PDA

View Full Version : Inceputul ...



adixp
12-01-2010, 21:29
Salut !!

Vreau sa-mi fac un acvariu marin (cam de vreo 50l, 40Lx30lx40h), spuneti-mi va rog ce am nevoie pentru el (filtrare, echipamente, lumina, solutii pentru apa, piatra vie, corali, etc) ..

Cum se prepara cel mai bine apa pentru el (am tot cautat dar nu am inteles bine) ?!

Va multumesc !

Juwel
13-01-2010, 00:23
Ai citit ceva din ce am scris noi de vreun an incoace pe la jurnale? Nu cred.
Dar nici tu sa nu te-astepti sa o luam de la capat cu povestile.... Asa ca apuca-te de citit ca gasesti tot ce iti trebuie.
Unde nu intelegi ce si cum, iti vom explica.
Bafta si spor la citit.

adixp
13-01-2010, 00:53
Sincer acolo nu m-am uitat .. Dar de cand am scris pana acum am mai tot citit .. Am sa va mai stresez cand nu inteleg ceva ! :)

Merci pt intelegere

Juwel
15-01-2010, 11:57
Uite-te la jurnalul meu deoarece am un bazin de marimea celui pe care il vrei tu.
Nu stiu daca eu iti inspir incredere, dar daca bazinul meu merge de 1 an si o luna - il poti vedea pe youtube, ai link in jurnal - inseamna ca va merge si al tau.
Citeste selectiv si vezi ce instalatii am pentru intretinere. Pestii sunt din 11 luni in acvariu, aceeasi. Am pierdut o data 2 clovni din cauza de marine ich. Dar restul traiesc si astazi si vor mai trai...
Am mai luat de curand un clovn, sper sa-i mearga bine si lui.
Am tradus si un articol despre marine ich, apropos, sper sa nu ai nevoie vreodata!
Daca doresti lamuriri suplimentare sunt pe aici.