PDA

View Full Version : Femela de betta criminala!!!!



kaput
13-03-2007, 23:11
Am o femela de betta care mi-a ucis pana acum 2 masculi mari.
Nu stiu ce sa-i fac!!!

Gabii
14-03-2007, 13:12
criminala naibii!!
Cred ca merita pedepsita... legata, schingiuita, trasa in teapa...
glumesc desigur..

kriss
14-03-2007, 13:49
nu este posibil ca femela de betta sa fie de fapt mascul? mai era acum ceva timp un user cu o problema oarecum asemanatoare (femela batea masculii) si s-a dovedit ca era mascul.

kaput
14-03-2007, 20:31
Nu este mascul ptr ca a depus icre, s-a imperecheat si au iesit puiuti din icrele alea.Nu prea cred ca ar putea fi mascul poate doar "un mascul in corp de femela".
Oricum si felul in care ii ataca este foarte ciudat: ii prinde de o aripioara sau de coada si ii calareste pana ii extenueaza. :lol:
Adica nu smuceste sau altceva sa-i muste. Doar sta prinsa de ei si masculii se panicheaza si alearga pana cad obositi.

Burn_x1
14-03-2007, 21:32
Vezi sa nu fie mai mare decat masculul...incearca sa-i separi cu un geam pana se obisnuiesc.. da-le mancare in acelas loc

Edi
31-03-2007, 17:04
zici ca femela de Betta ti-au ucis masculii de Betta.... :?: eeeeeeeeeee stiu eu de ce dar sa o luam cu inceputul Betta are un singur dusman chiar Betta si nu ii suporta,stici ca Betta este un peste luptator,asa ca e cam imposibil sa se inmulteasca intr-un acvariute sfatuiesc insa sa nu mai cumperi Betta ca dai banii degeaba!

Gabii
04-04-2007, 14:43
Unii dintre noi mai au prostul obicei de a cumpara pestii pentru ca sa incerce sa sle creeze conditii cat mai bune de trai, sa ii admire, s ase bucure de prezenta lor, nu neaparat ca sa ii inmulteasca si sa scoata profit de pe urma lor. Deh, bani aruncati degeaba :lol: ...