PDA

View Full Version : buturuga



TEZEU
09-02-2007, 00:47
Un sfat va rog ma duc in padure, bun totul pana aici,ce fel de buturugi sa caut(specia copacului) si cand o gasesc ce sa fac cu ea sa o pot pune in acvariu.Rsp va rog ca nu mai e mult si mi fac un acvariu cu toate cele necesare si buturuga nu vrea sa lipseasca.Multumesc

Dudi
09-02-2007, 00:55
Am fost si eu prin padure si am dat de un pietrsi super fain. Toate bune pana cand am dat de o buturuga faina . Cred ca a fost adusa de rau si astupata. Era umeda, imbibata in apa....deci statea la fund. Eu doar am mai fierto putin si am bagat-o in apa cu albastru de metil pt o zi iar dupa aceea am introdus-o in acvariu. Deci concluzia.....cauta si prin nisip. Cele de pe pamant nu stiu cum se comporta...bafta!!! ;)

Gabii
09-02-2007, 10:52
Incearca functia "search" - s-a mai discutat MULt pe tema buturugii perfecte si a lemnului..
:lol:

catalinsapasu
09-02-2007, 15:26
Vezi ca e la sectiunea hardware si Do It Yourself un articol cu tot ce te intereseaza.
Posteaza intrebarile la sectiunea potrivita. La Bizz se posteaza doar daca ai ceva de vandut, de cumparat sau de donat.

TEZEU
09-02-2007, 23:15
E clar una bucata excursie in padure+vie adunat cateva bucati de buturuga fiert in mai multe randuri cu sare si tinut un timp in apa cu albastru de metil.Curatat bn cu o perie de sarma si apoi fiert iar spalat bn si e cam gata.Multumesc celor care au postat si multumesc si adminului razvan ca mi-a inchis in topic pe pretext ca ar fi luato pe langa subiect dar asta nu din cauza mea.
Concluzia finala: razvane nu te inteleg.