PDA

View Full Version : Ancistrus

CristiX
16-02-2009, 14:38
Salut, caut o femela de ancistrus ajunsa la maturitate sau pe aproape, daca are cineva de vanzare !! E masculul singur si as vrea sa-i duc o femela si nu am gasit nicaeri in Constanta.

CristiX
16-02-2009, 22:32
Incredibil, nu are nici un constantean??

Andariel
16-02-2009, 22:37
Incredibil, nu are nici un constantean??

Unele persoane care acceseaza acest forum mai au si treaba asa ca nu te poti astepta sa primesti un raspuns rapid si iti sugerez sa ai rabdare.

Ca sa iti raspund partial la intrebare, exista o persoana in Constanta (Florinel) care se ocupa intensiv de ancistrusi si sunt convins ca atunci cand iti va vedea postul iti va raspunde.

BigBrother
17-02-2009, 00:08
chestia e ca lumea are femele da nu are de dat ca la fel ca tine vor si ei sa reproduca. am si eu femelele mele dar momentan din pacate nu pot sa te ajut ptr ca sunt oarecum 'crescator' sau nu stiu dak ma pot numi asa cel putin cu asta ma ocup, cu reproducerea acestor minunati pesti, cel putin ptr mine asa sunt...as putea sa te ajut cu sfaturi si alte lucruri despre ancistrusi momentan...daca este ceva nu ezita sa ma intrebi...numai bine

CristiX
17-02-2009, 08:34
Sal, scuze de nerabdare, dar parca din senin m-am indragostit de ancistrusul meu si as fi vrut sa-i duc o femela ca-l vad p-al meu cum sapa gropi degeaba.. si pare ca se antreneaza pt depunere, ca se baga in groapa si da intens din aripi ca atunci cand aereaza o ponta, chestia asta nu o facea pana acum, asta de cand am schimbat substratul de la 5+m la 1-2mm :).
Oricum, daca apare cineva cu o femela de dat, apreciez :P

CristiX
30-12-2009, 21:13
Salut.
A trecut aproape un an de cand tot caut femela de Ancistrus, daca ma poate ajuta cinve ... inca mai caut.

pythos
19-09-2010, 08:09
iti dau eu una mare,da un mes sa vb

catalin cirstea
19-09-2010, 13:32
In aproape un an de zile sa nu-si fi gasit el oare?
P.S. foloseste P.M. in cazul thread-urilor vechi,ca acesta,multumesc pentru intelegere.