PDA

View Full Version : Baze de date



Skyje
20-02-2006, 13:15
Baze de date plante, pesti. Detalii pe PM.

Johnny
20-02-2006, 17:53
Eu zic sa dai detalii complete cu ce baze de date ai ,preturi ,etc.Nu de altceva dar oricum nu suntem ziar de anunturi si nu castigam nimic din asta , daca vrei bine ,daca nu sterg postul ?Got it ?
P.S : Nu astept replica , daca nu te conformezi nu vei mai gasi postul.

DanIonita
20-02-2006, 21:57
Johnny eu zic ca daca vrei sa afli preturi si alte detalii sa te conformezi si sa actionezi cu un PM ..ca nu degeaba a zis si el "Detalii pe PM." ..nu? ;) mie asa mi se pare corect....daca nenea are timp sa raspunda pe pm la toate intrebarile legate de ceea ce vinde ... care e problema? :roll:

Skyje
20-02-2006, 22:10
Posibil ca dupa ce-ti voi da detalii sa vrei din nou sa stergi topicul.Dar poate ceva intre merge:
1.Baza de date cu detalii si forografii pentru 243 specii pesti,102 specii plante,1240 fotografii pesti,plante,nevertebrate,testoase;calcul Gh,Ph,Kh,Co2;etc
2.Specii ciclide Malawi(foto + caracteristici)
3.Specii ciclide Tanganyka(foto +caracteristici)
4.Generalitati pentru acvarii
Cam astea ar fi.

Johnny
21-02-2006, 04:26
@sumatranul - chestia e destul de simpla ,noi nu suntem anunturi on-line.ro , iar cineva care posteaza primul post la bizz cu scopul clar de a face bani ar trebui sa discute si cu administratorii sitului.Noi nu castigam nimic de pe urma forumului si totusi altii castiga pe "carca" noastra sau mai bine zis carca lui Hyper.Faptul ca nu ti-am zis tie nimic sau altora a fost pentru ca ati prestat pentru forum si consider ca aveti dreptul.Oricum tinand cont ca forumul e mic fac exceptie si pt acest anunt dar mi se pare corect sa puna si preturile.Oricare ar fi ele nimeni nu are dreptul sa le comenteze , le poate doar negocia pe PM ,e o tara libera si putem cere cat vrem.
In general rubrica asta e pt userii forumului care vor sa scape de un peste , un acvariu ,etc nicidecum pentru pet-shop on-line.

mona
21-02-2006, 19:48
Pai, Skyje, Johnny are dreptate...In cazul asta ori te "combini" cu el/ei, ori iti faci site-ul tau, ca e "groasa" baza ta de date si e concurenta neloiala.
Oricum, daca iti mai scapa cate o "data" in mod gratuit printre degete, noi nu ne suparam ;) ...Asimilam repede!

Skyje
16-03-2006, 18:51
Pai dupa ultimele sfaturi am inceput sa fac asta (http://site.neogen.ro/cichlids).Dar bazele de date raman ca oferta.

Shakira
16-03-2006, 19:12
Pai dupa ultimele sfaturi am inceput sa fac asta (http://site.neogen.ro/cichlids).Dar bazele de date raman ca oferta.
"Bazele tale de date" se gasesc cu usurinta pe net. Iar preturile - la piata Bucur Obor sau in alte pet - shopuri mai rasarite. Chiar nu inteleg care e rostul site-ului tau, in afara unei concurente neloiale.

Skyje
16-03-2006, 19:24
1.Dupa cum am scris mai sus este un inceput
2.Bazele de date nu sunt cele de pe site
3.Concurenta neloiala ? Cui? Sau nu se deosebeste un site cu informatii despre ciclide de un site de acvaristica cu forumul respectiv.Mai gandestete inainte sa scrii sau poate in curand o sa avem si noi site-uri de informatie cu si despre pesti.

neouber
16-03-2006, 20:51
ba ..nu e rau site-u..de ce pentru inceput..care e finalitatea

Skyje
16-03-2006, 22:18
Pai frumos ar fi ca pentru fiecare specie sa existe ceva detalii dar asta o sa vedem cand se va realiza.