acesti pestisori. Ii consider magnific de vioi si de interesanti. Mentionez ca acvariul este plantat dar, are loc suficient in zona de mijloc-suprafata;
Am mai avut 4 PLECO pe care i-am donat cu succes... stiu ce inseamna 'loc/spatiu alocat /dimensiune'. Deci intreb: Macar teoretic, as putea sa-i dezvolt si sa-i pastrez sau din start trebuie sa ma gandesc sa-i donez cand vor creste mari ?

Cu drag astept cateva comentarii si/sau eventual, suturi in fund de la voi.

Bafta si apa limpede

Decamio
21-01-2010, 18:23
Postul anterior nu a fost inchis ca sa deschizi altul. Ti-am spus destul de clar, ai deja 23 de posturi si inca nu te-ai prezentat la introducere. Pana nu te conformezi posturile tale nu mai sunt inchise, ci sterse.

v) Primul post al unui user nou trebuie sa fie o prezentare la sectiunea Introducere sa stim cu cine discutam.
In caz de incalcare a acestei regului, posturile unui user nou se vor sterge, acesta fiind avertizat printr-un PM.
Nerespectarea repetata acestei prevederi se sanctioneaza cu avertisment si in functie de gravitate chiar si cu retragerea dreptului de a mai activa pe acvarist.ro.

S-a redeschis.

Cei 2 bala shark stau bine acolo. Dar foarte important este sa ne spui ce ciclide si ce sanitari ai.